۱۳۹۵ اسفند ۲۰, جمعه

درود و سلام خدا بر استاندار محترم خراسان جنوبی که امامان جمعۀ استان را به اعتصاب کشاند!


Image result for ‫پرویز کلانتری‬‎

این دردانه پرویز کلانتری نقاش و هنرمند است.
عکس هنرمند را گذاشتم که احترامی هم به استاندار کرده باشم.

1- حتی آن شاهکار 7 دقیقه ای نیمار بارسلونا در مقابل پاری سنت ژرمن هم نتوانسته بود به اندازۀ کار بی نظیر استاندار خراسان جنوبی در مقابل امامان جمعۀ استان به هیجان و آفرینم وادارد. با درود و سلام به او و نقطه عطفی که برای اولین بار در عمر جمهوری اسلامی ایجاد کرده و جز این راه هرنوع تلاش و کوششی برای نجات ایران مذبوحانه و بی حاصل خواهد ماند.


2- ماجرا این است که امامان جمعۀ استان خراسان جنوبی در یک حرکت جمعی از خواندن نماز جمعه های شهرهای مختلف استان مربوطه استنکاف کرده و اعلام کرده اند که تا برکناری استاندار استان از بازگشت به نقش امام جمعه خودداری خواهند کرد. نام استاندار خراسان جنوبی را نمی دانم. منشاء اختلاف او با امامان جمعه را هم خبر ندارم. حتی از نوع تفکر استاندار مزبور هم کمترین اطلاعی ندارم. اما فارغ از هر حرف و حدیثی اقدام او در بور کردن امامان جمعه و وادار آنان به خودزنی داوطلبانه یک شاهکار مسلم است و در تاریخ اصلاحات در ایران بیادگار خواهد ماند.

3- تکرار مکررات خواهد بود گفتن از اینکه شترگاوپلنگی بنام حکومت جمهوری اسلامی محال ممکن است به کارآمدی یک حکومت متعارف برسد مگر اینکه دولت مختار نامسئول (ولی فقیه و دیوان انتصابی پرقدرت او اعم از امامان جمعه و نمایندگان ولی فقیه و سامانه های اقتصادی و سیاسی و نظامی و نظارتی و...) در دولت مسئول بی اختیار (قوۀ مجریه اعم از رییس جمهور و وزراء و استانداران و سامانه های مسئول زیست دنیوی مردم و ...) ادغام شده و حکومتی متشکل از مدیریت - هم مسئول و هم مختار - مدرن و پاسخگو تشکیل شود. 

4- این حرکت مبارک استاندار خراسان جنوبی طلیعه ای نمادین از "این درخواست ادغام" است و بدیهی است که به نتیجۀ بزرگی منتهی نخواهد شد و حداقل در حسن روحانی من چنین جنمی تشخیص نمی دهم که بتواند با حمایت از استاندارش امامان جمعه (نمایندگان و منصوبان شخص رهبر) را بعقب براند. اما چه به نتیجه ای برسد یا نه. این مشکل و اختلاف بنیادین 38 ساله - همیشه و از بدو تشکیل جمهوری اسلامی جریان مستمر داشته و در دور از افکار عمومی بسازش و خیانت می انجامیده - علنی شده و از این پس استانداران بیشتری جسارت خواهند کرد که در مقابل سلطنت امام جمعه ها قد علم کرده و آنان را بعقب نشینی واخواهند داشت.

5- این حرکت بدو علت دیگر هم بسیار مهم است. اول اینکه وزارت کشور روحانی دست اصولگرایان وفادار بخامنه ای اما عاقلتر - طیف لاریجانی - است و خامنه ای و امامان جمعه اش دستشان برای استفاده از سلاح فتنه در حمله به استاندار مزبور باز نیست و دوم اینکه بنظر می رسد حسن روحانی می خواهد شعار "یک کشور یک دولت یک مردم یک رهبر" اخیرش را از سطوح پائین در استان ها آغاز کند تا خودش مجبور از رویارویی مستقیم با خامنه ای نشود. و الا هر انسان ایرانی و ناظر متفکر بیرونی هم می داند که تا شخصیت حقوقی رهبر با شخصیت حقوقی رییس جمهور درهم ادغام نشوند جمهوری اسلامی بکارآمدی دولت های مدرن و متعارف نخواهد رسید. بعبارت دیگر نقطۀ شروع کارآمدی دولت در فردای روزی اتفاق خواهد افتاد که رییس جمهور بتواند رهبر را به نقطه ای بکشاند که تحصن کرده و خواستار استعفای او بشود. 

6- ایران 38 سال است با دو سلطان "حوزۀ شرعی مختار و دانشگاه عرفی مسئول" اداره می شود که مختارها (آخوندها) مسئولیت نمی پذیرند و مسئولان (دانشگاهیان) اختیار ندارند. این بن بست فقط هنگامی شکسته خواهد شد که رییس جمهوری پیدا شود که همین کار استاندار خراسان جنوبی در مقابل امامان جمعه را در مقابل رهبر به نمایش بگذارد و داوری را بملت واگذارد. بدیهی است که تا این گیر ساختاری قفل کنندۀ همۀ امور کشور برطرف نشود هرگونه بحث و فحص در اعمال و رفتار دولت ها و کارگزاران بی اختیار قوۀ مجریه آدرس عوضی دادن است و راه بجایی نخواهد برد. یا...هو

بعد از تحریر:
در ده روزی که نبودم اتفاقت خوب دیگری هم افتاده است که قابل اشاره خواهد بود. اما چون این هیجان تازه بسیار دلنشین بود برای خودم آن را جلو انداختم تا یک جمع بندی کلی هم از اتفاقات گذشته بنویسم برای مطلب بعد.

۲۸ نظر:

ناشناس گفت...

"تکرار مکررات خواهد بود گفتن از اینکه شترگاوپلنگی بنام حکومت جمهوری اسلامی محال ممکن است به کارآمدی یک حکومت متعارف برسد مگر اینکه دولت مختار نامسئول (ولی فقیه و دیوان انتصابی پرقدرت او اعم از امامان جمعه و نمایندگان ولی فقیه و سامانه های اقتصادی و سیاسی و نظامی و نظارتی و...) در دولت مسئول بی اختیار (قوۀ مجریه اعم از رییس جمهور و وزراء و استانداران و سامانه های مسئول زیست دنیوی مردم و ...) ادغام شده و حکومتی متشکل از مدیریت - هم مسئول و هم مختار - مدرن و پاسخگو تشکیل شود."
.
..
سلام بر دلقک.
منتظر جوابیه و تفسیر تز استحاله از درون هستم. آیا منتظر نشوم و نقل قول بالا را جواب خویش بدانم؟
با تشکر از شما.

ناشناس گفت...

نام استاندار علی اکبر پرویزی است و علت اعتصاب جماعت مفتخور سخنان ایشان است که گفته اند :«باید به حال هنر در استان گریه کرد٬ چرا که فضا، فضای خوبی نیست» و «برخی از آقایان به نام دین با همه چیز مخالفت می‌کنند».

ناشناس گفت...

از غیر قابل انتشار ها بگید اقا، خودسانسور نباشید!

ناشناس گفت...

دلیلش این بود که گفته رقص زن و مرد با همدیگر، آسیبی به اسلام وارد نمی کند

شاگرد تنبل ته کلاس گفت...

بعبارت دیگر نقطۀ شروع کارآمدی دولت در فردای روزی اتفاق خواهد افتاد که رییس جمهور بتواند رهبر را به نقطه ای بکشاند که تحصن کرده و خواستار استعفای او بشود.
۰۰۰۰۰۰۰۰
عالی بود

ناشناس گفت...

سلام جناب تیمسار:خیلی خیلی خوش وقت شدیم از زیارت مجدد شما...لازم نیست متذکر شوم که هر روز دو سه بار به سیرک سرکشی میکردم.

Dalghak.Irani گفت...

راجع به استحاله خواهم نوشت با اینکه حتی کوتاه ترین نوشته می تواند مفصل باشد بخاطر ده ها هزار کلمه بحث های انجام داده ام راجع به آن در طول 8 سال گذشته. اما حتماً پاسخ مخصوصی هم خواهم نوشت حتی اگر بصورت کامنت برای علاقه مندان باشد. چون من هنوز هم جز به باور اولیه ام در عبور از جمهوری اسلامی نرسیده ام و معتقدم که استحاله تنها راه است و راجع به طولانی شدن و این ایرادات منطقی هم بیان خواهم کرد. محتمل پاسخ آن دوستمان هم که از من راجع به مدیای بزرگتر و این حرف ها پرسیده در همان پاسخ استحاله داده خواهد شد. و درست هم می گویی که در همین پست هم ته فکرم ارتباط مطلب با مسیر استحاله بود و برداشت تان اشتباه نبوده است.

آن ترولری هم که مرتب از سانسور و عدم پخش می گوید برای آخرین بار تذکر می دهم که بکند این کثیف انگاری کافرهمه را به کیش خود پنداردیش را. من هیچوقت هیچ کامنتی را مگر در هنگام فحاشی به سایرین - نه شخص خودم - و یا ایراد اتهام به قومیت ها و زبان ها و فرهنگ ها حذف نکرده ام تا کنون و تعداد کل کامنتهای حذف شده و پابلیش نکرده ام در طول 8 سال قطعاً به صد کامنت هم نمی رسد. چون آدم های ناراحت و بی پرنسیپ خیلی دوام نمی آورند در مقابل سعۀ صدر من و یا می مانند و رعایت می کنند و یا شرمنده می شوند و می روند. یا...هو

ناشناس گفت...

علی‌اکبر پرویزی استاندار در جمع هنرمندان: «در مراسم عروسی‌های ما در منطقه باختاران‌ها به صورت خیلی مرسوم است که آقایان می‌رقصند، خانم‌ها می‌‌رقصند اماکنی هم وجود دارد که خیلی به اسلام و مسلمین لطمه وارد نمی‌شود.»

حجت‌الاسلام رحمانی نماینده حوزه‌های علمیه قاین در جریان تحصن سه روزه اخیر به صراحت این مساله را عنوان کرده و گفته است: «حرف ما این است که وقتی رئیس جمهور با همه اقدامات قانونی در نهایت حکم تنفیذش را باید از ولی فقیه بگیرد آن وقت آیا نباید استاندار مرکز استان از نماینده ولی فقیه آن استان حرف‌شنوی داشته باشد»؟

ناشناس گفت...

یکی اگر احمدی نژاد را الان ترور کنه کل کشور می ریزه به هم.

ب ب

ناشناس گفت...

اگه با همین قاطعیت آقای پرویزی پیش بریم ، انشاالله استحاله از درون در قرون ۱۵ یا ۱۶ شمسی کامل خواهد شد.

ناشناس گفت...

سلام
ممنون از نوشتن مطلب با اینکه میدانم زیاد راغب نبودید ولی برگشتید و شروع کردید به نوشتن
تیمسار پارتی بازی نکنید
خیلی قبلتر من هم سوال کرده بودم به نظر شما در نهایت وضع ما به کجا خواهد انجامید ولی جواب ندادید.منظورم پیشگویی نیست بلکه با توجه به واقعیتهای موجود یک برآورد و یا پیش بینی . آیا بنظر شما این اقتصاد ناکارآمد یکسال دیگر دوام می آورد؟ این سیستم سیاسی در هم ریخته تا کی اینطور پیش می رود؟ آینده ایران با این مدیریت ضعیف و خشکسالی و ...... رو به نابودی ست؟ در ضمن راجع به آقای خمینی و رفسنجانی و غیره هم اینطور که به یاد دارم یه قولهایی داده بودید!
خلاصه پارتی بازی نفرمایید!
ارادتمند - یزد

ناشناس گفت...

به عنوان کسی که به اقتضای شغل ام از تک تک استاندارها و معاون های سیاسی آنها در دولت مافیایی-امنیتی تدبیر و امید شناخت شخصی دارم و از اینکه از کدام سوراخی برخاسته و هویت خودشان را از چه منبعی تامین می کننند از خواندن تحلیل سطحی شما و بارگذاری های تخیلی تان روی نیروها که بیشتر حالت کارتونیستی دارند، متاثر شدم.

ادوارد البی دوم گفت...

از توییتر احسان بداغی، خبرنگار روزنامه ایران

فیلم درگیری شدید لفظی معترضان تحصن کننده در خراسان جنوبی با امام جمعه موقت. آنها معترض هستند که چرا امام جمعه در تحصن شرکت نکرده است.
https://twitter.com/EhsanBodaghi/status/840472124838051840

ادامه فیلم قبلی؛ تحصن کنندگان خراسان جنوبی میگویند امام جمعه بیرجند «سوراخ موش خریده وقایم شده» و شعار «نماز بی خاصیت، بصیرت بصیرت» میدهند.
https://twitter.com/EhsanBodaghi/status/840473731105476608

ناشناس گفت...

چرا این جناب آقای حجت الاسلام رئیسی را هر وقت صدا و سیما نشان می دهد پرچم ایران مانند مقامات عالی رتبه در پشت سر ایشان است و سخنانش به مسائل و مشکلات بین المللی بر می گردد؟

ناشناس گفت...

من بعنوان یک ترول اعلام می کنم که این سیرک واقعا سیرک است.تحلیل ها الکی. از ان الکی تر کامنت ها! چی دست ادم را می گیرد در این سایت؟ ادم یک جمله بگوید اما حرف حسابی باشد. وضعیت این سایت شده عین حال و روز جمهوری اسهالی.

ولی گفت...

استاندار، عقب نشینی "زیرکانه"ای کرده:http://news.gooya.com/2017/03/post-1661.php

ناشناس گفت...

حتی اگر موشک اتمی هم در جمهوری اسلامی تولید شود، تا وقتی زیر بنای جامعه همین گزارش هائی است که می خوانید هیچ امنیتی نه برای نظام و نه برای جامعه وجود ندارد. زنان مسن و پولدار مردان ورزیده و کاردان را با پول می خرند و به خانه می برند. این پول از کجا می آید؟ و شوهران سابق و یا فعلی این زنان کیستند؟ خانه های تیمی تن فروشی در سطح تهران و قطعا در خیلی از شهرهای بزرگ ایران رو به گسترش است. تنها در شهری مانند کرج که جزو شهرهای بزرگ ایران هم نیست سارقین به 50 داروخانه دستبر زده اند. مسافرکش های شخصی زنان را به خارج شهر می برند و با تهدید چاقو و شاید هم کلت هرچه طلا و زیورآلات و پول نقد دارند می گیرند. روز روشن وسط شهر تهران اتومبیل حامل پول بانک را سارقین مسلح می برند و بعد از چندی معلوم می شود حراست بانک دستش در این سرقت بند بوده! سر ظهر با مسلسل کلاشنیکف وارد صرافی خیابان فردوسی می شوند و با شلیک هوائی و حتی زمینی و زخمی کردن صاحب صرافی پولها را می برند. در مشهد به بهانه صیغه، مردان را می برند به صیغه خانه و روی آلت تناسلی آنها آب جوش می زیزند. امام جمعه ها هنوز اندر خم جلوگیری از کنسرت خوانندگان و ناکارآمد نشان دادن وزارت ارشاد دولت روحانی اند. درحالیکه جامعه اینست که می خوانید....!!اقای تیمسار اینهاست واقعیت جامعه شتر گاو پلنگ و قمر در عقرب ایرانی. کجایی؟ نشسته ای سنتور می زنی؟

روشنگر گفت...

--استحاله از درون: ورژن 96 همان اصلاح طلبی سال 76
--اسمش را عوض کرده اند تا مردم همیشه گزیده شونده از صد سوراخ ایران دوباره از همان سوراخ اصلاح طلبی که بیست سال پیش زاییده شد گزیده شوند
--اینبار با اسمی جدید و رنگ و لعاب بیشتر در سال 96 .
--کلا این ملت مسخ شده همه جایشان مخملی است و یک گنجشک را می توان هزاران بار رنگ کرد و به جای قناری به آنها فروخت و آنها هم همیشه مشتری پروپا قرص هستند

ناشناس گفت...

رييس جمهور موفق
چه تخصصى بايد داشته باشد؟

اقتصاددان، حقوقدان، تکنوکرات، دیپلمات، فرمانده نظامى، مدير پروژه؟ كدام تخصص مى تواند باعث شود يك رييس جمهور كارنامه موفقى از خود به يادگار بگذارد؟ شاید بتوان مثالی آورد که رئیس‌جمهوری با يكى از اين تخصص‌ها موفق بوده باشد اما با يك بررسی‌ دقيق مى توان نتيجه گرفت آنچه باعث موفقیت وی شده، نه آن تخصص ویژه بلکه یک ویژگی دیگر بوده است.

تجربه جهانى نشان می‌دهد روسای‌جمهوری گوی موفقیت را از سایر همتایان خود ربوده‌اند که صاحب یک بینش منسجم در نحوه تصمیم‌سازی برای مسائل مبتلا‌به کشور در همه حوزه‌ها اعم از سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و روابط خارجی بوده‌اند؛ يعنى قادر بوده‌اند در بزنگاه‌ها مثل يك اقتصاددان يا ديپلمات يا يك تكنوكرات كارآزموده فكر و عمل كنند و در تله ذی‌نفعان نيفتند.

تصور موهومی در اكثر جوامع در حال گذار وجود دارد که گمان مى‌کنند حاکمیت یک فرد دارای قدرت اجرایی بالا می‌تواند بهشت برین را برای این جوامع به ارمغان آورد؛ به ويژه آنكه اگر در كارنامه خود مديريت پروژهايی را هم ثبت كرده باشد. اما بازخوانی تاریخ ما را به اشتباه بودن و حتی خطرناک بودن چنین دیدگاهی هدایت می‌کند. مثال بارز تاریخی برای درک ملموس این نکته می‌تواند پهلوی اول یا همان رضاخان معروف باشد که تاریخ بر قدرت اجرایی خارق‌العاده وی گواه است. اما بینش ناصحیح و غیر‌منسجم او برای فهم عمیق‌تر مسائل باعث شد که: ١- پایه‌های اقتصاد ایران در نخستین‌ گام‌های توسعه در چارچوب اقتصاد دولتی بنا نهاده شود. ٢- همراه‌سازی سرمایه اجتماعی با فرآیند توسعه به دلیل تقابل شدید وی با فرهنگ عمومی (به ویژه خطای فاحش کشف دستوری حجاب) غیرممکن شود. ٣- و نهایتاً‌ اینکه همین نگاه ناقص و مثلاً‌ تکنوکراتیک وی به اداره کشور باعث مسحور شدن در برابر معجزه‌های مقطعی آلمان هیتلری و نزدیک شدن به این کشور در خطرناک‌ترین مقطع تاریخی شد که سرانجام تیره‌ای را با اشغال ایران توسط متفقین برای کشور به ارمغان آورد.

بررسی‌های تاریخی نشان می‌دهد که متفقین چندین بار از ابتدای تابستان 1320 به رضاخان اولتیماتوم دادند که آلمانی‌های مظنون به پیشبرد پروژه نظامی هیتلر را از ایران اخراج کند؛ اما غرور بی‌پشتوانه وی به قدرت نظامی مانع از آن شد که او قادر به فهم مسائل پیچیده روابط بین‌الملل شود و نتیجه آن شد که در شهریور 1320 متفقین يعنى روس‌ها، انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها در حمله‌ای برق‌آسا ایران را به اشغال خود در‌آوردند که نه‌تنها عاقبت شومی برای شخص وی به همراه داشت بلکه تیره‌روزی بی‌سابقه‌ای را نیز بر زندگی ایرانیان حاکم کرد. تورم سه‌رقمی، فقر وحشتناک و گرسنگی ناشی از کمبود شدید کالاهای اساسی از ویژگی‌های سال‌های پس از اشغال ایران است که حکایت‌های غمبار آن کابوس نسل بازمانده از آن دوران است.

آنچه باعث کامیابی یک تکنوکرات یا یک فرد دارای قدرت اجرایی بالا در پیشبرد سریع و اداره موفق یک پروژه می‌شود دقیقاً همان عاملی است که وی را در اداره کشور ناکام می‌‌گذارد. هر تصمیمی برای تغییر در ساز و کار اداره کشور، کنش و واکنش‌های بی‌شماری را به همراه دارد که در یک بینش منسجم همه این کنش و واکنش‌ها دیده مي شود اما در «مدیریت پروژه» چنین رويكردى غايب است. به همین دلیل، نگاه پروژه‌ای به اداره کشور باعث «خطای دید» عجیبی در رييس دولت می‌شود که صاحب یک بینش منسجم تئوریک از این نوع خطای دید در امان است.

کوتاه سخن اینکه تصور رئیس دولت از اداره کشور نباید تصور اداره یک پروژه‌ یا حتی مجموعه‌ای از پروژه‌ها باشد. اتفاقا برعكس، رئیس دولت بیش از آنکه به فهرستی از بایدها که در مدیریت پروژه‌ لازم است، نیاز داشته باشد به فهرستی از نبایدها در اداره کشور نیاز دارد که تنها در چارچوب یک بینش منسجم تئوریک قادر به درک آن خواهد بود. در غیاب این بینش، رئیس‌جمهور کارکردی جز یک ماشین امضا برای دستگاه پیچیده بوروکراسی نخواهد داشت که بی‌سر ‌و صدا مشغول تبدیل چالش‌ها به پروژه‌های نان و آب‌دار برای گروه‌‌های ذی‌نفع هستند که نان و آبی در اجرای آنها برای ملت متصور نیست!
T.me/eghtesademirzakhani

ناشناس گفت...

چند نکته درباب نگرش ایرانیان شیعه بعد از اسلام

پایه اعتقادی شیعه بر مبنای مسیری است که اتفاق نیفتاده (مسیر آرمانی و مسیر واقعی >> آرمان و واقعیت >> دور و نزدیک >> نگاه به سمت دورتر)

اعتقاد به منجی و امامی که غایب است.
(غایب و حاضر >> دور و نزدیک >> نگاه به سمت دورتر)

علت عقب ماندگی ایران ناشی از استعمار و استکبار خارجی است. (خارجی و داخلی >> دور و نزدیک >> نگاه به سمت دورتر)

آمریکا حمله کند و جمهوری اسلامی ساقط شود (آمریکا و ایران >> بیرون و درون >> نگاه به سمت بیرون)

و حتی اعتقاد به خدا (خدا و خود>>بیرون و درون>>نگاه به سمت بیرون)

از این مثال هایی که عصاره آن بیرون و درون، دور و نزدیک، غایب و حاضر و... است، می‌توان بسیار شمرد. از مثال ها بسیار می‌توان یافت؛ هم در ابعاد بزرگ و هم در ابعاد کوچک و روزمره.

نگرش «اکثریت مردم» به سمت دورتر است، به سمت بیرون است، به سمت دیگران است. البته این نگرش مختص به ایران نیست و جهانی است. منتها در ایران شدیدتر است.
به نظرم تا این نگاه متعادل نگردد، یعنی یک چشم به سمت بیرون و دورتر و چشم دیگر به سمت درون و نزدیکتر نباشد، داستان ایرانیان همین است.

آیا نگاهی که در طی سالیان طولانی به آرامی به یک سمت کج شده را می‌توان در یک روز و یک سال و یک دهه و یک قرن درست کرد؟

ناشناس گفت...

سلام دلقک جان اینی که می نویسم جدیه! عید نزدیکه و خانواده میخوان اخرین نظرات من رو در حوزه سیاست بدونن، طی سال ها من تحلیل های شما را بدون ذکر منبع به حلقشان ریختم، خصوصا اون موضوع اردوغان و تب اسلامگراییش که قبلا گفتم بهشون و تا الان انگشت به دهن که بابا تو می دانستی! سر قضیه ترامپ یه ذره ضایع شدم! (کی نشد؟) خواستم بگم تا قبل عید از این تحلیل های خاص خودتان بگید، یه خانواده چشم انتظار من هستند :)

ناشناس گفت...

از کسانی هستم که کمتر نظر می نویسم و بیشتر می خوانم. امیدوارم حالتان خوب باشد و نوشته بعدی را هر چه زودتر به اشتراک بگذارید.

ناشناس گفت...

ناشناس ناشناس گفت
با سلام دلقک گرچه در این اواخر کمی با نظرات شما موافق نبودم ولی این دلیل جدایی من از وب شما نیست و امید وارم که گذشت زمان ما را به هم نزدیکتر کند و اما داشتم برنامه سرزمین جاوید اقای بهرام مشیری را گوش می کردم که متاسفانه ایشان یک تریبن دست گرفته و جای هیچ بازخورد برای مستمعین نگذاشته و خودش را روشن فکر ایرانی معرفی می کند و شروع به نقد ادم و خاتم می کند اگرچه اخوند ها قران را ملاک فرهنگ قرار داده اند و فقط از ان استخراج می کنند و همه را به ان حواله می دهند اقای مشیری همین کار را با شاهنامه و گلستان سعدی می کند و دائم از روشن فکر های مشروطه سخن می گوید وعنوان می کند مشگل ما استبداد است و لا غیر و اگر کشور به دست روشن فکر ایرانی در اید ایران در مدت ده سال گلستان میشود در صورت اینکه دیدیم که روشن فکر ایرانی چه به سر ایران اورد وچنانچه در مورد گفته ایشان هم نظر یاله هستید یک چند سطری بنویسید

شاگرد تنبل ته کلاس گفت...

دلقک عزیز،
خوشحال میشوم و میشویم از دانستن نقطه نظر و تحلیل ات از انتخابات پیش رو و همچنین تحلیل ات از تحرکات کاندیدها و بیانیه هایی که در حال رد بدل شدن میان احمدی نژاد و دولت است.
ارادت

ناشناس گفت...

دلقک شما یکبار نوشتید که احتمالا روحانی زیرعبای خامنه ای رفته است. اکنون مشخص شده است که این احتمال قریب به یقین بوده و محقق شده است. فرزند کروبی با شکایت وزارت اطلاعات روحانی محکوم به زندان شده است:
https://humanrightsiniran.org/1395/37105/
البته باید تایید کرد که وزیر اطلاعات روحانی نسبت به وزیر احمدی نژاد تاکنون بسیار منطقی تر و میانه روتر رفتار کرده ولی این وزیر هم تابع دستور بالادست خودش یعنی رئیس جمهور است و حکم زندان برای پسر کروبی تایید کننده این مسئله هست. علاوه بر این وزارت اطلاعات در طی چند ماه اخیر اقدام به بازداشت تعدادی از فعالین مدنی و سیاسی در نقاط مختلف کشور کرده. برای مثال سپیده قولیان توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد. یک دختر کرد که توسط وزارت اطلاعات بازداشت شده بود پس از آزادی به دلیل تجاوز خودکشی کرد.

رئیس جمهور یعنی روحانی از آنجایی که با خامنه ای معامله کرده است جهت انتصاب بی دردسر دوباره به عنوان رئیس جمهور و مسکوت گذاشتن پرونده های اقتصادی و مالی برادرش و سایر فامیل ها و نزدیکان اش دستور همراهی و هماهنگی وزارت اطلاعات با پروژه های امنیتی خامنه ای را داده است. هنگامه شهیدی، روزنامه نگار، بخش هایی از این معامله و به قول شما "به زیر عبارفتن" روحانی رو افشا کرده:
https://www.balatarin.com/permlink/2017/3/15/4462845

اما پروژه امنیتی خامنه ای و سپاه چیست؟ آنها می خواهند "دولت اسلامی" تشکیل دهند:
http://www.tabnak.ir/fa/news/677588/%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA
این حرف را فرمانده سپاه، جعفری زده است. دولت اسلامی داعشیعه، پروژه کوته فکرانه جدید خامنه ای و سپاه است که باز هم هزینه های زیادی به دوش مردم و کشور خواهد گذاشت. سپاه میخواهد یک فضای شدید امنیتی و میلیتاریزه و پر از ترس و وحشت مشابه آنچه که در کره شمالی دیده می شود ایجاد کند منتها با این فرق که قوانین اسلامی از نوع داعش در کل کشور اجرا شود. در این فضا سپاه هم می تواند مردم را با استفاده از ترس و وحشت کنترل کند و هم کار غارت و چپاول اقتصادی خودش را ادامه دهد. دلقک نظر شما در این باره چیست؟ دکتر رنانی اقتصاد دان استاد دانشگاه هم ماه ها پیش، نظامی شدن حکومت ایران رو پیش بینی کرده بود. به نظر میرسد در این قسمت نظر شما متفاوت باشد، چرا که شما این فضا رو به سمت بهبود و عقب نشینی تندروها تفسیر می کند در حالیکه افرادی مانند رنانی این فضا رو به سمت نفوذ خزنده و پشت پرده نیروهای تندرو و امنیتی و نظامی می بینند. تمام افراد سرشناس مخالف و اصلاح طلبان واقعی یا به مرگ طبیعی مردند یا زندانی و حصر شدند یا اعدام شدند. تنها افرادی مانند روحانی ماندند که برعکس آنچه که تصور میشد کاملا در مسیر طراحی شده خامنه ای و سپاه و به نفع آنها در حال حرکت هستند.

ناشناس گفت...

موج خریت در هلند متوقف شد بیچاره امریکا و این 4 سال کذایی، وقتی این انتخابات امریکا و مردم تحصیل کرده که اینطور رای دادن به ترامپ رو دیدم خیلی هم دیگه از کم سوادان 57 ناراحت نبودم!

Dalghak.Irani گفت...

من برای شما ننوشتم اما در جمع دوست و فامیل که بحث می شد راجع به موج گرایش براست دنیا. اعتقادم این بود که با انتخاب ترامپ این موج فروکش کرده و فرانسه و آلمان و هلند و دیگران این پروسه را ادامه نخواهند داد. استدلالم هم این بود که وقتی تغییرات به عضو ارشد خانواده می رسد کوچکترها منتظر آثار تغییرات در سرپرست خانواده بر خانواده می شوند و تغییر احتمالی خودشان را به تأخیر این نتیجه موکول می کنند. با این حساب بنظرم می رسد که پوپولیسم راست افراطی با دونالد ترامپ به آخر رسیده باشد. البته گلوبالیست ها هم باید در اقتصاد نئولیبرال جهانی سازی سال های "دنیا را به اینجا رساند" اصلاحات بیشتری صورت بدهند و این آشفتگی نابرابری های تشدید شده را مهار کنند. یا...هو

ناشناس گفت...

همچنان منتظر جواب از شما در مورد استحاله از درون هستم. با تشکر