۱۳۹۲ اردیبهشت ۵, پنجشنبه

خامنه ای در بن بست. احمدی نژاد در سیم آخر! آیا رستم سهرابش را خواهد کشت!


عیدی مشایی به احمدی نژاد است و معلوم نیست
چرا احمدی نژاد اسکناس را وارونه گرفته است!
1- احمدی نژاد با انرژی بی پایان خود شهر به شهر و روستا به روستا می گردد و بیرق رهبری ایران و جهان را بدست اسفندیارش می دهد. هیچکس را هم یارای مقابله اش نیست. زیرا که همه می دانند بازو بند قهرمانی را آیت الله خامنه ای به بازویش بسته است. لذا تنها راه خلاص شدن از این یعقوب لیث ایرانی کشته شدنش بدست سید علی تورانی است. تا یکبار دیگر تاریخ ایران اسطورۀ پسر کشون فردوسی را در ورژنی مسخره و قرن بیست و یکمی تکرار کند.

2- احمدی نژاد امروز در اصفهان دز حملاتش را باز هم بالاتر برد و این بار و یکبار دیگر کل روحانیت را بسخره گرفت و گفت که ملت ایران بال بسوی آسمان ها گشوده آنوقت یکعده ای زیر زمین و با 2000 کیلومتر فاصله می خواهند به آنان درس بدهند. ضمن اینکه به احتمال قوی منظور او از وزیری که واگذاری دو شرکت نفتی برای مساعدت به احزاب می خواست پورمحمدی وزیر سابق کشور بوده است. عین یکی از جمله های گفتۀ احمدی نژاد چنین است:
طراز ملت ایران بالا کشیده شده و جهانی نگاه می کند و به دنبال عدالت جهانی و تولید جهانی هستند. یک عده اما دو هزار کیلومتر عقبند و هرگز چنین نخواهد شد که ملت اینها را دو پله بالاتر از خود بگذارد.
 احمدی نژاد که استقبال سرد اصفهانی ها را بحساب کوتاهی ستاد استقبال در اطلاع رسانی گذاشته مناسک - حالا دیگر جا انداخته هم - حماسۀ حضور و تبلیغ برای رحیم مشایی را هم برگزار کرده و پرچم و سرود و دف و مدح و ... برقرار بوده است. ضمن اینکه مشایی با رد دعوت احمدی نژاد برای سخنرانی با این استدلال که گفته می شود تبلیغ انتخاباتی بوده است تلویحاً نامزدی خودش را اعلام و تأیید کرده است.

3- اما نکتۀ مهمی که احمدی نژاد شدیداً دنبال آن است جمع کردن نام خامنه ای با رحیم مشایی در زیر یک سقف و یک مراسم است. او که مهمانی رسوای آزادی را به بنرها و شعارهای لبیک یا خامنه ای آلوده بود در مراسم اصفهان نیز با توزیع عکس خامنه ای در بین حضار و ساختن شعارهای مشترک بین نام مشایی و خامنه ای این ترفندش را برجسته کرده بود. و ترجیع بند خامنه ای یک رأی دارد را هم تکرار کرده است تا بهمه بگوید که دخالت بیش از یک رأی رهبر مشروع نیست.

4- بنظر می رسد احمدی نژاد می خواهد از سکوت مستأصل این روزهای خامنه ای در مقابل رفتارهای خودش استفاده کند و با طرح نام و عنوان خامنه ای در مجالس تبلیغاتی مشایی به حزب اللهی های هوادارش خوراک تبلیغاتی بدهد که خامنه ای نسبت به مشایی رأی منفی ندارد اولاً تا هم درهنگام ثبت نام و هم در پروسۀ بررسی های شورای نگهبان این اهرم فشار را بکار بگیرد ثانیاً. 

5- اما خامنه ای که اشتباه استراتژیک دیگری را مرتکب شد و اجازه نداد دو سال پیش جناح راست احمدی نژاد را عزل کند هرچه به روز رویارویی نهایی نزدیک می شود بیش از پیش دچار سرگردانی و بلاتکلیفی می شود و نمی داند که چگونه بین جبهۀ حامیانش حداقل سازش را ایجاد و انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کند. از سویی بنظر می رسد احمدی نژاد جز به تأیید صلاحیت مشایی راضی نخواهد شد و از جانب دیگر احراز صلاحیت مشایی همان و علنی شدن نارضایتی شدید روحانیت و جناح راست سنتی همان. 

6- خوشبختانه بنظر می رسد که خامنه ای نخواهد توانست با احمدی نژاد انتخابات را برگزار کند و پسر ناخلف یا به استعفا و شورش یا به برکناری بدلیل عدم کفایت سیاسی بازی انتخاباتی تدارک شده - البته تدارک هم نشده و احمدی نژاد هیئت اجرایی مرکزی را هنوز تشکیل نداده و مجلس هم هنوز نتوانسته چه بسؤال و چه به استیضاح وزیر کشور را مورد بازخواست قرار بدهد. و منتظر واکنش خامنه ایست - را بهم خواهد زد و کشور با بحران بیشتری روبرو خواهد شد. و طبیعی است که در چنین حالتی رهبری خامنه ای بشدت بیشتری هم تضعیف خواهد شد و حوادث دیگری ناشی از اوضاع بدتر شدۀ اقتصادی هم امکان وقوع خواهد یافت. 

7- هرچند معلوم است که مشاوران خامنه ای او را بشدت از موصع گیری و هرگونه صحبت در روزهای جاری برحذر داشته اند؛ اما اوضاع بسمتی در حرکت است که خامنه ای ناچار باید موضع گیری کند. لذا باید منتظر اولین موضع گیری خامنه ای در چند روز آینده باشیم تا بهتر بفهمیم که مجموعۀ سپاه و نیروهای امنیتی چگونه می خواهند صحنه را مدیریت کنند. زیرا اینک بطور حتم سپاه پرقدرت دست بالا را دارد و اوست که خامنه ای را هدایت خواهد کرد. اما من بضرس قاطع معتقدم که برگزاری انتخابات بدون مشایی توسط احمدی نژاد بسیار بعید بنظر می رسد. یا...هو

۸ نظر:

ناشناس گفت...

سلام دلقك عزيز
ظاهرا خامنه اي چاره اي جز تاييد صلاحيت مشايي ندارد
اين روزهـا رسانه هاي حكومت فيلم و عكسهـايي كه از سفرهاي استاني احمدي نژاد مخابره مي كنند ، تاكيد عجبيي بر روي خلوت بودن و عدم استقبال از دولت توسط مردم را دارند و قصد نشان دادن عدم پايگاه مردمي جريان انحرافي را دارند ، اگر تيم احمدي نژاد رفتني بود و خامنه اي توان رد صلاحيت كانديداي دولت را داشت ، ديگر مفتضح كردن دولت منتصب رهـبر بلاموضوع بود، خامنه اي شهـامت عزل احمدي نژاد را ندارد و دست به دعاست كه خدا اين چند ماه را ختم به خير كند و احمدي نژاد قدرت پرست تر از ان است كه كوتاه بيايد
از طرفي هاشمي منابع مالي دانشگاه ازاد را ديگر در اختيار ندارد كه يا خود و يا خاتمي و يا كسي كه مورد حمايت اقايان باشد را براي تبليغات انتخاباتي حمايت بي حد و حصر كند ، توجه داشته باشيم كه به خاطر گراني كاغذ بخصوص و ديگر اقلام مورد نياز تبليغ ، كانديد شدن و تبليغات موفق و گسترده هزينه گزافي مي طلبد
پاينده باشيد

مسلم گفت...

حالم از این سوسول بازی خاتمی به هم می خوره. كاش یه ذره از دل و جرأت احمدی نژاد رو داشت الان وضع ما اینطور نبود.

ناشناس گفت...

دلقک جان سلام و ارادت
اول پیشگویی: امسال سال خوبیست ولی‌ برای ما، شاید به وطن باز گشتیم ،خدارا چه دیدی!
دوم پسگویی: همه از صغیر و کبیر از شریعتمداری تا ولایتی به محمود پریده اند که میدهیم مردم در کهریزک پدرتان را درآورند و انقدر ز‌ر ز‌ر نکن!
سوم بازی: حکم بلدی دلقک؟
اگر تنها ۲ برگ مانده باشد دستت یک ۲ لوی حکم داشته باشی‌ و یک آس غیر حکم و بازی از تو آغاز شود و حریف ۶ دست گرفته باشد و به غیر از حکم خودت هنوز یک حکم دیگر مانده باشد، بهترین بازی کدام است؟!!!!!! مشایی یا وزارت کشور؟!!! محمود تنها در صورتی‌ برنده خواهد بود که آن حکم باقی‌ مانده دست یارش باشد نه حریفش!!! ولی‌ گویا یارش دل‌ به کار نمیدهد این دست آخری، بازی نمیکند بازی در میاورد! پس چاره‌ای نیس! ریسک می‌کند ۲ لوی حکم بازی می‌کند که اگر حکم دیگر دست حریف بود که هیچ فاتحه ولی‌ اگر دست یارش بود مجبور بشود و حکم لازم محمود را پاسخ دهد و الکی یا از سر لج رد ندهد!!!! حالا بازی از یارش شروع میشود که خالش به تنهایی سر باشد یا خالی‌ بازی‌ کند که محمود آسش را دارد، اولردی!!!!
بازی عجیبیس این ورق، لامصب!

عمو دلار

ناشناس گفت...

این پست را سه بار خواندم بسکه هیجان داشت...
استاد دمت گرم...بازم بنویس بیشتر برایمان

ناشناس گفت...

کلپک:
عمو دلار ورق باز! وقتی یک برگ در دست همه مانده باشد دیگر ریسک مفهومی نداره و همه باید بندازندش روی زمین بالاجبار!

ناشناس گفت...

کلپک جان خوبی؟! یک بار دیگر شرایط بازی را بخوان، مخصوصا جمله اولش را !

عمو دلار

فاطمه موسوی ویائه گفت...

سلام. خواستم در جریان آخرین اخبار باشید که چهارشنبه به نیروهای بسیج ادارات اطلاع رسانی شده که نامزد مورد تایید ولایتی است و روی او کار کنند. منابع دیگری هم از سپاه این را تایید کردند. البته وعده دادند قالیباف معاون اول خواهد بود. جسارتا فکر نکنم مشایی در نامزدی اش جدی باشد، احمدی نژاد را جلو انداخته تا شهر را شلوغ کند و دم آخر به ازای انصراف از نامزدی، تضمین بگیرند برای فردای تحویل ریاست جمهوری وگرنه ملک و مملکت را اینطور ویران نمی کردند و دولت بعدی را اینچنین بدهکار.

مستانه گفت...

سلام دوست عزیز جناب ایرانی..
همیشه وبلاگتون رو میخونم و از مطالبش لذت میبرم.
زنان سرزمین من باید به وجود مردان شجاع و اگاهی چون شما افتخار کنند...
از خدا میخوام همیشه تندرست باشی و پرچمت برقرار..
دوسسستون دارم...........