۱۳۹۵ بهمن ۶, چهارشنبه

بهترین خبر از امریکا: عباس شیرمحمدی عکاس هنرمند ایرانی محبوب ترین شخصیت دونالد ترامپ شد!

Image result for ‫عباس شیرمحمدی عکاس‬‎

1- می دانیم که دونالد ترامپ چه دل پرخونی دارد از روشنفکران لیبرال و رسانه های امریکایی. و می دانیم که رییس جمهور امریکا چقدر تحت فشار رسانه ها بوده در این دو روز بخاطر عکس های منتشره از مراسم سوگند او و کم جلوه دادن شرکت کنندگان در این مراسم. تا جائیکه سخنگوی کاخ سفید در اولین نشست مطبوعاتی خود با رسانه ها بیانیه ای شدید اللحن خواند و مطبوعات را به بی صداقتی متهم و آنان را تهدید به مقابله بمثل کرد. از سوی دیگر اما می دانیم که دونالد ترامپ از نظر شخصیتی چقدر خودخواه و خودرأی و معمتد بنفس و ستیزه جو و البته زود رنج و حساس و وفادار است.

2- حالا و در چنین موقعیت بسیار حساس و تحت فشاری که ترامپ تجربه می کرد؛ هنرمندی بنام عباس شیرمحمدی که عکاس حرفه ای در امریکاست عکسی را که خودش از مراسم سوگند پرزیدنت ترامپ گرفته را برای او فرستاده و با چه استقبال بی نظیری از سوی ترامپ مواجه شده است. تا جائیکه نه تنها خود دونالد ترامپ توئیت تشکر شخصی فرستاده در حساب توئیترش بلکه دستور داده که عکس هنرمند ایرانی امریکایی در محل مناسبی در کاخ سفید نصب شود.

3- و این بنظر من یک معجزه بوده بدست هنرمند ایرانی. زیرا نام این هنرمند و نسل اول مهاجران بودن او - یعنی در ایران بدنیا آمده - حک شد در ذهن تیزهوش پرزیدنت ترامپ. بعبارت دیگر هیچ و هیچ و هیچ هدیه ای گرانبهاتر از این عکس و در این موقعیت نمی توانست دونالد ترامپ را درحد معجزه آسایی خوشحال و سپاسگزار بکند. چون او با این عکس یک آس بی بدیل روکرده و ادعایش نسبت به دغل اربابان رسانه و روشنفکر مخالفش را به اثبات رسانده است. همانطور که گفتم چون دونالد ترامپ شخصیت زود رنج و بشدت وفاداری دارد؛ این خدمت عکاس ایرانی را با بالاترین پاداش های ممکن تلافی کرده و جایگاه او را برای همیشه در ذهن و قلبش حک خواهد کرد.

4- جایگیری عمیق عباس شیرمحمدی در ذهن و قلب ترامپ، قطعاً فواید بی حدی برای ما و ایران خواهد داشت. چون در حقیقت حالا دیگر ما یک پارتی بی بروبرگرد ایرانی داریم ورد زبان و ذهن و قلب ترامپ. بودن چنین شخصیتی در ذهن ترامپ ابتدا بساکن احترام او را به ایرانیان برخواهد انگیخت و این می تواند در تصمیمات او راجع به ایران و تفکیک ایران و جمهوری اسلامی بسیار زیاد مؤثر باشد. و در مراحل بعدی اگر در هرجا که تصمیمات ترامپ اشتباه بوده و منافع ایرانیان - و نه هیئت حاکمۀ جمهوری اسلامی - را مورد تهدید قرار بدهد عباس شیرمحمدی بعنوان قویترین لابی تکنفرۀ جهان وارد شده و بنفع مردم ایران عمل خواهد کرد. البته هنرمند عکاس به بی بی سی گفت که فردی سیاسی نیست و چه خوب. زیرا ما مطلقاً احتیاج به دخالت سیاستمداران - اغلب سیاست باز هستند - حرفه ای در رابطه مان با دنیای آزاد نداریم. و بهترین حالت برای ما بودن یک رابطۀ مستقیم با جامعۀ مدنی ایران است که عباس شیرمحمدی می تواند بهترین سفیر ما باشد در نزدیک بودن به رییس جمهور امریکا.

5- حس شهودی خودم شهادت می دهد که نام عباس شیرمحمدی محبوب پرزیدنت ترامپ بسیار بکار ایران خواهد آمد چه در مخالفت ترامپ با حاکمان ایدئولوژیک فعلی ایران و چه در انتقال خواسته های ایرانیان به حاکمیت امریکا و در جلوگرفتن از هرگونه خطر برای خود ایران و ایرانیان مؤثر خواهد بود. این خیلی خبر خوشی بود و از هنرمند عزیزمان تشکر می کنم و منتظر می مانیم که در هنگام نیاز به وساطت ایشان برای تدقیق سیاست های دونالد ترامپ علیه جمهوری اسلامی - اما له مردم ایران - وارد معرکه شده و بهای معنوی این خدمتش به رییس جمهور میهن دومش (امریکا) را در آغوش هموطنان میهن اولش (ایران) نقد کند؛ بنفع منافع ملی ایران و کمک به آزادی ایران از تحجر چهل ساله! چنین باد انشاءالله. یا...هو

۱۸ نظر:

ma ba گفت...

سلام یک سئوال دارم .لطفا تا حد ممکن بصورت مشروح توضیح بدهید .ممنون .
فرض کنید خود شما به جای آقای عباس شیر محمدی بودید و یک صندلی ثابت کنار ترامپ داشتید و ترامپ هم کاملا سعی میکرد نصايح شما را اجرا کند .
حالا بفرمایید چه توصیه هایی به ترامپ میکردید که به نفع مردم ایران و به ضرر حکومت ایران باشد

ناشناس گفت...

درورد
سرهنگ گرامی
من در حس خوشایند کنونی با شما شریکم اما تحلیل من کاملا در جهت عکس تحلیل شماست، بدین معنی که این شیر محمدی و عکسش نیست که پارتی ما در کاخ سفید است بلکه ترامپ پارتی ما در کاخ سفید است که عکس شیر محمدی را به دیوار رسانه های جهان و کاخ سفید می کوبد. محال و غیر ممکن است که روز حادثه کسی از صحنه ای به این مهمی و آن هم در شرایطی که یک موج عظیم چند متر آنطرف تر و سراسر جهان بر ضد ترامپ بلند شده است، نداشته باشد و این تنها عکس به درد بخور آن حادثه باشد!!
مگر میشود تیم رسانه ای رییس جمهور، در روز به این مهمی با علم به مخالفت ها و سیاه بازی رقیب اینقدر خرفت و بی دست و پا و مشنگ باشد که این شکار خوش اندام را وا نهد و یک عکس با کیفیت و لانگ شات یا پانوراما ثبت نکرده باشد؟؟ آن هم برای یک رییس جمهور سوپر شومن بیلیونر!!! مگر میشود؟
با قطعیت می گویم و هزاران بار روی آن می ایستم محال است که این تنها عکس این صحنه باشد(که عکس شاهکاری هم نیست) و محال است که عکسی بهتر از این نبوده باشد خصوصا با امکاناتی مثل پهباد و غیره!
اتفاقا اگر ترامپ واقعا همین هارت و پورتی باشد که بر سر ایران خالی میکند اصلا نباید چنین کاری بکند یا اگر هم میکند دلیل نداشت آنرا اینقدر بلند آوازه کند.
با این مقدمه میخواهم بگویم، این یک پالس بسیار مهم به جهان است، پیامی که مانند بیان زیر پوستی اش، نشان از دل و قلوه های پنهانی و عهد های نانوشته و دلی و روزهای آشتی دارد. و البته که این حرکت سمبلیک با توافق حکومت ایران (نه دولت ایران) صورت گرفته. نشان به آن نشان که دیروز صادق لاریجانی با آن دوز بالای تحجر با این مضمون می گوید: بگذارید "آقای ترامپ"(به کلمه آقا دقت کنیدو اینکه مثلا نگفته رییس جمهور آمریکا و او را به اسم صدا می کند) کارش را بکند بعد قضاوت کنید!!!
این عجیب نیست؟؟؟؛ جدای از اینکه خود خامنه ای هم قبلا حول و حوش همین مضمون حرفی را زده بود مبنی بر اینکه بهتر است قضاوتی نشود.
از این طرف، حرفهای ترامپ در مورد عدم دخالت آمریکا در امور سایر کشورها، یا در مورد گه کاری دموکراتهای ابله در ساختن وحشی های داعش که عنقریب از کنترل خارج می شود، با علم به این که ایران حقیقتا در مبارزه با این آدم خوارها از کیسه ی مال و جان ایرانی ها بسیار هزینه داده و ترامپ کور نیست و این شریک قدرتمند و صادق در مبارزه را می بیند؛ و جدای از این منش داش مشتی و سوداگرانه ترامپ همه و همه قراین این اتفاق بسیار مبارک و حضور یک پارتی گردن کلفت در کاخ سفید است که چهار سال آینده چهار سالی بسیار خوب برای هم ایران هم آمریکا و هم منطقه است البته قطعا با نماینده خامنه ای و بدون حسن روحانی و مهمتر از آن بدون رفسنجانی شهیدِ به درک واصل شده!!

مانی گفت...

دلقک جان, این هیولا که خیلی بد قدم بود! نیامده آتش به جانمان زد. ولی این عکس تاریخ 21 ژانویه دارد (به گزارش بی بی سی), یعنی این جمعیت میتواند تظاهرات علیه ترامپ باشد. نه؟ بیش از یک میلیون نفر فقط در واشینگتن علیه او تظاهرات کردند. آنجلا دیویس مشهور هم سخنرانی آتشینی کرد و گفت یک روز هم ساکت نخواهیم بود 1459 روز دیگر هم گریبانت را خواهیم گرفت. مردم آمریکا داراند به میایند انگار . البته به من چه. اما در باره ایران هیچ امیدی به این هیولا ندارم با مردان فاشیستی که دور خودش جمع کرده.

مانی گفت...

این را هم میخواستم بگویم که صفاتی که از ترامپ بر شمردی کاملا درست و خیلی نزدیک به شخصیت رهبر معظم هم هست. ژن مشترک دارند فکر کنم.

ناشناس گفت...

رویترز: ترامپ پذیرش پناهجو و صدور ویزا برای شهروندان سوریه و ایران را موقتا لغو می کند

چقدر هم تا اینجا به نفع مردم بود!

یک بالون قدیمی گفت...

خبر مربوط به عکس عالی بود

منم کلی خوش حالی کردم ,از اون اتفاقاتی

بود که همیشه یادش میمونه ترامپ .

در پناه خدا و زنده باشی

ناشناس گفت...

به نظرم کمی عجله کردید. تا ساعاتی دیگر تاثیر پارتی ایرانی را در قانون جدید پرزیدنت ترامپ خواهیم دید!

Dalghak.Irani گفت...

این عجله کردید را قبول دارم و محتمل باید بیشتر تأمل می کردم. اما خودم هم تمام ایرادات متصور بر این برداشت را می فهمیدم ولی با منطق زیر که بخشی از پاسخم در بالاترین است اقدام کردم.

"من یا درست نوشته ام و این تصویر در ذهن مخاطب - از جمله خود عزیزم عباس شیرمحمدی - وجود دارد یا ندارد. اگر وجود دارد سعیم بر گسترش این نگاه مثبت است و اگر وجود ندارد سعیم برای معرفی یک تصویر مثبت - اینطور هم می شود دید - است و جا انداختن آن و بالفعل کردن آن است." پایان نقل از بالاترین.

ادامۀ کامنت
البته بشدت ناراحت و افسرده ام از اخبار احتمال لغو ویزا برای ایرانی ها که بشدت همۀ برنامه های زندگی بچه هایم را تحت تدثیر قرار می دهد. شاید هم از نظر روانی در حال رشوه دادن به ترامپ بودم که دستور امروزش را باشدت صادر نکند. بهرحال اعتبار نوشته ام خیلی پایین آمد و عذرخواهی می کنم. یا...هو

مولانا صمدالدین گفت...

تیمسارجان به تعبیری اگه درست برداشت کرده باشم این نوشته شما پیش از اینکه یه تحلیل باشه خودش یه کنش سیاسیه. کنشی که البته ممکنه ابعاد تحلیلیش هم درست از آب دربیاد ولی اگه میخواست صرفا تحلیل باشه بعدا که شیرمحمدی خیلی مورد توجه ترامپ واقع میشد و برای همه ابهام پیش میومد که چرا انقدر این ایرانی مورد توجه واقع شده اونجا تحلیلگر این رو ارائه می داد. من مطالب اغلب تحلیلگرهای مشهور مسائل ایران رو چه رضا حقیقت نژاد، چه حسین باستانی، جمشید برزگر، مسعود بهنود، شما و ... رو میخونم. چیزی که اینجا رو متمایز میکنه اینه که توی مطالب شما علاوه بر تحلیل گویی که چشم داشتی به تاثیرگذاریه این تحلیلها هم وجود داره.اغلب مطالبی هم که اینجا اشتباه درمیاد و برخی نقطه ضعف تلقی میکنن باید توجه کنن اغلب همین مطالب با قصد تاثیرگذاری بودن که خود تحلیلگر اینطور نبوده مطمئن باشه.

ناشناس گفت...

تندی ترامپ در این یک هفته بیشتر از پیش بینی ها بود. واقعاْ داره آمریکا را به سمت فاشیسم می بره.

ناشناس گفت...

با سلام
تیمسار اگر به عکس خوب نگاه کنید و ان را زیر بزرگ نمایی ببینید متوجه می شوید که کاملا گروه و دسته های ارتش و موزیک پیدا است و کاملا مشخص است که مال راهپیمایی نیست لطفا با توجه به کیفیت عکس ان را در بزرگ نمایی ببینید کاملامتوجه می شوید
و این راحت تحت تاثیر قرار گرفتن ما ها نشان از بی ثباتی ما ایرانیان دارد
تیمسار مرندی لطفا به دور از هر سلیفه ایی ایا واقعا دست پنهان مدیای ضد ترامپ برای دید شما مشهوداست
تیمسارعزیز من به شخصه از شخصیت ترامپ به عنوان یک میلیاردر راضی نیستم ولی به عنوان یک انسان خود ساخته قابل ستایش هم از جهت شخصی و اجتماعی بهتر یک لحظه خودتان را جای ایشان بگذارید اول باید گند کاری های سیاسی اوباما را در سطح جهان پاک کند در پرانتز پیدا شدن داعش و دست بالای روسیه و ایران و سوریه که به علتبی اشتیاقی اوباما به اهرم فشار در دنیا روی داده جالب همه دوست دارن که ترامپ به ساز انها برقصد مثل کاری که اوباما کرد ولی بدانید رقصیدن با همه ساز ها به هیچ عنوانی برای هیچ کسی خوشایند نیست ولو به نظر نوازنده ها حالا قراره این طور در چهار سال اینده باشد قبلا چند نفر ساز های غیر همگون می زدند و اوباما می رقصید اما حال ترامپ ساز می زند و چند نفر می رقصند و خواهید دید مجلس رقص دوم برای همه از جمله خود رقاصها که قبلا نوازدگی می کردند خوش تر خواهد بود
و اما یکی از خوانندگان محترم مانی عزیز
خیلی زود که بخواهیم ترامپ را نقد کنیم توجه داشته باش می توانی میلیاردری ۷۰ ساله و شومن را در خصوص میلیاردر بودن و شومن بودن نقد کنی و هیچ کسی نمی تواند از شما شکایت کند
ولی اگه رییس جمهور امریکا که یک هفته هم نشده که قدرت را در دست گرفته را نقد کنی از اعتدال جارج شدی چرا که نقد شما یک پیش داوری بین دو مطلب بالاست
دوست عزیز من قبول دارم که دیپلماسی بهتر از چماق ولی فیلم های داعش را ببین حتی یک قصاب سر گاو شتر را به این بی احساسی نمی برد اخر با این اشخاص گفت گو مثل میخ است در سنگ ئنمی دانم تا حالا با یک ادمی با اده اسلامی صحبت کرده باشی اگه این کار را انجام داده باشی متوجه خواهی شد که دیپلماسی با این افراد یعنی کم خردی ان شخص شما فکر کن ۱۴۰۰ سال خودشان با خودشان و با علوم نقلی ومنبر خودشان نتوانسته اند کوچک ترین هماهنگی حتی یکی کردن شکل وضو را حل کنند مانی عزیز هر قفلی کلید خود را داراست اسلام تروریست قفلی است که کلیدش زور است نه گفتمان و این اصل معلوم بود ولی اوباما نمی خواست قبول کند و با امدن ترامپ مشخص شد که حتی تیمسار هم گفت که خامنهایی صداش بند امده

ناشناس گفت...

بالاخره مرگ یکبار ، شیون یکبار ، جمعیت جهان هم زیاد شد ، یک جنگ جهانی دیگه شاید مشکلات اقتصادی و اجتماعی و سیاسی رو حل کنه ، کره زمین ، جمعیت بیش از چهار میلیارد رو کشش ندره

ناشناس گفت...

سنتان به برادر بزرگم می خورد
چند بار با هم تند شده ایم
اول - اینکه پدری برای فرزند و بخاطر فرزند تحلیل اشتباه کند یا تحلیل همراه با احساسات باشد و تحلیل به خطا برود عین شرافت است
دوم - آقایی از قصابی داعش می گوید
ای برادر از قصابی شیعیان عراق بگو که صد تا داعش را روی سفید کردند
سوم - ایکاش ترامپ از مشاورین ایرانی غیر سیاسی و موفق در خارج از کشور استفاده کند
سیاسیون خارج از کشور معمولا آلوده شده اند چه ضدانقلابش و چه لابی های پیدا و پنهان حکومتش. بعضا این آلودگی تنها سیاسی نبوده و وارد موضوعاتی مثل ج.... هم شده برای از ما بهتران.


ناشناس گفت...

خدا کنه این تندی رو تا بمباران بیت و قبر رفسنجانی ادامه بده، من برای سربازان امریکایی شیرینی می گیرم اگه ترامپ مردش باشه

ناشناس گفت...

‍۱) تحلیلتان از هفته طوفانی ترامپ چیست؟ دارد تبدیل به دیکتاتور می شود
۲) مقاله تان در مورد خامنه ای چه شد؟

ناشناس گفت...

بهرحال اعتبار نوشته ام خیلی پایین آمد و عذرخواهی می کنم. یا...هو.....خیلی احساسی می نویسی. خنده دار است. مثلا قرار بو یک عکس معادلات جهانی را بهم بریزد. کجایی؟

ma ba گفت...

خب ظاهرا سئوال من پاسخ مشخصی ندارد !
مطمئن شدم جداسازی منافع مردم ایران از حکومت آن توهمی مانند سایر توهمات خود روشنفکرپندارن است .

ناشناس گفت...

سلام
چرا این قدر ذوق شده شدید؟ از شما انتظار نمی رفت. آقای ترامپ نیامده با تصمیمی که در مورد جلوگیری از ورود ایرانیان به آمریکا گرفت معلوم است که برخلاف تصور شما نه حافظه خوبی دارد و نه قدرشناس است.