۱۳۹۵ مرداد ۱۱, دوشنبه

طنز بسیار تلخ: استراتژی سازمان مجاهدین خلق دقیق و درست است!این هم بالا بلاگی که در سایت بالاترین نوشتم و چون خبر زشتی است نتوانستم اول در اینجا بنویسم:

دیدارهای اخیر رهبر در صحنۀ مجاهدین خلق خانم مریم رجوی با مقامات عرب و برگزاری نسبتاً موفق - نسبت به همایش های سال های اخیر - همایش سالیانۀ 2016 نشان دهندۀ استراتژی درست این سازمان سیاسی - نظامی است. چرا؟

واقعیت امر این است که پس از عملیات نظامی فروغ جاویدان و شکست بسیار سنگین سازمان مجاهدین در این عملیات؛ رهبران سازمان به این نتیجۀ قطعی رسیدند که امکان بازیابی سیاسی سازمان از نظر باقی ماندن در نقش نیروی قابل اتکاء در معادلات سرنگونی جمهوری اسلامی - بدلایل کاملاً متیقن و میدانی مثل نداشتن پایگاه اجتماعی و تخریب شدید باقی ماندۀ آن در حمله به ایران؛ کمبود نیروی انسانی میدانی بدلیل تلفات سنگین اولاً و عدم توانایی جذب نیروی جوان و جدید و رو به پیری و فرسودگی نیروهای باقی مانده ثانیاً و ریزش شدید بریدگان و ناراضیان از یکه سالاری در رهبری ثالثاً و اوضاع منطقه و بروز و ظهور  انواع سازمان های مشابه عربی رابعاً و از همه مهتر نداشتن پایگاه استقرار در مرزهای وطن خامساً و در نهایت عدم پشتیبانی قدرت های جهانی سادساً - را ندارند. لذا رهبری سازمان تصمیم گرفت به نیروهای وفادار ؛ وفادار مانده و نسبت به تأسیس یک مزرعۀ حیوانات جرج اورولی در مقیاس خیلی کوچک اقدام کند و کرد. هدف سازمان از تأسیس این مزرعۀ دهشت اول این بود که رهبران سازمان را در کسوت رهبر و رییس جمهور مقاومت شأن بدهد و شؤنات قبلی آنان را نیز محافظت کند و ثانیاً بتواند با پروپاگاندا و هزینه های سرسام آور - در قالب رشوه به سیاستمداران فعال و خرید خدمت سیاستمداران بازنشستۀ مخالف و دشمن ایران - فارغ از تمایز بین مردم و حکومت دینی - از سویی و ادارۀ نسبتاً آبرومند اقتصادی اعضای وفادار باقی مانده و از کار فتاده بدلیل پرسن و سالی از جانب دیگر منتظر پایان تدریجی و مرگ طبیعی هم اعضاء و هم سازمان بماند.
در اینجاست که من می گویم استراتژی شان موفق بوده است. و الا سازمان مجاهدین از نظر سیاسی مرده و این را هم خودشان خوب می دانند و هم ملاقات دهندگان شان مثل ترکی الفیصل و عباس عرب و دیگر مفتخوران غربی و شرقی شان. پس خیلی تلگرافی می پردازم به وضع اقتصادی سازمان و آدرس را تکمیل می کنم:
سازمان مجاهدین تا مرحلۀ رفتن به عراق و حتی تا چندسال پس از رفتن بعراق بیشتری اتکای مالی شان به هدایای مردمی و جمع آوری های سازمانی از اسپانسرهای داخلی و خارجی بود. تا اینکه بدلیل سنگینی هزینه ها و نیاز به امکانات و تجهیزات بیشتر رفتند زیر بلیط تمام و کمال صدام و شدند زایده ای از حکومت بعث عراق و البته فروش اسرار ایران - با توجیه اسرار جمهوری اسلامی - به سرویس های اطلاعاتی غربی هم بخش کوچکی از درآمدها بود. این وضع تا حملۀ امریکا بعراق ادامه داشت. در زمان حمله بعراق حواس رهبران سازمان بسیار زیاد جمع بود و توانستند در عمر سازمانی خود به گنجی بی حساب متجاوز از ده ها میلیارد دلار نقدینگی برسند. شک ندارم که میلایاردها دلاری که چه از بانک مرککزی عراق ناپدید شد و چه میلیاردهای دلاری که در همان زمان در فرودگاه بغداد گم شد نصیب سازمان مجاهدین خلق بود. لذا ما شاهد این هستیم که بعد از این تاریخ سازمان مجاهدین مثل ریگ پول خرج می کرد بدون کمترین دغدغه ای. خریدن گران سناتورها و نمایندگان کنگرۀ امریکا و ده ها مورد هزینه های هوش ربا از یک سازمان چریکی بدون منابع پایدار مالی و زندگی های پرریخت و پاش سازمان در پاریس و بقیۀ نقاط استقرار "مزرعۀ کوچک اورول" فقط در این کانتکست است که پاسخ منطقی می گیرد. و الا چطور ممکن است که سازمانی چریکی بتواند حتی به اسرائیل و امریکا - مرکز ثروت غرب - رشوه های غیر قابل مقاومت از جهت زیادی مبالغ بدهد. ضمن اینکه سازمان خودش هزینه های هنگفتی در حد بودجۀ یک کشور کوپک داشته و دارد. خب خبر موثقی ندارم که رهبران سازمان چطور این ثروت هنگفت را بکار گرفته اند که دچار کمبود بودجه نشوند هیچگاه تا مرگ نهایی. اما مطمئنم که یکی از دلایل اصلی - تنها دلیل از جانب سازمان - تحرکات اخیر سازمان ناشی از لاغر شدن پس اندازهای مالی و تلاش برای کسب منابع جدید از عربستان است. البته خوش شانس هم هستند مجاهدین خلق که سلمان در عربستان سرکار آمد و بسیجی های احمق بسفارت این کشور حمله کردند و اوضاع بسمتی رفت که عربستان تصمیم احمقانه گرفت که جنگ سرد با ایران را بسمت "در آستانۀ جنگ گرم" ببرد و برد. و الا در حالت نرمال امکان نداشت عربستان پول هنگفت بدهد به سازمانی که فقط نامی از آن مانده و بیشتر از "لولوترسان بچه ها" کاربرد دیگری ندارد و نمی تواند داشته باشد. لذا شرایط طوری رقم خورده تا کنون که عروسی رسیده به اردوی پیرمردان و پیرزنان آرمان باخته و خیانت دیدۀ - از سوی رهبران - مجاهدین خلق. طرفه اینکه همین عروسی مجاهدین هم به بهای تداوم عزای ایرانیان هموطن شان در چنگال خامنه ای تمام خواهد شد. زیرا زیاده روی عربستان در تشبث بهر خس و خاشاکی مثل مجاهدین و اسراییل دشمن در ذهن توده های مسلمان منطقه خواهد توانست دست بالای چند وقت اخیر سلمان ها در مقابل آیت الله های شیعه را بنفع خامنه ای پایین بیاورد. و متأسفم. یا...هو

۱۳ نظر:

ناشناس گفت...

نمی دانید چقدر خوشحال هستم زود به زود مطلب می گذارید. با اینکه کامنت نمی گذارم اما نوشته های شما را به صورت جدی، بعضی ها را چندین دفعه، می خوانم. ممنون.

ناشناس گفت...

چرا متاسف؟ عربستان می خواهد تا اخر خطر برود، ما باید استقبال کنیم.

ناشناس گفت...

ای بابا این حقوق دان ما هم که سرهنگ از اب در اومد! تازه سردار هم نبوده! سرهنگ! من البته از اول هم میدونستم (دلقک اتیش بگیره :) که ابی از این فامیل عوض کرده، فرزند کش مرموز گرم نمیشه، این مردک می خواسته زمان جنگ واحد های نیروی ویژه ایران رو منحل کنه که بقیه نزاشتن، حجاب اجباری دست پخت خودشه، مرتیکه دستمال کش درجه یکی بوده حالا برای رهبری ابرو می اندازه.

Dalghak.Irani گفت...

چرا متاسف؟ عربستان می خواهد تا اخر خطر برود، ما باید استقبال کنیم.

منتظر این سؤال بودم البته با ده ها و صدها من لغز و متلک و مچت را گرفتیم و دیدی گفتم حرفات متناقض است و از این قبیل. زیرا خود من در مطالب قبلی راجع به رادیکالی سلمان ابراز خوشحالی کرده بودم و آن را مهترین حربه برای عقب راندن خامنه ای و شکست استراتژی او در منطقه معرفی کرده بودم. لذا از مخالفان ابلهم انتظار داشتم که بریزند سرم وسؤال پیچم کنند که...
اما حالا این سؤال خیلی معصوم از سوی یک دوست پرسیده شده و چون جوابش طولانی است فقط نتیجه گیریش را می نویسم و قول تشریحش را هم در روز های بعد می دهم. دشمنی عربستان با ایران خوب بود تا جائیکه از یک حدی نمی گذشت. که متأسفانه بدلیل حماقت خانوادۀ فاسد شدۀ سلطنتی در طول دهه ها سلمان و دارودسته اش اشتباه وحشتناکی کردند در اولاً علنی کردن روابط خود با اسرائیل و ثانیاً بدلیل نرد عشق باختن علنی با مجاهدین. این در کوتاه مدت هم عمل بکند خیلی زود شکست خورده و به ضد عربستان و بنفع تهران برخواهد گشت. البته محاسباتی کرده اند که رییس جمهور امریکا عوض خواهد شد و اخیراً حزب الله عربستانی راه انداخته اند در سوریه (فتح الشام بدل از حزب الله لبنان با همان روابط علنی که ایران داشته و عربستان هم خواهد داشت ). اما مشکل اینجاست که عربستان خودش تا مرفق زیر اتهام پدر تروریسم جهانی است و یک کشور بی مسئله و محبوب ملی و منطقه ای و جهانی نیست. و نمی تواند قمیش های خرکی بیاید و دیگران تحملش کنند. این است که باید از یک حدی جلوتر نمی آمد که متأسفانه آمد تا ببینیم روزهای آینده چه تحولات جدیدی رخ خواهد داد. یا...هو

ناشناس گفت...

دلقک اولا که موضوع سازمان مجاهدین آنقدرها مهم نیست که حالا با کلی قلم فرسایی باعث مطرح شدن سازمانی میشی که با برملا شدن مرگ رهبرش در حال کشیدن نفس های آخرش هست. در مورد این سازمان بهتر هست با حساسیت نشون دادن باعث مطرح شدن بیشترش نشیم تا کم کم به فراموشی سپرده بشه و جزئی از تاریخ بشه.

دوما تناقض که همیشه در تمام نوشته هات هست منتها در بعضی در نوشته ها پیام کلی مطلب درست هست و می چربه به اشتباهات و تناقضات و سوما چون شما کبک تشریف داری فایده ای نداره سر و کله زدن با شما به همین دلیل ولت کردیم به امان خدا. به هر حال وبلاگ خودت هست دیگه هر گندی که میخوای میتونی توش بزنی و هر مزخرفی رو میتونی بنویسی.

در همین مطلبت نوشتی که:
توانستند در عمر سازمانی خود به گنجی بی حساب متجاوز از ده ها میلیارد دلار نقدینگی برسند. شک ندارم که میلایاردها دلاری که چه از بانک مرککزی عراق ناپدید شد و چه میلیاردهای دلاری که در همان زمان در فرودگاه بغداد گم شد نصیب سازمان مجاهدین خلق بود

که یک فیلم نامه تمام عیار هالیوودی مناسب ساخت فیلم های جاسوسی تین ایجری (یا حتی در حد کودکان زیر 7 سال) هست. مرد حسابی شما مث اینکه اصلا از عدد و رقم سر در نمیاری. ده ها میلیارد دلار میدونی چقدر میشه؟. فقط برای بار کردن این مقدار پول نیاز به ده ها کامیون و تریلی هست. این پول رو خود عراقی ها در همون ابتدای پس از سرنگونی صدام احتمالا با همکاری برخی شرکت های آمریکایی بالاکشیدن. اگر عراقی ها فقط 1 درصد احتمال میدادن که پول هاشونو سازمان مجاهدین کش رفته زنده زنده آتیش شون می زدن. کلا عراقی ها از همون اول بعد از سرنگونی صدام خیلی آماتور و کاملا فاسد دارن کشور شون رو اداره میکنن و حتما خبر داری که مردم عراق بارها تظاهرات میلیونی به خاطر فساد مقامات برگزار کردن. شما فقط به این دلیل که اطلاعاتی از فعالیت های اقتصادی سرداران سپاهی نداری، مانند یک ساده لوح احمق جناب ایشان رو زاهد نامیدی! اونوقت میایی بدون هیچ مدرکی (دقیقا هیچ) واسه ده ها میلیارد دلار! فیلم نامه نویسی میکنی؟ سردارانی که تاکنون حداقل سه مقام عالی رده مملکتی که به اطلاعات دست اول و محرمانه دسترسی دارن فساد مالی شون رو افشا کردن. نفر اول کروبی بود که وجود اسکله های غیرمجاز رو در زمانیکه رئیس مجلس بود افشا کرد. نفر دوم احمدی نژاد بود که سرداران سپاه رو برادران قاچاقچی نامید و نفر سوم روحانی بود که سپاه رو محل تجمع پول، قدرت و رسانه دونست. و البته میتوان اظهارات رئیس قبلی قرارگاه خاتم رو که رسما اعلام کرد سپاه قراردادهای زیر 100 میلیارد تومان قبول نمی کند رو هم به مجموعه این مدارک اضافه کنیم. امیدوارم مزخرف نبافی که پول های ده ها میلیاردی در قرارگاه خاتم به جیب کارگران و مهندسان زحمت کش ایرانی می رود و سرداران محترم زاهدانه فقط بر خود زحمت کارآفرینی برای ایرانیان بیکار را هموار میکنند و ساده زیستی پیشه می کنند و قوت غالب شان نان خشک با ماست است!

پست های قبلی ات هم پر از این تناقضات بود ولی چون پیام کلی شون و بخش عمده تحلیل هایی که نوشتی منطقی بودن میشد نادیده شون گرفت.

م گفت...

ممنون استاد از مطالب و تحلیل هایت
قلمت برقرار
ارادت
م

ناشناس گفت...

یک بابایی قبلا اینجا نظراتی می‌داد به اسم ادوارد البی که تصاویر دلقک را توضیح می‌داد. کاش باز هم بیاید و بنویسد. من هر چه سعی می‌کنم منظور دلقک از الصاق این عکس را نمی‌فهمم. این عکس یکی از آثار آی وی وی، هنرمند معترض چینی را نمایش می‌دهد که چند میلیون تخم آفتابگردان مصنوعی که با دست ساخته شده بود را کف سالنی در لندن ریخته بود. شاید برای بقیه مخاطبان بی‌اهمیت باشد، اما دلقک تصویر الکی نمی‌گذارد، و البته هرگز توضیحی نمی‌دهد. فقط ادوارد البی گاهی در موردش حرف می‌زد و او هم که نیست.

ناشناس گفت...

نظرتان راجع به پاسخ تیمسار پوردستان به عباسی چیست؟

استاد ارجمند جناب اقای دکتر حسن عباسی
سلام علیکم،
1ـ تصویری که از جنابعالی در ذهن دلسوزان نظام وجود دارد، تصویر معلمی مهربان و انقلابی است که با آسایش و ارامش و مرخصی سالهاست وداع کرده و با کلامی آتشین و صریح، بی هیچ چشمداشتی در صحنه های دفاع از انقلاب و ولایت، خود را سپر بلا و آماج ناجوانمردی‌های کینه توزان انقلاب ساخته و در این راه مقدس (لا تاخذ فی الله لومه لایم) را شعار خود قرار داده است.

2ـ برادر عزیزم، خرده گرفتن به کلامی از جنابعالی به معنای نفی مجاهدت‌ها و شجاعت ها و استحکام شما نبود که ما خود به عنوان همسنگرتان به مراتب بیش از عزیزان نسل سوم و چهارم به آن ایثارگری‌ها اشراف داریم لکن دفاع از هویت و شخصیت یک سازمان، حقی طبیعی و مشروع برای افراد آن سازمان است بویژه مجموعه ای که مستقیما در سایه پرچم ولایت انجام وظیفه می‌کند.

3ـ ارائه نامه‌تان به مجموعه ارتش جهت عذرخواهی، نشان از شجاعت در پذیرش خطا و روح بلند و انتقادپذیر جنابعالی و درس بزرگ اخلاقی برای شاگردان است که بدانند برای سلامت امور، هم باید منصفانه نقد کرد و هم شنید.

4ـ افتخار ما و شما این است که توفیق سربازی در لشکر ولی امر مسلمین (حفظه الله) را داریم همانگونه که شما محبت خود را با عذرخواهی به برادران سربازتان نشان دادید، علاقه ما نیز کمافی السابق به جنابعالی و سایر مسئولانی که دل در گرو عشق به نظام و رهبری دارند بقوت خود باقی است.

سرباز ملت: احمد رضا پوردستان

از:
http://www.fardanews.com/fa/news/551042/%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D8%B0%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%B3%DB%8C

ناشناس گفت...

نامه پوردستان که غلط کردم دیگه تکرار نمیشه نامه بود، در مورد اعدام گروهی سنی ها فکر نمی کنید پیام سیاسی داشت برای عربستان؟ وگرنه چرا تبلیغات؟

ناشناس گفت...

حرف های روحانی رو دیدید؟ خیلی بیخود بود.

ناشناس گفت...

امروز حکومت ملاها جواب عربستان را داد. با اعدام 21 سنی مذهب کرد هم میهنم.

مازیار وطن‌پرست گفت...

بعضی از این بچه‌ها هیچ گناهی جز مذهبی شدن دوآتشه و افراطی نداشتن. اعدام به جرم محاربه در حالیکه حین محاکمه حتی صدای وکیل تسخیری هم دراومده بود.
این عدالت اسلامی چقدر پلشت و کثافته.

ناشناس گفت...

حسن عباسی بازداشت شد

http://www.asriran.com/fa/news/483924/%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D8%B4%D8%AF