۱۳۹۱ آذر ۱۴, سه‌شنبه

دروغ سپاه در شکار پهپاد امریکایی بخاطر دشمنی تبلیغاتی بین نیروی دریایی سپاه با ارتش است!

undefined
عکس پهپاد شکار شدۀ ادعای دروغ سپاه

1- سرتیپ حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش را از سال 65 که در درجۀ سروانی دورۀ عالی رستۀ پیاده را در مرکز پیادۀ شیراز می گذراند می شناسم. تفنگدار دریایی که حداقل در آن زمان علیه السلامی نبود حتی کمرنگش - و چقدر هم ازنظر افق فکری و هم از جنبۀ ارادت شخصی بمن نزدیک بود - تا چه رسد به پررنگی رسیدن به فرماندهی نیروی دریایی. زیرا که فرماندهی نیروی دریایی ارتش معمولاً در تیول رسته های خاص نیروی دریایی است و رسته های مشترک مثل تفنگداران دریایی نمی توانند براحتی - مگر با عنایت خاص - بر فرماندهی کل نیرو صعود کنند. مثل نیروی هوایی که فرماندهان اصلی از بین خلبانان انتخاب می شوند و نه رسته های فنی و پشتیبانی. می خواهم این را بگویم که دریادار سیاری را ببین که چنان علیه السلامی شده بعد از آن سروان جوان مدرنی که من می شناختم که توانسته تا قلۀ نیروی دریایی ارتش صعود کند. و از اینجا برسم به این نکته که هیچ توجه کرده اید که سرتیپ سیاری تنها عضوی از فرماندهان ارتش در نیروه های سه گانه است که اگر بیشتر از فرماندهان درجه اول سپاه توی بوق نبوده قطعاً کمتر هم نبوده است در یکسال اخیر. تقریباً هر روز یک خبر بزرگ و کوچکی از دریادار سیاری روی خروجی تلکس خبرگزاری ها و رسانه های داخلی است.

2- این را داشته باشید تا بیاد شما بیاورم که سپاه پاسداران نه تنها همۀ عرصه های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و ورزشی و رسانه ای و غیرۀ ایران را در مونوپل خود در آورده بلکه تمام عرصه های تبلیغاتی و رسانه ای را هم از آن خود کرده است. و ما بغیر از سپاه کمترین حرف و حدیثی از ارتش حرفه ای ایران و فرماندهانش نمی شنویم و نمی بینیم. اما سیاری با فرصت طلبی و شناخت دقیق از بافت جمهوری اسلامی توانسته است این تابو را بشکند و بدون توجه به انزوا و درماندگی و وادادگی کل ارتش ایران در مقابل سپاه؛ خودش را سوگلی رسانه ها بکند و گوی سبقت را نه تنها از همۀ سلسلۀ مراتب ارشد تر از خودش در ارتش برباید؛ بلکه توانسته در خیلی از صحنه ها فرماندهان پرمدعا و قدرتمند سپاه را هم جا بگذارد.

3- این زیرکی و یکه تازی سرتیب سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش بیشتر از همه نیروی دریایی سپاه و فرماندهان آن را تحت تأثیر و مورد حسادت قرار داده است. زیرا هرچقدر سیاری در رسانه ها یکه تازی می کند خیلی بندرت از نیروی دریایی سپاه و فرماندهان آن خبری قابل بازیافت است در مجامع رسانه ای و اطلاع رسانی بویژه در ماه های اخیر

4- چنین بنظر می رسد که سپاه متوجه این باخت تبلیغاتی شده و سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه را تحت فشار قرار داده است که خودی نشان بدهد و دور تبلیغات را از نیروی دریایی ارتش به نیروی دریایی سپاه بازپس گرداند. اما اینکار بسادگی ممکن شدنی نمی نمود. زیرا هم سیاری خیلی معروف و زرنگ شده و هم کمترین حرف هایش عبور دادن ناوگروه از کانال سوئز ، رفتن به آب های امریکای جنوبی؛ و اخیراً هم رفت و آمد و لنگر انداختن در آبها و بنادر سودان بوده است و خبر و ادعای تولیدی نیروی دریایی سپاه و سردار فدوی باید می توانست با تبلیغات سیاری هماوردی بکند. 

5- لذا ادعای دروغ شکار هواپیمای بدون سرنشین امریکایی آن هم در سالگرد آن پهپاد RQ گیج نشسته بر کویر ایران در سال گذشته تنها گزینۀ ممکن در این کُری خوانی و روکم کنی دشمنانه و عمیق ارتش و سپاه می توانست باشد. زیرا هم پهپاد نام دهان پرکنی است و هم امریکا کشور قبلۀ آمال برادران؛ و هم سالگرد مزبور روزی به یاد آوردنی. هرچند که نه آن پهپاد RQ-170 را ایرانی ها نشانده بودند و نه این هواپیمای عروسکی ارزشی مثل آن هواپیمای مجهز پارسال دارد و نه اصلاً شکار هواپیما بدون سرنشین می تواند عمل فوق العاده ای باشد. زیرا که اگر چنین بود در جریان شکار هواپیمای ایوب حزب الله (بخوان سپاه) لبنان توسط اسرائیل اینقدر بزرگنمایی پیروزی نیم ساعت نفوذ به آسمان اسرائیل را نمی دادیم و از اینکه اسرائیل طیاره را شکار کرده زانوی شکست در بغل می گرفتیم.

6- حالا هم که امریکا با جملۀ تحقیرآمیز "طیاره ها را شمردیم عددی کسر نشده بود" سقوط هواپیمایش را تکذیب کرده معلوم می شود که کل ادعا دروغ و فقط پروژه ای تبلیغاتی بوده است در یکی از جنگ های درون جزء جزء حاکمیت. و این بار در درون جنگ کهنه و قدیمی و دشمنانۀ بین ارتش و سپاه! یا...هو

بعد از تحریر: دریادار سیاری که بدجوری غافلگیر شده بود بلافاصله سعی کرد با سوار شدن روی موج خبر این موضوع را هم مال خود کند و اعلامیه داد اما با دروغ از کار درآمدن ان بکاهدان زد مثل دزد ناشی.

۱ نظر:

احسان راد گفت...

انتظار داشتم خبر تجمع هواداران سینما هم مثل خبر آب بازی در پارک مورد توجهتان قرار بگیرد؛ ولی این گونه نشد ...