۱۳۹۴ تیر ۹, سه‌شنبه

جواد ظریف به تهران رفت تا خامنه ای را به توئیتر و فیسبوک ببرد! خواست غرب بود.

حمایت رهبر انقلاب از مذاکره کنندگان ایران در توییتر

1- رفتن غیر منتظرۀ جواد ظریف به تهران نشان از آن داشت که غربی ها آخرین پیشنهاد هایشان را گذاشته اند روی میز و گفته اند: "بازی تمام شد. یا حالا و یا هرگز!". بعد هم کری مواضع قطعی فابیوس را برای ظریف چنین شرح داده است:

کری:
 جواد جان ضمن اینکه خاطرت را می خواهم اما باید شیرفهمتان بکنم که گویا آیت الله خامنه ای شما جای امریکا و ایران را عوض کرده در ذهن خودش و ما را نیازمند و خودش را بی نیاز از توافق احتمالی کرده است. لذا هر روز یک فتوا و حکمی صادر می کند و با این شرایط ادامه فایده ای ندارد.

ظریف:
کری جان خیلی هم ممنون از لطفت نسبت به شخص خودم. باید بگویم که شما با من و حرفی که اینجا می زنم طرفید و نه سخنرانی های عمومی رهبر ما. همانطور که ما هم با شما و حسین آقا طرفیم و اهمیتی به سناتور کاتن نمی دهیم. پس خیالت راحت باشد که حرف من موضع جمهوری اسلامی است و لاغیر.

کری:
نه جوادجان نشد مقایسۀ رهبر خودتان با هر سناتور و مخالف امریکایی یا اسرائیلی قیاس مع الفارق است و نوعی فرار بجلو. آیت الله شما یکه سالار جمهوری اسلامی است و حتی فراتر از هر قانونی اعم از اساسی یا موضوعی حق وتو و قبول و رد دارد. در حالیکه در نظام دموکراتیک ما شخص رییس جمهور اوباما نفر اول و آخر هر گونه تصمیم گیری سیاسی است.

ظریف:
هر چند خیلی هم حرفت را قبول ندارم و رهبر معظم ما یک رهبر دموکراتیک است و نه یکه سالار و همینطور اوباما را هم اینقدر قدر قدرت نمی دانم. اما با پذیرش حرف شما پیشنهادت چیست و من چگونه خودم را اثبات کنم.

کری:
باشد نمی خواهم با تو وارد بحث های تئوریک شوم. اما این را چه می گویی که رهبر شما در همین چند روز اخیر مواضعی را اعلان کرده است که شما قبلاً آن خط قرمزها را در بیانیۀ لوزان قبول کرده بودی و سندش موجود است. من هیچ چی چگونه دیگر دولت های اروپایی را متقاعد کنم که کماکان به این موش و گربه بازی ادامه بدهند و تیشه بدهند و ارۀ دو طرفه بگیرند!

ظریف:
کری جان کمی بی انصافی می کنی. و الا اگر رهبر معظم انقلاب اسلامی و بقول تو حکومت مونارشی ما مواضع زیاده خواهانه ای مطرح کرده است در همانموقع هم از من و همکارانم با بهترین واژه های ممکن تعریف و حمایت کرده است. پس شما چرا نیمۀ خالی لیوان را می بینید.

کری:
نخیر این بحث بجایی نمی رسد. ببین جواد جان ما قبول داریم که به توافق با شما علاقه مندیم و انرژی زیادی مصرف کرده ایم و الان اعلام شکست مذاکرات نوعی سرافکندگی برای ما - بویژه شخص من - هم است. اما این دلیل نمی شود که ما توافقی امضاء کنیم که رهبر شما مانع اجرای آن شود و بگوید من این شرایط را قبول ندارم. تازه ما که می دانیم تعریف از شما توسط رهبر ممکن است برای جدا کردن شما از اردوی لیبرال ها و بردن به اردوگاه خودش باشد. اما من داوری نمی کنم و کاری بکار کشمکش های داخلی شما ندارم. فقط می خواهم بگویم که از نظر ما بازی تمام است یا حالا توافق را با پیشنهادات مشخص و توافق شدۀ لوزان امضاء می کنیم و یا هیچوقت دیگر به این میز لعنتی مذاکره برنخواهیم گشت.

ظریف:
یکبار هم پرسیدم می گویی من چکار کنم که خاطرت جمع باشد که حرف من همان حرف رهبرم است و حاضرم طبق توافق لوزان قرارداد را نهایی کنم.

کری:
ببین این کاغذی که از جیبم در آوردم سه شرط اساسی ما در مورد توافق را در سه پاراگراف خلاصه کرده: اول امکان بازدیدهای فراتر از پادمان برای راستی آزمایی؛ دوم مدت 10 سال و 15 سال و 25 سال محدودیت های توسعه و تحقیق است که تفاهم کرده بودیم و سوم مدالیتۀ حذف و تعلیق و تخفیف تحریم هایی که هر کدام خصوصیت خودش را دارد و مسیر اداری و عملیاتی خودش را می خواهد. ضمن اینکه ما در مورد مشخص شدن ابعاد نظامی برنامۀ هسته ای شما در گذشته این تخفیف را می دهیم که آن را از اولویت اصلی رفع تحریم ها خارج کنیم و بشما وقت بیشتری برای شفاف سازی گذشته از منظر آژانس بین المللی هسته ای می دهیم. پیشنهاد مشخص من این است که تو همین کاغذ دستی مرا بگیر و برگرد تهران و آن را بگذار جلو رهبرتان و یک دست خطی و امضایی و چیزی در این ردیف از ایشان بگیر و برگرد اینجا تا کار را تمام و بازی را برچینیم.

ظریف:
حرفی ندارم که برگردم تهران و این آخرین اتمام حجت شما را با حضرت آقا مطرح کنم. اما این دیگر واقعاً غیر متعارف و زیاده خواهی است که از من امضاء یا دست خط ایشان را می خواهید. آن هم در ذیل یک کاغذ پارۀ تک ورقی. چطور چنین چیزی ممکن است که رهبر عالیمقام من - بقول شما در اصل همه کاره و در مسئولیت هیچکاره - بیاید یک چرک نویس چند خطی را امضاء کند.

کری:
خیلی خوب. یک راه حداقلی که معمولاً مرسوم است را پیشنهاد می کنم. شما بروتهران و ورقۀ شروط اتمام حجت ما را به رهبرت نشان بده. او اگر این شرط های اصلی ما را قبول کرد بیاید در یک رسانۀ جمعی و شما و همکارانت را مجدداً با همان ادبیات بکار برده اش در روزهای گذشته تأیید کند. تا ما مطمئن شویم که او با دانایی کامل به شروط ارائه شده از سوی ما؛ شما را به توافق مخیر می کند.

ظریف:
بسیار خوب. اما اولاً که حضرت آقای ما سخنرانی عمومی تازه ای ندارد. تازه اگر هم داشت خیلی تابلو می شود تکرار حرف های چند روز پیشش در بارۀ من و همکارانم. پس می ماند فقط سایت معظم له که در خواست کنیم رفرش کنند و حرف های آقا در بارۀ مذاکره کنندگان را برجسته کنند.

کری:
نه؛ برجسته سازی حرف های او در سایت رسمی اش می تواند یک کار معمولی جلوه کند و او بعداً ادعای مارا تکذیب خواهد کرد که چنین کاری بخاطر خواست ما و برای اطمینان بما نبوده است.

ظریف: 
حق با توست بگذار راجع به توئیتر یا فیسبوک حرف بزنم. اگر از معظم له اجازه بگیرم که تأییدیه اش از من و همکارانم را توئیت کنند یا در فیسبوک منتشر کنند راضی می شوید؟

کری:
این دو شبکۀ اجتماعی هم قابل اعتماد نیستند. چون بعداً مدعی می شود که حساب های کاربری او نبوده و یا آن ها را هک کرده اند. 

ظریف:
دیگر مته بخشخاش نگذار جان؛ شماها که تخم تکنولوژی و دانش جهانید و ایکی ثانیه می توانید اعتبار هر حسابی را اعتبار سنجی کنید و بفهمید که اصیل است یا قلابی.

کری:
باشد جواد حرفی ندارم. اما این انتشار پیام باید از هر دو شبکه باشد هم فیسبوک و هم توئیتر تا اطمینان اولیۀ ما را تقویت کند.

ظریف: 
خیلی زیاده خواهید شما امریکائی ها و فکر من بدبخت را نمی کنید که با چه رویی باید حرف شما و در خواست شما را با رهبر مسلمین جهان مطرح کنم. اما بی خیال بمن چه هرکه خربزه می خورد پای لرزش هم باید بنشیند. من رفتم جان. سه شنبه منتظرم باش.

کری:
من همینجا منتظرت می مانم و انشاءالله خوش خبر باشی. تا تا فور ناو!

ظریف در تهران و در مقابل خامنه ای: قربان همانطور که مورد تأکید همیشگی تان در همۀ امور است. ما حداکثر تلاشمان را کردیم که کشش بدهیم. اما مشکل اینجاست که طرفین دیگر حاضر به کش دادن نیستند و این هم آخرین پیشنهاد و بعلاوۀ اولین درخواست راستی آزمایی شان از شما!

حالا ظریف در وین است و پیام تأیید خامنه ای راجع به تیم هسته ای هم در فیسبوک و هم در توئیتر منتشر شده است. توافق انجام خواهد شد قبل از 9 جولای انشاءالله. و حرف های زیادی خواهیم داشت بعد از امظای توافق با خامنه ای! یا...هو 

۷۰ نظر:

ناشناس گفت...

آخه مرد حسابی ، اینا چیه که تو سایتت می نویسی ؟
وقت همه رو می گیری .

اگه واقعاً مرد هستی و شهامت داری که باید از اعتدال گرایان
حمایت کنی ، اگر شهامت نداری ، که هیچ .

سلام بر هاشمی
درود بر روحانی

روزبه گفت...

اگر با این تفاسیر توافقی به بار بنشیند، از یکی دو ماه دیگه باید منتظر سخنرانیهای مقام معظم براساس سناریوهایی باالهام از "صلح امام حسن" و "صلح صفین" باشیم. (شجونی می گفت "اعتدال" را اولین بار ابوموسی اشعری مطرح کرد!!). ...
"والله من با این ... موافق نبودم ..."
"والله من این ... را تایید نکردم ..."

ناشناس گفت...

با توجه به زمان اندک باقی مانده تا شروع کارزار های انتخاباتی آمریکا و زمان لازم تا شروع بازرسیها و اطمینان ازاینکه ایران بدون مزاحمت برای بازرسان با آنها همکاری لازم را انجام می دهد که دستاورد قابل عرضه به مردم و نخبگان آمریکایی خواهد منطقی است که طرف آمریکایی خواهان تعیین تکلیف مذاکرات هسته ای باشد. تجربه تلخ آزادی گروگان های سفارت آمریکا در دقیقه نود پیش روی دمکرات هاست.

ناشناس گفت...

در مورد نظر دهنده اولی حس ششم من می گوید که ایشان از اینکه در نوشته دلقک رهبر معظم مستاصل و در مانده به تصویر کشیده شده ناراحت است و تیشان از حزب اللهی های معتقد می باشد و شعار پایانی و سلام و درود ایشان رد گم کردنی بیش نیست. چرا که در نوشتار دلقک بار منفی متوجه روحانی نبوده واصلا اشارتی به هاشمی نشده.

ناشناس گفت...

چرا کم کار شدی؟ من فکر کردم نزدیک توافق روزی یه پست بنویسی!

ناشناس گفت...

این طرز نوشتار شبیه علیرضا نوریزاده است که خوشم نمی آید.

ناشناس گفت...

جناب دلقک ، اول حقیقتاً دلقک هستی

ثانیاً چند وقت است که همه ی انرژی خودت رو گذاشتی برای
کوباندن روحانی ، مطمئن باش با این طرز فکر ، نتیجه
ای نخواهی گرفت .

نگرش منفی ات را اصلاح کن .

Dalghak.Irani گفت...

از کجای نوشتۀ من کوبوندن! روحانی یا هاشمی قابل استنباط است. لطفاً عین متن را کپی پیست کرده و چرایش را توضیح بدهید. یا...هو

عصبانی گفت...

به سلام بر هاشمی درود بر روحانی:
من هم یکی از اون همه هستم که این وبلاگ رو میخونم و وقتم گرفته نمیشه پس شما خیلی بیخود میکنی از جانب همه حرف میزنی. فوقش بگو وقت خودت گرفته میشه که در اون صورت باید به عقلت شک کرد که چرا باز میای اینجا و مطالبشو میخونی.

ناشناس گفت...

سناریو این است غرب میخواهد به ایران حمله کند و ایران را تجزیه بکند ولی اول باید او را همچون لیبی و عراق خلع سلاح اتمی بکند .تنها و تنها در یک صورت غرب عاحز از این کار خواهد بود که در تهران حاکمیت و نه حتی دولت فقط فقط حاکمیت مشروع عهده دار امور باشد .این حاکمیت مشروع یا در صورت انقلاب توده مردم یا با خواست شخص رهبر ونه رییس جمهور انجام میشود که طیفهای گوناگون هر چه بیشتر صاحب حق شوند ورود ایران در جنگ با داعش بر مشکلات حاکمیت خواهد افزود و راه کریز خوبی نیست هیچ راه میانبری وجود ندارد یا یک اصلاحات رادیکال از راس حاکمیت یا انقلاب توده یا جنگ خارجی و تجزیه ایران عزیز. و همین دلقک بذله گو انروز گریان خواهد بود.

ضمنا قطار انقلاب دموکراتیک ایران به پرستاران و شهر تبریز نکین آذربایجان عزیز رسید .
یاشاسین تبریز یاشاسین آذربایجان یاشاسین ایران
Revolution

شهروند گفت...

١- جناب روحاني و هاشمي به جزء تحميل دوباره خودشان و دار و دسته شان به حكومت ، چه كار مفيدي در اين دو سال انجام داده اند كه جايي براي تعريف يا حمايت باقي گذاشته اند ؟ در كداميك از زمينه هاي مختلف اندكي پيشرفت داشته ايم ، آزاديهاي سياسي كه هر روز در حال بدتر شدن است ، فضاي امنيتي تشديد شده است ، زندانيان در بند و در حصر هم كه تغييري در وضعيتشان حاصل نشده است ، هيچ برنامه ي اقتصادي براي كاهش فشار از روي مردم و خروج از ركود هم نديديم ، پيشرفتي به اندازه يك سانتيمتر مدنظرم هست ،اصلا برنامه اي وجود ندارد ، عرضه كوتاه كردن شر تندروها از سر اصحاب فرهنگ و هنر را هم ندارند حضرات ، اگر جناب روحاني به اندازه تلاشي كه به خرج مي دهد براي چيدن كلمات در كنار هم براي فيلسوفانه به نظر رسيدن سخنراني هايش ، زحمت مي كشيد ، شايد فقط اندكي پيشرفت در زمينه هاي مختلف كرده بوديم ، دو سال كنترل امنيتي و فرو كاستن خواسته هاي مردم ، تنها دستاورد ايشان بوده است ، البته براي حفظ نظام فقط ، بعد از توافق هم ايشان و كابينه كهنسالش ره به جايي نخواهند برد به نظر حقير ، تا ايشان تصميم بگيرد و جملات را براي بيان تصميمش رديف كند ، خامنه اي و يارانش همه چي رو بالا كشيده اند .
٢- بسيار خوشحال و اميدوارم كه توافق اتمي امضاء شود و خامنه اي مجبور به قبول خواسته هاي امريكا شود ، اگرچه جناب دلقك تحقير خامنه اي را خطرناك دانسته اند ، ولي در تمام سالهاي حكومت خامنه اي . ايشان از روز اول به دنبال تحقير كردن مخالفانش بود و هست ، اول كساني كه وي را مرجع تقليد ندانستن تحقير كرد و تا بدانجا پيش رفت كه نهاد مرجعيت رو تحقير كرد و همه مخالفان را فرو كوفت ، بعد از جنبش دانشجويي تيرماه ٧٨ ، بلايي بر سر دانشگاه و دانشجويان آورد كه امروز بيشترين آمار افسردگي و اعتياد را دربين دانشجويان داريم ، اميد مردم به اصلاحات و خاتمي را چنان با مشت آهنين فرو كوبيد كه جامعه ايراني هنوزم سر بلند نكرده است از يأس و نوميدي پس از سالهاي دلخوشي به اصلاحات ، اوج تحقير كردن جامعه توسط اين بيمار رواني سال ٨٨ بود ، مردمي كه بدنبال رأي خود بودن را مجبور كرد تا از عمق وجود باور كنند كه موجودات ضعيف و ناتوان هستن حتي براي پس گرفتن برگه ي رأي خود ! خامنه اي بارها و بارها مردم را تحقير كرده است ، با انتخابهايش ، با به حساب نياوردن اكثريتي كه او را قبول ندارند ، چرا امروز امثال حقير كه جزئي از مردم مورد نظر ايشان نبوده و نيستم ، نهايت لذت را از تحقير و اجبار از ناچاري او را در قبول توافق را نبرم ؟ كسي كه باد مي كارد طوفان درو مي كند ، هر زهر تحقيري كه در تمام اين سالها در رگهاي جامعه تزريق كرد ، امروز گريبان خودش را گرفته است ، به در و ديوار زدن و سخنرانيهاي دو پهلو كردن نتيجه كارماي رفتاري جناب خامنه اي با بخش عظيمي از شهروندان ايران است كه امروز به سمت خودش برگشته است
پاينده باشيد

Dalghak.Irani گفت...

من این مطلب را قبل از همۀ اخبار تمدید و سیل اظهارات "اصلاً این ماییم که عجله داریم" - مثل سخنگوی دولت و مثل محسن رضایی و مثل همه ای که تا دیروز همراه با خامنه ای می گفتند ما عجله نداریم و زمان ما را تحت فشار قرار نمی دهد تا به خواسته هایمان برسیم - نوشته ام و حالا می بینید که همه راه افتاده اند به زودباشید و اطمینان بخشی بطرف غربی. حتی روحانی هم وادار شده یکبار دیگر بغرب اظمینان بدهد که بی خیال رهبر - او رهبر است حالا یک حرفی زده یا می زند. شماها چرا راه می افتید دنبال حرف او. برگرفته از دیالوگ روحانی با مخالفان داخلی پس از زرت و پورت خامنه ای در روزهای پیشین - و من قول می دهم که موبموی توافق را اجرا خواهیم کرد و کسی هم مانع نیست. قالب نوشته هم برای سهولت و جذابیت انتقال متن مفصل در زمینه ای از طنز و سیاه بختی انتخاب شده و قایم بذات است و ارتباطی با دیگران ندارد. و کسی هم که مرا با نوریزاده مقایسه کرده ضمن اینکه نمی دانم چقدر این شباهت در این متن درست است اما مقایسۀ خودم با نوریزاده را یک افتخار برای خودم می دانم از جنبۀ خبرنگار حرفه ای خوب بودن ایشان. که البته من بگرد پای مهارت های علمی و تجربی او نمی رسم. بدیهی است که هر کسی می تواند از شخصیت حقیقی دیگری خوشش یا بدش بیاید ولی این ربطی بمهارت های حرفه ای اشخاص ندارد و باید انصاف داشت. یا...هو

ناشناس گفت...

رفتن ظریف به تهران می تواند حکایت گر یک بزنگاه تاریخی برای نظام باشد. یعنی آنقدر تصمیم گیری مهم بوده است که ظریف جرات نکرده و یا در نامه و تلفن جا نمی شده و باید شخصا برای تفصیل ماجرا خدمت خ ر می رسیده است. آن هم با این همه ترس از جاسوسی و اینا که چار تا کلام حرف نمی توانند بزنند و می روند توی حیاط. این می تواند با گفتگوی تلفنی اوباما با پوتین در همان زمان معنا پیدا کند.حدس قریب نمی توان زد ولی این هم باز می تواند با تهدید بمب سنگر شکن پر معنا تر شود. خلاصه این است که ظریف به تهران رفته و گفته است آقا! این اره دو دم است که در اسافل منحوستان فرو رفته, بیرون بیاوریم یکجور و داخل کنیم یک جور دیگر. قربان اینها تهدید کرده اند تاسیسات را خواهند زد تحریم ها را هم ده برابر می کنند من نمی دانم من دلالم و آن که می خواهد پای ورقه را امضا بکند شما هستید ببینید می توانید به مفاد این قرار داد عمل کنید؟ ما اگر این توافق را بستیم آنوقت علی می ماند و حوضش. شما و این بازرسان و گرگان گرسنه و تقاضاهای نامشروع و خلاف شرعی که از شما دارند.فکرتان را بکنید تا فردا به من خائن نگویند. خیر ببینید آقا ما فقط برای چهارتا حق ماموریت این کار را قبول کرده ایم و مبادا فردا سر نماز جمعه خون ما را حلال بکنند. ما نه سر پیازیم و نه ته پیاز صلاح مملکت خویش خسروان دانند.این ریش و قیچی دست شما هر چی شما ببری ما همان را می دوزیم.
خ ر هم عصبانی شد و در اولین سخنرانی اش هر چه از دهنش در آمد به آمریکا گفت و به ظریف هم گفت برو بگو برای مصرف داخلی گفته و جان کری هم باور کردو عینا واگو کرد!
با این احوال توافق را امضا خواهند کرد و دور تازه ای از جر زنی شروع خواهد شد. مشکل اینجاست که کنگره آمریکا را قانع کردن دشوار است و جمهوری خواهان از همین حالا شمشیر ها را برای گفتگوی کریتیکال در مورد آن آماده کرده اند و مو را از ماست خواهند کشید و خیلی از مسائلی که کری قول داده برملا نشود بناچار در صحن علنی مجلس برملا خواهد شد.نتیجه این است که این یک توافق مطلوب برای خامنه ای نخواهد بود و حتما باید تمام انتظارات مجلس آمریکا را بویزه در 3 حوزه بازررسی ها و نحوه لغو تحریم ها و دانشمندان اتمی را برآورده سازد.شاید هم حقوق بشر هم جزو لایه های مخفی مذاکرات است که خامنه ای هم از دهانش در رفت و گفت.
بگذارید حرف دلمرا بگویم من اگر جای خامنه ای بودم امضا نمی کردم مگر اینکه خودم را برای کناره گیری از قدرت آماده می کردم.تخم های او را در دستانشان گرفته اند و بد جوری فشار می دهند.این فشار در سخنرانی هایش مشهود است.

ناشناس گفت...

دلقك جان ياد نوشته هاى عزيز نسين افتادم. عالى بود.
ارادت افشين قديم.

ناشناس گفت...

تنها یک راه حل برای نجات ایران در فقدان نیروی سوم(نیرویی جز چپ و راست حاکم که سر در اخور دارند)با ارقیت ملی و میهنی وجود دارد و انهم یک کودتای نظامی با هدف از کار برکنارکردن تمامی اخوندها و از بین بردن ایدیولوژی حاکم هست که این موضوع هم بسیار بعید است چرا که ارتش یک شیر بی یال و کوپال که برای ان نقشی بیشتر از بزن و بهادر در مرزهای خاکی انهم در دقیقه نود در نظر گرفته نشده و سپاهیان هم همان اخوندهای بی عمامه ای بیش نیستند

قبیله زار ایران در فقدان نهادهاو احزاب و خفقان مطلقی که خامنه ای بر کشور حاکم کرده است در حال مرحله گذار به سمت ناارامیهای داخلی (برامده از جنس داعش )و لیبیایی شدن و در نهایت تجزیه می باشد که این موضوع در راستای دکترین غرب نیز هست

ناشناس گفت...

فکر کنم بعد از دوازده سال خاله بازی و اینور اونر رفتن نوبت حل و فصل رسیده است.
امانو در سفر غیر مترقبه عزم تهران کرده پنجشنبه در تهران است.یا اینوری یا اونوری .حاکمیت فقط یک راه دارد تا جلوی غرب بایستد از موضع قدرت و آن برداشتن حصر موسوی و کروبی و رهنورد در عرض همین یکی دو روز است . وگرنه غرب دندان تیز کرده تا میتواند ببرد.برداشتن حصر اس خامنه ای است رو کند ورق بر میگردد غرب عقب مینشیند و کرنه تا جا دارد فرو میکنند بدون وازلین و همه ایران از صدر تا ذیل از این نسل تا نسلها بعد باید باح بدهد.این کم هزینه ترین و موثرترین سلاح ایران است فارغ از ایدیولوژی و ایسم و روشنفکر بازی و توبدی من خوبم و من باید شاه باشم و غیره.فقط یک تغییر رادیکال داخلی ورق را بر میگرداند اگر جرات داشته باشند .

ناشناس گفت...

یادمه چند ماه پیش که دلقک با ذوق و شوق بچگانه از توافق و نتایج شیرینش مینوشت چند نفری گفتند که بهتره به جای نگاه توهمی بچگانه یک نگاه عاقلانه داشته باشیم دو سه نفری نوشتند توافق هسته ای هیچ سود خاصی نخواهد داشت و تنها موجب قدرت گرفتن دوباره خامنه ای خواهد شد و اصلاح طلبان هم هیچ کار خاصی نخواهند کرد و مجلس بعدی هم تغییر خاصی نخواهد کرد و دوباره اصول گرایان روی کار خواهند آمد قیمت دلار هم پایین تر نخواهد رفت هیچ بلکه بالاتر خواهد رفت دلقک بهشون توپید و گفت من چیزی رو می بینم که شما نمی بینید! من میفهمم و شما نمی فهمید. شما برج عاج نشینید و من صدای مردم کوچه و پس کوچه. حالا بعد از چند ماه و عقب نشینی های پیاپی دولت روحانی از ساده ترین موضوعات مربوط به همین مردم عادی جامعه اومده میگه بله توافق باخت باخت روحانی و اوباما!
متاسفانه خامنه ای و تندروهای طرفدارش کنترل کامل امور رو به دست گرفته اند و منتظر دلارهای آزاد شده پس از توافق هستند تا دوباره کثافت کاری های خودشون رو گسترش جهانی بدن. و دلقک خوش باور ما از الان به فکر قالب کردن قالیباف مدرن! (طرفدار جداسازی جنسیتی) بعد از روحانی است. به همین دلیل روحانی رو به قول دوستان می کوبد تا ذهن ها رو آماده یک نظامی با سابقه و پتانسیل قوی خشونت بکند که مدلی رقیق شده از حکومت نظامی کره شمالی رو در ایران برقرار خواهد کرد و دقیقا مانند کیم جونگ اون رهبر این کشور با موهای مرتب و ژل زده و کت و شلوار اتوکشیده در انظار ظاهر می شود و همانقدر مدرن است که کیم جونگ اون مدرن است! هر چند باید گفت که واقعا روحانی بسیار بد عمل کرد و الان طبقه متوسط حتی در کوچکترین خواسته های زندگی خواهانه خود از طرف حکومت تحت فشار قرار دارد.
باید منتظر شویم برای یک انتخابات دیگر و شروع شدن یک بازی دیگر از طرف اتاق فکر قوی و سازمان یافته تندروها و پیاده نظام خوش خیال شان از جمله همین دلقک عزیز که دانسته یا نادانسته در زمین آنها بازی خواهند کرد.

ناشناس گفت...

البته انتقاد از توافق هسته ای به معنای مخالفت با اون نیست. عدم توافق عوارض و نتایج وحشتناک و هولناکی برای ایران خواهد داشت که حتی تصورش هم ترسناک هست. انتقادها برای یک توافق بسیار سازمان یافته تر و قوی تر بود. توافقی بسیار دقیقی که اگر هم بحث حقوق بشر درونش گنجانده نمیشد حداقل می توانست حکومت تهاجمی ایران رو کنترل کنه. پولهای بلوکه شده به صورت کنترل شده به ایران برگردانده میشد یا اینکه اصلا به جای اینکه پول نقد در اختیار ایران گذاشته میشد کالا و دارو به ایران تحویل داده میشد. یعنی به ایران این امکان داده میشد که برای مدت محدودی تا زمان راستی آزمایی کامل برای مثال 10 سال به جای دریافت پول نقد امکان خرید کالا داشته باشد و این خریدها هم توسط سازمان ملل کنترل میشد. به این ترتیب پولهای ایران صرف مفت خوری رانت خواران حکومتی و پورشه سواران و جنگ افروزی در سوریه و لبنان و یمن نمیشد. اما حالا با توافقی روبرو هستیم که تنها نتیجه اون باخت کامل هر دو رئیس جمهور روحانی و اوباما خواهد بود و برنده اش خامنه ای و نظامیان. و مردم عادی طبقه متوسط که فقط کمی زندگی و سرخوشی می خواهند در تمام ابعاد زندگی شان با مشت آهنین خامنه ای دوباره جان گرفته با دلارها روبرو خواهند شد.

لیستی از عوارض و نتایج وحشتناک عدم توافق در مقاله زیر اومده:
http://news.gooya.com/politics/archives/2015/06/199043.php

ناشناس گفت...

پرگماتیست داعشت که زه زد رقه را داد دست کردها داره میره موصل .اردوغان داره ۱۸۰۰۰نیرو میفرسته طرف سوریه اره بدجوری گیر کرده تو کون عثمانی سعودی .اردوغان پر امام سلمان پر نتانیاهو پرپر

ناشناس گفت...


همانطوریکه تیمسار گرامی نوشته اند بنظر میرسه خامنه ای جام زهر را کوفت کرده،ظاهرا خبر های خوبی داره اتفاق میافته،
http://www.bbc.com/persian/iran/2015/07/150701_l45_amano_iaea_iran_nuclear
امانو هم برای مذاکره به ایران رفته،
بخشی از طلاهای ایران هم که در افریقای جنوبی بلوکه شده بود در حاشیه مذاکرات بعنوان هویج به خ ر دادنند ،گرچه چیزی به مردم ایران نمیرسه،
http://ir.voanews.com/content/iran-nuclear-talk-sanction/2844386.html
ولی در کنار اینها برای تفریح هم که شده به این لینک نگاه کنید.

اینهم نتیجه اتم اتم برای کشورهایی مثل کره شمالی و ایران درصورت داشتن بمب هسته ای،کوری عصاکش کور دگر شود.
http://www.bbc.com/persian/iran/2015/07/150701_an_north_korea_iran_drought

ناشناس گفت...

عدم توافق تنها به نفع جنگ طلبان از جمله اسرائیل،‌‌‌ محافظه کاران آمریکایی‌،‌‌‌ سپاهیان و دلواپسان است. اما توافق به نفع مردم ایران،‌‌‌ دموکراسی و اوباما به عنوان نماد تغییر در آمریکا و جهان است. براندازان با هزار دلیل خواهند گفت کدام نفع دموکراسی،‌‌‌ حالا که اعدام ها چند برابر شده،‌‌‌ کنسرت ها لغو شده،‌‌‌ فعالان در زندانند. اما این خود دقیقأ نشان از یک تغییر بزرگ در راه است. توافق هسته‌ای چه با ریتم آرام و چه تند به نفع اصلاح طلبان خواهد بود و در تاریخ به عنوان نقطه عطفی سنجیده خواهد شد. این مذاکرات در لوزان از نقطه بی‌ بازگشت گذشت.

شیرین

ناشناس گفت...

"البته انتقاد از توافق هسته ای به معنای مخالفت با اون نیست....."
دوست عزیز خیلی عالی نوشتی.فکر کنم کم کم به همان سمت و سو برود.بخصوص پول نقد دست این اراذل مفتخور نباید داد. جیره خشکه.فقط کالاهای ضروری.عملا این پول نقد بدست مردم ایران نمی رسد ولی جیره خشکه بهتر است. حقوق بشر هم کم کم سر و کله اش پیدا می شود.همانطور که خامنه ای وعده داد!

تبریزی گفت...

سلام بر دلقک عزیز بسیار زیبا بود وقدرت تخیل شما بسیار قوی است ای کاش بیشتر بنویسی و به اراجیف گوش ندهی متاسفانه ما ملت هیچگاه نمی دانیم چه برای مان خوب است وچی بد تو در ایران نیستی که بدانی چه در توده مردم میگذرد درست است که اصل نظام سمی است ولی در حال حاضر بنابه مثل عربی که میگوید دستی راکه نمیتوانی بشکنی ببوس ما هم به دریوزگی همین یک لقمه نان به نتایج ژنو دل بسته ایم تاچه پیش اید چه شود میدانیم که اقا هیچگاه به هیچ قرارداد و پیمانی پایبند نیست ونخواهد بود وچندی بعد بدلیلی واهی دوباره گروههای فشار را به خیابانها خواهد ریخت و با تروریسم دولتی در یک نقطه جهان اشوبی بپاخواهد کرد وغرب نیز علم تحریمهارا دوباره بالا خواهد برد ولی چه کنیم اول انقلاب جکی بود که از زندانی سیاسی پرسیده بودند کدام نوشابه را دوست داری گفته بود کوکا گفته بودند چرا جواب داد چون وسط اش استراحت دارد وما اکنون میرویم که یک استراحتی کوتاه بکنیم تا فشار بعدی برما وارد شود خدا قوت همشهری قدیمی ات تبریزی

ناشناس گفت...
این نظر توسط یک سرپرست وبلاگ حذف شد.
ناشناس گفت...

دولت روحانی از بی عرضه گی دو تا سور به دولت خاتمی زده است! سخنگوی دولت فرمودند به احترام مراجع ما پیگیر حضور بانوان در ورزشگاه نیستیم!
اولا از کی تا حالا مراجع تقلید خط دهنده حکومت جمهوری اسلامی که خود مدعی درجه یک فتوای مذهبی شده اند؟
دوما
اختلاف نظر بین مراجع زیاد است اگر قرار است یک مرجع فکسنی از حضور بانوان خوشش نیاید و بقیه در این مورد حرفی نزنند آیا باید حرف او را ملاک قرار داد؟
سوما
مراجع دینی ما هنوز 1400 سال از زمان عقب هستند و اگر کار را به دست ایشان بسپاریم حتی دوباره موسیقی را حرام و شطرنج را محکوم و خواهان بسته شدن تلویزیون و سینما هستند چون خودشان نگاه نمی کنند؟
چهارما دولت روحانی باید از احمدی نژاد یاد می گرفت که چطور توی دهن برخی از همین مراجع زد و گفت در کار دولت دخالت نکنید و احترامتان دست خودتان باشد! هر چقدر بیشتر دنبال حرف این آقایان بروند اینها لوس تر و ننر تر و پر توقع تر خواهند شد!
پنجم
عقل هم خوب چیزی است ! چه فسادی از حضور چند زن در درزشگاه موجد می شد؟

ناشناس گفت...

خانم شیرین شما زیاد تجربه ندارید آب از آب تکون نمیخوره که بدتر هم میشه زیاد به این جنگولک بازی ژورنالیستی دل نبندید این سرخوشی حین خوردن الکل اون هم از نوع سغیده با نوشابه زرد از هنسی و شامپاین هم خبری نیست بعد که الکل پرید خودتون را وسط خرابه در حال تگری زدن دیدید اونوقت نقطه بی بازگشت دستتان میاد .

دلقک یادت هست کله پوک چهارم شده بودی فریادت بلند بود و به صدای ما هم گوش نمیدادی و مثل ابلهان عقب حزب الله راه افتاده بودی و ستایش گوش درازانه نثار رهبر میکردی. و پنجه بر صورت ما میکشیدی حالا طنز سیاه مینویسی حالا مانده تا نثر قیرگون بنویسی.انروز ریکا میخوردی و حباب بیرون میدادی با سر و صدای بسیارو حقیقتا دلقکی بزرگ بود با صدایی کوشخراش ..
در سیرک قراردادی داریم که حیوانات اصلاح شده و نه تربیت شده را به معرض نمایش میگذاریم و ما بزودی به آن نقطه نزدیک میشویم تا حیوانات کودن اصلاح شده و نه تربیت شده را به نمایش عموم بکذاریم .

ناشناس گفت...

سردار دکتر خلبان در راه پاستور
http://iranwire.com/pictorian/iran-photos/649/

http://khabaronline.ir/detail/432167/Politics/parties

Dalghak.Irani گفت...

عرض کرده بودم که چرت و پرت ننویسید بجای کامنت اما کماکان برخی اصرار دارند که سیرک را آلوده کنند. مثلاً لینک دبکا فایل که مبلغ سیاست های اسرائیل است بچه درد مردم ما می خورد. یا همین دو تا لینک مزخرفی که راجع به قالیباف گذاشته اید. حالا دو تا آدم در پیتی بی نام و نشان ادعا کرده اند که قالیباف می خواهد بازهم رییس جمهوری بشود. گیرم که این دو نوشته از خود "معبود" - با پایان باز - صادر شده بود و مثل آیۀ قران و زبور و تورات و انجیل بود خب که چی! یک آدم سیاسی می خواهد یک فعالیت مجاز شهروندی بکند مشکلش چی است و مهمتر از آن ربطش بمن و ما چه است. نه اینکه ناراحت کننده باشد وجود کامنت هایی چنین چیپ. موضوع آنجاست که سیرک را به روضۀ آخوندی (هرچرتی مجاز است) تقلیل شأن می دهد. یا...هو

ناشناس گفت...

دلقک یا با قالیبافی یا نیستی .الان ننه من غریبم بازی در میاری بعدا پتک سردار مدیریت جهادی را سر ما میکوبی دلیل محکومیت سریالی روحانی چیست .چرا احمدی نژاد چون لولو خرخره بالا میبری دستور از بالا اومده که روحانی را بکوبی احمدی نژاد را نشون بدی سردار چشم سبز را راهی پاستور کنی.دغدغه خوانندگان را پاسخ بده فرافکنی و فرار به جلو ممنوع .هرچه ما طرفداران روحانی نجیبیم شما ها وقیحید.بس است سیاه نمایی

پراگماتیست گفت...

1. قاعدتا قرارداد هسته ای می بایست امضا شود. این قرارداد با مقوله بازرسی ها و گفتگوها و غیره اهرم فشاری برای کنترل نظام به غرب هدیه خواهد کرد. می توان امید داشت به دست کم یک گام همسویی بیشتر با نظم جهانی. پس از آن در سالهای آینده اهرم فشار حقوق بشر بی تردید فعال خواهد شد با وضع تحریم هایی و بهبود آزادی های مدنی حتی توسعه سیاسی البته رقیق رخ خواهد داد.

2. این که در انتخابات ریاست جمهوری بعدی چه اتفاقی خواهد افتاد، از موضوع بحث خارج است. فعلا بپردازید به این که در انتخابات مجلس و خبرگان چه رخ خواهد داد. امید که بتوانیم در هر دو ضربه ای به مالیخولیا وارد کنیم.

3. و اما رهبری داهیانه با سوق دادن نوری المالکی به حذف اهل سنت از مناصب کلیدی عراق و تجهیز بشار اسد بعثی به سرکوب انقلاب هرچند بسیار مضر)در سوریه، علاوه بر ارتکاب جنایت جنگی، شکاف سنی/شیعه را به شدت عمیق کرد و نتیچه این که جهان سنت شروع به تولید شبه نظامیان ضد شیعی چه در قالب داعش چه در قالب سایر گروه ها کرد و هرچه جهان سنت خون بیشتری داد، شمار بیشتری مسلح ضد شیعی تولید کرد (و این وضعیت تداوم خواهد یافت.) و از آنجا که ترکیب جمعیت سنی/شیعی حدود ده به یک است، می بایست از رهبری داهیانه سپاسگذار باشیم که چنین موقعیت بی نظیری را برایمان به ارمغان آورده است. از وجوه دیگر این نعمت بزرگی که نصیب ما شده است این که شبه نظامیان سنی القاعده که دشمن اصلی آنها آمریکا و غبره بود را با شبه نظامیان داعش و جبهه النصره و غیره که دشمنی اصلی آنها شیعه (و همچنین روسیه)است تعویض کرده ایم. طالبان افغانستان به سرعت در داعش حل می شود (هم اکنون در دو استان آن فعال شده اند.)و پاکستان از کشوری دوست به سرعت تبدیل به کشوری دشمن می شود. در نهایت شبه نظامیان سنی، شبه نظامیان شیعه را سر خواهند برید، اما بیایید از این همه دشمن که رهبری داهیانه برایمان ساخت سپاسگزاری کنیم و امیدوار باشیم که در این فرایند زمان بر قبل از این که ما قربانی شویم، مالیخولیا قربانی شود و در نتیجه سکولاریسم بر خرابه های خاورمیانه برپا گردد.

Dalghak.Irani گفت...

نجیب و وقیح دو واژۀ سنتی کثافت هستند که در دنیای مدرن کاربردی ندارند و بجای آندو صداقیت و شفافیت از سویی و ریا و حماقت از طرف مقابل جایگزین شده است. با اینکه مرتب یادم داده اید که بچه با فندک بازی نکن. اما فندکم را روشن می کنم برای روشن کردن بپا آتش نگیری.

1- من طبق تشخیص خودم سخنگوی خودم هستم در راه رستگاری وطنم که ممکن است حرف بخش ناچیزی از جامعه ام هم باشد اما مطمئن نیستم و کسی را نمایندگی نمی کنم.

2- من روشنفکر نیستم و پیشتاز بلکه من توده هستم و پستاز. لذا به مرتب دنبال ذائقۀ توده های مردم می روم - بازهم ناچار مرجع تشخیص خودم هستم - چه اشتباه بکنند یا درست بگویند. پس آمدنم به پشت روحانی ناشی از مقبولیت هیجانی یا هر چی ایشان بود در این دو ساله و زاویه پیدا کردنم هم از همین فرمول پیروی می کند و رویگردانی توده از روحانی.

3- در اینکه من قالیباف را نه تنها به روحانی بلکه به همۀ اراذل و اوباش حاضر در صحنۀ سیاسی بالفعل ایران ترجیح می دادم و می دهم شکی ندارم. و دلیلش را هم بارها گفته ام و اطناب نمی کنم. تو فقط یک خصوصیت برجستۀ ایشان را در نظر بگیر که گندم نمای جو فروش نیست و البته که آخوند نبودنش نمرۀ هزار می گیرد و خود ساختگی و مدیریت و همیشه نفر اول بودنش در مدیریت ها - برعکس روحانی درجه دو و معاون همواره - نمرۀ ده هزار.

4- بدیهی است که قالیباف در کانتکست جمهوری اسلامی بهترین است و در یک حکومت شایسته سالار باید رقابت بکند و امتحان بدهد. لذا مطلقاً برای من تابو نیست و گور پدر هر چه جمهوری اسلامی چی است - از جمله قالیباف - که اگر نتیجۀ کارش بجای زندگی افزایی ترویج مرگ باشد.

5- احمدی نژاد یک نابغۀ غریزی در حد پیامبران اولی العزم است و نیازی به حمایت من ندارد ببین با یک اسم "یکتا" چگونه "خداوند یکتا" و "امام زمان یکتا" و پس "محمود یکتا" را چگونه بهم دوخته در یک متن تبلیغی مدرن برای اینهمان کردن در مغز مذهبی و غیر مذهبی های مریدش. من هنوز از او حمایت نکرده ام اما اگر کار بهمین منوال پیش برود بدون تردید هم مجلس دهم را خواهد برد و هم ریاست جمهوری بعدی را. او 5000 فرماندار محبوب توده های فقیر دارد در سراسر کشور از دوران شکوفایی و بریز و بپاش های سال های ریاستش. تازه می گویند همین الان هم پول زیاد دارد در نزد طبقۀ بی هویتی که ثروتمندشان کرده.

6- تلاش برای خراب کردن پیامبران از راه زدن اطرافیان تلاشی عقیم است در تاریخ. آیا مترف خواندن طلحه و زبیر کمترین نشتی داشت بدامن کبریایی محمد امین؟ پس احمدی نژاد را یا باید بسختی خودش را بزنند و یا باید بنرمی شاهد آمدنش باشند.

7- من البته بین این روحانی و آن احمدی نژاد قطعاً احمدی نژادی خواهم بود چون دغدغۀ من شریعت است و آخوند است و کثافت کاری آن ها. نمی دانم احمدی نژاد چقدر خرابکاری کرده - طلاهایی که تازه رسیده خرید او بوده اما روحانی چی ها یک کلمه هم اشاره نمی کنند - اما اگر همۀ ایران را دوبار شخم بزند و در همان حال خاک بپاشد بدهان یزدی و مصباح و خامنه ای و این آخوندهای ریاکار - که در دو سال آخر دور قبلی کرد - در فرمول هزینه فایده بنفع ایران است. تا روحانی که تازه دارد به قم و حوزه کردیت های آنچنانی می دهد و پرروترشان کرده. در حالیکه مشایی با گفتن جملۀ طلایی "حکومت اسلام دوره اش گذشته اما خود اسلام هنوز هست درست مثل اسبی که دورۀ اهمیت و کاربردش بسر آمده اما هنوز هست" چنان عقب رانده بود اهل تزویر مطلق را که دو سال تمام خفه شده بودند.

7- من یک فعال مدنی هستم و دنبال زندگی برای ایران. قبلاً که خیلی سختگیر بودم خط قرمزم حجاب اختیاری برای خانم ها بود خواسته ام. اما برای اینکه فکر نکنید که ضد روحانی هستم. اصلاً بی خیال زنان می شوم و خط قرمز جدید مردانه ام را اعلان می کنم "آزادی پوشیدن کراوات توسط مردان". اگر روحانی مردش است بسم الله. یا...هو

ناشناس گفت...

عزیزان اصلاحاتی و برانداز توجه داشته باشند از تحقیر دیگران و بویژه دلقک دست بردارند من خودم اینکار را با شیرین و مازیار و دلقک و پرگماتیست بی سر و زبون کرده ام و از آنان پوزش میخواهم و توبه میکنم. اینان دچار همان بیماری هستند که استاد پیشتاز توده مردم یوسف اباذری گفت دو موجود از هم ترسیده به هم پناه آورده اند و این اتحاد نامقدس قاتل و مقتول است هرچند در حال سست شدن میباشد لذا زبان نرم و خوش بهتر است . پیشاپیش میدانم که دلقک از لغت تحقیر بدش میاید و من پوزش میخواهم .
Revolution

ناشناس گفت...

خوانندگان عزیز مطالب این سایت توجه کنند ، که نویسنده مقالات این وبلاگ (دلقک)
نه تنها طرفدار حضرت آیت الله هاشمی و جناب روحانی نیست . بلکه متأسفانه سعی
دارد خود را از حامیان جریان اعتدال و یا جران اصلاحات جا بزند .
بنابراین باید خیلی خیلی مراقب باشیم تا فریب "دلقک "را نخوریم و با همان شور و
همان هیجان قبلی به حمایت بی چون و چرا از آیت الله هاشمی و جناب روحانی ادامه دهیم
که تنها راه پیشرفت و پیروزی و سربلندی است .

+++ توافق نزدیک است و قطعاً ورود حضرت آیت الله سید حسن خمینی به مجلس خبرگان قطعی است.
خدایا شکرت . . . . .

ناشناس گفت...

احمدی نژاد فعلا مشایی و انسان کامل و بهار بهار را گذاشته کنار حالا تقیه کرده یا توبه من نمیدونم ولی شما واقعا فکر می کنید بعد از افتضاح دوره قبلی خود خامنه ای راضی باشه دوباره رئیس جمهور بشه این مارمولک؟ این بابا پیشبینی ناپذیره و تعادل نداره، مراجع و مردم هنوز یادشون نرفته، حالا شاید مجلس رو بگیره ولی رئیس جمهوری خیلی بعید به نظر نمی اید؟

Dalghak.Irani گفت...

Revolution محترم.
عذرخواهی همراه با توصیه ات بدیگران اگر صادقانه باشد دچار بدخطی ناشی از بدفهمی هستی و اگر عامدانه باشد از روی تفرعن و بی شرمی که دیگر هیچ. پس در هر دو حالت عذرخواهیت را نه لازم دارم و نه می پذیرم. تو یک کامنت گذار حقیر - بمعنای بی اهمیت و کوچک در سپهر کار سترگ فعالیت سیاسی اجتماعی - و من یک وبلاگ نویس حقیر تر - بمعنای فروتن - از حقیر شما هستم. اما - این اما مهم است - من حقیر تر از تو حقیر خداوندگار تو هم هستم و تنفست در اینجا به اذن من بستگی خالق و مخلوق دارد. لذا سرخود گیر و کار خود بکن و از تعیین تکلیف برای دیگران جداً بپرهیز که دیر نیست مجدداً به زباله دان سیرک تبعیدت کنم. فقط صریح و مستقیم نظرت را بنویس حتی اگر از من بهتر می فهمی و می خواهی مرا عقب مانده و هرچه معرفی کنی - مثل کامنت عزیزی دیگر که در همین پست منتشر شده و گفته دلقک ابله است و من هم اعتراضی ندارم- بنابراین ادای از مابهتران را در آوردن در امکان مدنی که سرورت (من دلقک) در اختیارت گذاشته ام فقط بی شرمی است. یا...هو

ناشناس گفت...

شما هم که مردم مردم می کنی مردم ما اشتباه کردند که به روحانی رای دادند هر چی می کشیم از این مردم نفهم هست ولی وقتی بلند میگیم همه نوچ نوچ می کنند که چرا حقیقت را فریاد زدی به نفهما بی احترامی شده تا وقتی مردم امید به تغییر سیاسی از راه میمون های دستچین شده رهبر دارند همینه راه درست را داعش میره که حداقل دنیا پیامش رو شنید. مردم یا بیان بیرون و اخوندا را بکشند و یا اینقدر غر نزنند و زندگی بکنند.

ناشناس گفت...

ناشناس ساعت ۱۶:۴۴ واقعا خسته نباشید که ما را اگاه کردید، الحق خوب مچ این نویسنده مجهول الهویه را برای ما گرفتید و ما را از گمراهی ابدی نجات دادید اجرتان با کرمول کاتبین، دست مریزاد، شرف بر درودت!

ناشناس گفت...

اگه می خوای یه شاه رو بکشی، نباید تو تاریکی از پشت بهش خنجر بزنی...باید جایی بکشیش که همه اطرافیانش بتونن جون دادنش رو تماشا کنن

دلقک نمیتونی هاشمی را با این دودوزه بازیا بکشی.

ناشناس گفت...

جناب ناشناس ۱۱ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش.، ساعت ۱۷:۱۰
من عسکر هستم
با درود فراوان بر شما
من یادم رفت که اسم خودم را بالای کامنتم (۱۱ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش.، ساعت ۱۶:۴۴)
که متعلق به من یعنی "عسکر" است را بنویسم. از اینکه توانستم شما را
آگاه و هوشیار کنم خیلی خیلی خوشحال هستم .

یکبار دیگر جمله ی کلیدی و ژرف اندیشانه کامنت قبلی خودم را می آورم :

<<< با همان شور و همان هیجان قبلی باید به حمایت بی چون و چرا از حضرت
آیت الله هاشمی و جناب روحانی ادامه دهیم که تنها راه پیشرفت و پیروزی
و سربلندی است . >>>

+ + + + +

با تشکر مجدد از شما (ناشناس ۱۱ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش.، ساعت ۱۷:۱۰)

کوچیک شما عسکر

Dalghak.Irani گفت...

عسکر
تو آدم کند ذهنی هستی پس اگر واقعاً طرفدار هاشمی و روحانی هستی دیگر کامنت نده و فقط مطالعه کن تا حداقل طلز و فکاهۀ دوست ارشاد شده ات! را تشخیص بدهی. و الا نقض غرض خواهد بود این هواداری. مثل هواداران حزب اللهی خامنه ای که در یک خط نوشته 5 واژه غلط املایی دارند. ضمناً هاشمی و روحانی و هرکی فقط ابزار من هستند برای تغلیظ شکاف های حاکمیت برای تسریع در عرفی و سکولار شدن حکومت - تنها مدل حکومت ممکن در دنیای مدرن - لذا اگر کارشان را درست انجام ندهند و مثل پیرزنان همیشه در حال غر زدن های بی اثر و تکه پرانی بهمدیگر باشند بهتر است گورشان را گم کنند. من که مثل شما سنتی های عقب مانده دو دوزه بازی نمی کنم. من سرراست بخود هاشمی و روحانی و هرکه گفته ام و می گویم که آن ها فقط وسیله و ابزار هستند برای گذار سریعتر ایران بحکومت متعارف و رهایی از انقلاب کوفتی امنه ای و ارزش ذاتی ندارد. البته همۀ سیاستمداران در جوامع بسته چنین هستند و مردم به امید یک گام به پیش ناچار از حمایت شان می شوند ولی اگر نتیجه دوگام به پس شده باشد چطور! البته سخت است با سواد تو منظور مرا فهمیدن اما به احترام شور حسینی ات نوشتم تا کمی عمیقتر فکر کنی به آیندۀ خودت و فرزندانت. یا...هو

ناشناس گفت...

معاون روحانی چه نوشابه ای برای مراجع فسیل شده باز می کنه ما به احترام مراجع فلان کردیم انگار مراجع به اینا رای دادند قراره برای بازی روسیه بازرس ویژه بیاد از فدارسیون والیبال اونا هم قراره به احترام مراجع ایران رو از میزبانی بازی های لیگ جهانی محروم کنند. نمیدونم بخندم از خنک شدن دلم؟ یا گریه کنم به حال والیبال دوستان و کسانی که قرار بود از میزبانی و... در ایران پول بزنند به کمر شکسته اقتصاد کشور.

ناشناس گفت...

خیلی نگران هستم از نا امیدی که در بین مردم به روحانی ایجاد می شود. نقش دوستان خارج نشین در این بین خیلی مهم است. ما هیچ آلترناتیوی نداریم. باید ضمن فشار بر روی روحانی، حمایت ضمنی خود را قطع نکنیم. به هیچ وجه نباید انتخابات های امسال را از دست داد. دوستانی که فکر می کنند با تحریم انتخابات کاری رو به جلو می رود چه راه حلی دارند؟

شهروند گفت...

امشب توي اخبار ٢٠:٣٠ گزارشي از متروي تهران پخش شد كه در ايستگاه مترو آبخوري گذاشته بودند براي كساني كه به تعبير خودشان عذر شرعي دارند ، همين حركت به ظاهر كوچك اهميتي فراوان دارد ، زيرا نشاندهنده احترام به حقوق كساني است كه به روزه گرفتن اعتقادي ندارند يا بيمار هستند يا هر چيز ديگري ، قصد تبليغ براي شهرداري و قاليباف ندارم ولي همين كار كوچك ولي بسيار مهم را در تمام اين سالها هيچكدام از اصلاح طلبان و اعتداليون نظام جرأت انجامش را نداشتند ، بنده توقع شق القمر از روحاني و دولتش را ندارم ، حركاتي در همين سطحي كه شهرداري امروز انجام داده است هم برايم اميدوار كننده است ، ولي شهامت و صداقتي در بين مدعيان پر سر و صدا در زمان رأي گرفتن از مردم ، نمي بينم ، بعضي از دوستان فكر مي كنند كه اگر روحاني تبديل به اپوزيسيون نظام شود در مقام رياست جمهوري ، امثال حقير راضي و خشنود مي شويم ، در حاليكه اين توقعي غير منطقي و خلاف واقع است ، مثال آبخوري را ذكر كردم با اجازه جناب دلقك گرامي ، تا سطح توقعها و انتظارات امثال خودم را بيان كنم ، حركتي آرام و گام به گام هم مطمئنا از طرف ما عوام الناس رصد خواهد شد ، همانطور كه بي عملي و بي عرضگي روحاني و دولتش در اين دو سال رصد شده است .
پاينده باشيد

ناشناس گفت...

۱-ذاتفاقاْ کار مولاوردی، معاون روحانی بسیار درست بود که به شکلی محترمانه و کاملاْ رسمی، مراجع را مقصر عنوان کرد. برای حل این مشکل زمان لازم است تا هجمه عمومی لازم درست شود تا فسیل های قم قدمی به عقب بروند. در موضوع ورزشگاه و بانوان هسته سخت قدرت بسیار محکم ایستاد (صحبت از خون ریختن و ...) و دولت با توجه به درگیر بودن در پرونده هسته ای، نتوانست انرژی لازم را برای این مساله در این زمان بگذارد.
۲- باید قبول کنیم اختاپوس تحجر آن قدر سخت و محکم و بزرگ شده که یک دولت و ملت نمی توانند همزمان چند مساله را حل کنند. با همین مدیریت هاشمی و روحانی تمام تمرکز کشور در دوران انتخابات روی مساله هسته ای آمد. و انگار موضع فردی مانند قالیباف این بود که من در این زمینه کاری نمی کنم و این به رهبر مربوط است و کار من درست کردن اقتصاد است (قابل توجه دلقک)

ناشناس گفت...

تحریم انتخابات در صورتی باید انجام شود که حداقل 80 درصد مردم رای ندهند ، آنوقت کار اساسی رو به جلو میرود و حال ولایت فقیر گرفته میشود . ولی به نظرم با توجه به اینکه 80 درصد اتفاق نخواهد افتاد پس درست ترین کار انتخاب نمایندگان اصلاح طلب و حمایت از حزب اصلاح طلب است ( یا حمایت از غیر اصولگرا )

درسته که اصلاح طلبان هم کار زیادی نمی توانند انجام دهند ولی زمان خاتمی خودرو سازی و عسلویه و شهرک های صنعتی و کاهش تورم و بهبود روابط سیاسی مگر بد بود ؟؟؟

ناشناس گفت...

بعد از مدتها اومدم ببینم چ خبره

هنوز همون روال سابق

ببر بالا سطح وبلاگو

این مکالمات چیه مینویسی

نمیگم درست نیست

ولی اصلا مدرن نیست

گویی برای نوجوانان مینویسی


ناشناس چراغ اول

ناشناس گفت...

ذوق زده از آبخوری مترو!

فشار مردم ابتدا باید روی اصلاح طلبان ایجاد شود. به اصلاح طلبان فشار بیاورید تا آنها هم به اصول گرایان فشار بیاورند.این نشد وضع که یک خورجین وعده های صد تا پا یک غاز بدهند و بعدش هم بگویند نمی زارن و نشد! زیادی خوش بحالشان می شود. اکنون مشخص شده است که مسئول اصلی ساخت سد گتوند و تایید کننده آن و خشک شدن دریاچه ارومیه دولت فخیمه خاتمی بوده است! تنها در عرصه سیاست بی عرضه نبودند بلکه در همه عرصه ها مثل بز اخفش سرشان را تکان می دادند و در ظاهر به مردم لبخند میزدند! یکی مرد جنگی به از صد هزار اصلاح طلب.

بز اخفش

ناشناس گفت...

باس عبدی در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس گفته است: «اگر اصلاح‌طلبان بی‌خاصیت نبودند، کسی تا این حد با هاشمی کاری نداشت. ... الآن تخم‌مرغ اصلاح‌طلبان سبد ندارد و باید آن را در سبد ایشان بگذارند. اگر اصلاح‌طلبان خود به شکل مستقل در عرصه سیاسی بودند، خیلی به ایشان کار نداشتند»

ناشناس گفت...

آریا محسنی

""" فشار مردم ابتدا باید روی اصلاح طلبان ایجاد شود. به اصلاح طلبان فشار بیاورید تا آنها هم به
اصول گرایان فشار بیاورند. این نشد وضع که یک خورجین وعده های صد تا یک غاز بدهند و بعدش هم بگویند نمی زارن و نشد! زیادی خوش به حالشان می شود. اکنون مشخص شده است که مسئول اصلی ساخت
سد گتوند و تایید کننده آن و خشک شدن دریاچه ارومیه دولت فخیمه خاتمی بوده است!

درود بر شما عزیز ناشناس ( ۱۲ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۰:۳۷ )

در ادامه این را اضافه کنم که جشن خودکفایی گندم و غارت آبهای سفره های زیر زمینی در دوران رفسنجانی و خاتمی صورت گرفت و آن دو دولت در طول 16 سال ایران را به سمت غارت آبهای زیرزمینی و همچنین خشک کردن دریاچه های آب شیرین و نیز دریاچه ارومیه سوق دادند .

ناشناس گفت...

عسکرصدای توده هست که تو ادعا خواندن پس کله شان را داری تو اگر صدای توده ای باید پشت سر عسکر حرکت کنی وبس.اتفاقاحرفای عسکر شیوا وساده بود وکاری که با ده تا پست اجق وجق و رفر نس از فوکو و کیم و هابزاز پسش بر نمیای.عسکر با یک کامنت تیزهوشانه میده.عسکر باز هم بنویس

ناشناس گفت...

جناب شهروند طرح پرده کشی آبخوری برای مردم در ماه رمضان از سال پیش تو مترو اجرا شد، خیلی طرح جالبیه منم قبل از اینکه دلقک بگه متوجه تلاش های قالیباف میون اون همه مدیر نالایق جمهوری داعشی نمیشدم، در نگاه بزرگتر اگر واقعا درد دین داشتند مسئولان به جای اینکه مردم رو مجبور کنند که به روزه داری تظاهر کنند! مکان هایی برای افرادی که توانایی گرفتن روزه به هر دلیل ندارند در نظر می گرفتند و آبروی خودشان و دینشان را حفظ می کردند، اینکه اخوند ها در قانع کردن فرهنگی مردم برای رعایت حجاب و احترام به روزه داران شکست خوردند و به جایش از قوه قهریه استفاده می کنند، شاید در کوتاه مدت در حد تظاهر به اسلامی بودن جواب بدهد ولی در بلند مدت دین را نابود خواهد کرد، همون طور که خود رهبر هم همواره تاکید داشت اگه جمهوری اسلامی این وضع رو ادامه بده روزی که میره دین هم از ایران خواهد رفت به طور قطع! من که دیندار نیستم ولی برای دین داران طرفدار مطهری میگم که تا دیر نشده" همین الانم دیره" دینتان را از دست این ها نجات دهید!

ناشناس گفت...

عسکرهستم .

اولاً : نوکرتـم جناب ناشناس (۱۲ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۲:۰۵) ، مـخـلـصـت هم هستم .

ثانیاً : هـمون جور که گفتی ، من اهل پیچـوندن ماجرا نیستم رک و صریح هـسـتـم

و مثل بعضی ها خودم رو گول نـمـی زنـم . توی انتخابات مجلس سال 1378 به آیت الله

هاشمی رفسنجانی رأی دادم و در آخرین انتـخـابات رئیس جمهوری به جناب روحانی رأی

دادم . تا آخرش هـم وایـسـتـادم . عقب هـم نـمـی کـشـم .

باز هم تأکید می کنم :
<<< با همان شور و همان هیجان قبلی همگی باید به حمایت بی چون و چرا از
آیت الله هاشمی و جناب روحانی ادامه دهیم که تنها راه پیشرفت و پیروزی
و سربلندی و سرافرازی ایران است . >>>

شهروند گفت...

جناب بز اخفش
مردم به اصلاح طلبان فشار بياورند كه چه شود ؟فشار بيشتر از دو سال پاياني رياست جمهوري خاتمي ! دست آخر هم برگشت گفت : من اگر عقب نشيني كردم در مقابل نظامي عقب نشيني كردم كه به آن معتقدم ، معني اين حرف در دانشگاه تهران اين بود كه بريد كشكتون رو بسابيد ، وقتي رييس جمهوري با دو بار انتخاب بيست ميليوني توسط مردم ، ميگه من يك تداركاتچي بيشتر نبودم ، فشار به تداركاتچي چه فايده اي دارد ؟ اصلا در حال حاضر اصلاح طلبان در ساخت قدرت چه جايگاهي دارند كه فشار بر آنها ثمره اي داشته باشد ؟ آبخوري گذاشتن شهرداري و احترام به حقوق شهرونداني كه روزه نيستند چه ربطي به فشار روي اصلاح طلبان گذاشتن دارد ؟ به نظرم هر قدمي حتي كوچك و به ظاهر بي اهميت براي احترام به حقوق شهروندي توسط هر كسي در حكومت برداشته شود ، گامي به جلو است ، مخصوصا در حوزه شرعيات و حلال و حرام حضرات ، خامنه اي و يارانش اصلا براي بنده و شما حقي قائل نيستند جزء آنچيزي را كه خود صلاح مي دانند ، مثل همين روزه داري اجباري و ظاهري براي كسانيكه روزه دار نيستند ،سالهاست حكومت كساني را كه مثل خودش زندگي و رفتار نمي كند ، ناديده. ميگيرد و شهروند درجه دوم محسوب مي كند ، براي عرضه و تصاحب جايگاه واقعي خودمان يا بايد تلاشي گام به گام و آهسته داشته باشيم ، و يا بايد همتي عظيم كنيم و حكومت را از عرصه وجود ساقط كنيم ، راه سوي اگر داريد لطفا بفرماييد ، در راه ساقط كردن نظام بايد خدمتتان عرض كنم ، وقتيكه مردم ايران مشاهده مي كنند ، جمهوري اسلامي براي حفظ حكومت دوست و متحدش درسوريه ، چنين بي رحمانه عمل مي كند كه حاصلي جزء هزاران كشته و ميليونها آواره تا امروز نداشته است ، براي حفظ نظام خود چه كارهايي كه نخواهد كرد !

ناشناس گفت...

آریا محسنی در پاسخ به شهروند

اولاً : عجیب است که شما می گویید " نباید به اصلاح طلبان فشار آورد " واقعاً خنده دار است .
شـما دارید به شیوه زیرکانه ای مردم ایران را از پی گیـری خواستهای اولیه خود منصرف می کنید؛
حقیقتاً زیرک هستید و اگر من جای رفسنجانی یا روحانی بودم بابت این کامنت هایی که می نویـسـید
نه تنها از شـما سپاسگزاری می کردم بلکه به شـما جایزه هم می دادم .

ثانیاً : چند سطر بعد یکی از توصیه هاتان به مردم ایران این است که
" برای تصاحب جايگاه واقعي خودمان یا باید تلاشي گام به گام و آهسته داشته باشيم یا . . ."
که تناقض موجود در کامنت شـما را به وضوح نشان می دهد .

بدیهی است که فشار به اصلاح طلبان بهترین راه برای تلاشی بسیار آهسته است .

امیدوارم روی اشـتباهتان در این کامنت ماله نکشـید و آن را با شـهامت بپذیرید .


ثالثا: جنایات و آدم کشی ها در سوریه عمدتاً توسط داعش و شاخه های القاعده در سوریه
(مثل جبهه النصره) و دیگر سلفی های تندرو صورت می گیرد و بهتر بود شفاف و با صراحت
جنایات داعش و آدم کـشـی های القاعـده و دیگر سلفی های تندروی سوریه را که از حمایت
تـمام عیار عـربـسـتان برخوردار هـسـتند را محکوم می کردید و از این جنایات به شیوه
عجیبی به نفع افکار و نگرش سیاسی عجیب و غریبـتان سوء استفاده نـمی کردید .

ناشناس گفت...

جنایتای اسد چی؟ اونا رو یادت رفت؟ یا این که پایگاه بسیج محله برای گفتن واقعیت پول نمی ده؟ کی سوریه رو به این روز انداخت؟ اینقد که اسد آدم کشت قذافی نکشت. شما هم برای هفت هزار تومن خودتو نفروش.

ناشناس گفت...

پاسخ آریا محسنی به ناشناس ۱۵:۵۶ (۱۲ تیر)

عزیز دلـم اولاً این تو هستی که ساعتی هفت هزار تومن پول می گیـری و کاملاً علنی داری به نفع

داعش و القاعده در لیبی و سوریه می نویسی .

ثانیاً : خودت خیلی خوب می دونی که داعش و القاعده هزار مرتبه خونـخـوار تر و بدتر از ژنرال

قذافی و بشار اسد هـسـتـن ولی چون داری ساعتی هفت هزار تومن می گیری مـجـبوری که حقیقت رو

وارونه جلوه بدی تا پول توجـیبی داشته باشی بتونی زندگیت رو ادامه بدی .

ضـمنا فکر نکن هـمه مثل خودت به خاط یک لقمه نون حاضـرند بدیهی ترین واقعیت ها رو برعکس

جلوه بدهند .


ناشناس گفت...

اسد مردم خودش رو بمباران می کنه و بمباران شیمیایی کرد. آمار کشته های اسد بیشتره. اما نوکران ولایت نمی خوان ببینن.

Aria Mohseni گفت...

پاسخ به ناشناس ساعت ۰:۲۸ و ساعت ۰:۲۹

اولاً : چرا حرص می خوری؟ کم آوردی؟
ثانیاً : اگر بحث ، تعداد کشته هاست ، که اکثر جنگهای دنیا رو آمریکایی ها راه انداختند و اکثر گروه های جنایتکار تروریستی ، دست پرورده آمریکا و انگلیسه . خون آدمایی هم که تو سوریه و لیبی ریـخته شد گردن آمریکا و انگلیسه ، چون نقشه این کثافت کاریها رو آمریکایی ها و رفقاشون می کشن.

ضمنا وقتی کم میاری ، تهمت نزن ، اگر حرف منطقی داری بگو . استدلال کن .

دست آخر اینکه پیروزی سیاست خارجه مستدل و منطقی دولت جناب روحانی بر سیاست های جنگ طلبانه و وحشیانه آمریکایی ها را به یکایک هموطنان نازنیـن و عزیزم تبریک میـگم.

ناشناس گفت...

چون اربابت تو سوریه شکست خورده عصبانی شدی. بهش بگو به زباله دان تاریخ سلام کنه. اون بود که دستور شیمیایی کردن مردم رو داد.

ناشناس گفت...

اکثر جنگای دنیا رو مسلمونا راه انداختن.

ناشناس گفت...

اتفاقا نگاه من هم اینه که مغول و اسلام بیشترین جنایات رو کردن. داعش دقیقا اسلامی عمل می کنه. آمریکا پیش اسلام فرشته مهربونه.

ناشناس گفت...

حزب الله قالب شده دیده اوضاع پسه اسمش رو گذاشته آریا!!
وقتی اوضاع خودش و ارباش وخیم تر شد می بینین رژ لب هم می زنه. این آخر و عاقبت همه اونایی هست که توی ایران دیکتاتوری ساختن و خواست های ملت رو زیر پا گذاستن و مردم رو به کشتن دادن. چه توی ایران چه توی بقیه کشورها.
دیکتاتور به پایان سلام کن

Aria Mohseni گفت...

پاسخ به ناشناس ساعت ۱۱:۳۴

کنترل خاورمیانه دست آمریکایی هاست ، وقتی همه جا صحبت از عظمت آمریکا و قدرت آمریکا
در عرصه های مختلف (اقتصادی ، نظامی ، تکنولوژی و ...) می شود و اکثر اندیشمندان قبول
دارند که آمریکا کدخدای دنیاست و با توجه به اینکه ارتش آمریکا مـخارجی هعادل <<< نصف
بودجه نظامی کل کره زمین دارد >>> و از سوی دیگر علاوه بر داشتن حق وتو در شورای امنیت
سازمان ملل ، سلطه همه جانبه ای
بر مکانیسم شورای امنیت دارد و علاوه بر آن در اقصی نقاط دنیا پایگاههای نظامی دائمی
و موقت داشته و ضمنا ناوهای هواپیمابر و زیردریایی های اتمی اش بصورت مداوم در
اقیانوس ها و دریاهای آزاد چرخ می زنند

و کارخانه های اسلحه سازی اش ، آمریکا را به بزرگترین صادر کننده اسلحه و اقلام نظامی
در دنیا تبدیل کرده اند

این را هم اضافه کنم که سازمان جاسوسی آمریکا آن قدر قوی است که بر کوچکترین انتقال
داده ها و اطلاعات در جهان تسلط دارد و .....

آمریکایی ها بر جهان سلطه دارند و علاوه بر مواردی که گفتم آمریکایی ها بسیاری از دولتها
در اقصی نقاط دنیا را ساقط کرده و دولتی جدید در آن کشور ها به سر کار آمده
لذا مسئولیت اکثریت قریب به اتفاق جنگها و خونریزی ها و نابسامانی های دنیای امروز
بر گردن آنهاست

از جنگ و خونریزی در خاورمیانه گرفته تا فقر و گرسنگی در آفریقا
از تخریب محیط زیست و تولید بسیار شدید گازهای گلخانه ای و عدم پیوستـن به معاهده کیوتو گرفته
تا راه انداختـن گروههای تروریستی و جنایتکار .

اوضاع بسیار واضح و آشکار است و احتیاجی به عصبی شدن و تهمت زدن و دیکتاتور خطاب کردن هـمـوطـنـتان نیست . چون نقش امثال من در اداره کره زمین در مقایسه با نقش حاکـمان
ایالات متحده آمریکا ، مقایسه عدد یک است با یک میلیارد .

لطفا به خوانندگان مطالب سایت << آدرس >> غلط ندهید و نقش امپراتوری آمریکا را در
جنگها و خون ریزی ها و نابسامانی ها ، کمرنگ جلوه ندهید . اینکه امپراتوری آمریکا
نقش کلیدی دارد از نگاه اندیشمندان ، بدیهی است .

ضمنا ، بزرگ کردن نقش تیمسار قذافی و بشار اسد ، چیزی نیست جز عوام فریبی .

ناشناس گفت...

حزب الله قالب شده آدرس غلط ندهد. اگر آمریکا چنین کنترلی بر خاورمیانه داشته باشد یقینا جمهوری اسلامی نیز توسط آن ایجاد شده و اداره می شود و نتیجتا ارباب او نوکر آمریکاست.

حزب الله قالب شده جنایات ارباب خود مثل شیمیایی کردن مردم را پنهان نکند. مقصر اصلی یا یکی از مقصران اصلی جنایت و آدم کشی های خاورمیانه اربابش است.

همچنین عصبانی نشدن برای یک بحث لازم است حتی اگر سند جنایات ارباب رو شده باشد.

ناشناس گفت...

|احتیاجی به عصبی شدن و تهمت زدن و دیکتاتور خطاب کردن هـمـوطـنـتان نیست .|
توقع دارید جلوی دیکتاتور خامنه ای تعظیم کنیم؟ برعکس برای نابودی دیکتاتور و دیکتاتوری بسیج می شویم.

ناشناس گفت...

کلا حزب اللهیا همه دنیا رو مقصر جلوه می دن تا بتونن رهبر جنایتکار رو معصوم و بی خطا جلوه بدن. در صورتی که مقصر اصلی همه بدبختیای خاورمیانه شخص شخیص دژمن هست.

ناشناس گفت...

آی گفتی دژمن. من هم خطاب به این کاربر دیکتاتور پرست بگم که صدام هم هموطن عراقیها بود. حضرت دژمن اونقدر جنایت کرده که با آب هفت دریا هم پاک نمی شود.

Aria Mohseni گفت...

پاسخ به ناشناس ساعت ۱۶:۲۱ و ۱۶:۵۳

شـما استدلال قانع کننده ای برای رد کامنت من نیاوردید ، نـمی خواستم این اصطلاح را بکار ببـرم
ولی حقیقتاً در جواب دادن به کامنت من "مغالطه" نـمـودید.

من در کامنت خودم نوشته بودم : کنترل خاورمیانه در دست آمریکایی هاست ، وقتی همه جا صحبت از عظمت آمریکا و قدرت آمریکا
در عرصه های مختلف (اقتصادی ، نظامی ، تکنولوژی و ...) می شود و اکثر اندیشمندان قبول دارند
که <<>> امپراتور دنیاست و با در نظر گرفتن این نکته کلیدی که ارتش آمریکا هزینه ای
برابر با <<< نصف بودجه نظامی کل کره زمین دارد >>> و از سوی دیگر آمریکا
علاوه بر داشتن حق VETO در شورای امنیت ، سلطه همه جانبه ای بر مکانیسم شورای امنیت دارد و
علاوه بر آن در اقصی نقاط دنیا پایگاههای نظامی دائمی و موقت دارد و ضمنا ناوهای هواپیمابر
و زیردریایی های اتمی اش بصورت مداوم در اقیانوس ها و دریاهای آزاد چرخ می زنند و رادارهای
گوناگون آنها 24 ساعته فضا را scan می کنند و همه چیز را زیر نظر دارند . از سوی دیگر کارخانه
های اسلحه سازی اش ، آمریکا را به بزرگترین تولید کننده و بزرگترین صادر کننده اسلحه و مهمات
در دنیا تبدیل کرده اند . این را هم اضافه کنم که سازمان جاسوسی آمریکا آن قدر مقتدر
است که بر کوچکترین انتقال داده ها و اطلاعات در جهان تسلط داره و .....
خودتان بهتر می دانید که علاوه بر مواردی که گفتم آمریکایی ها بسیاری از دولت ها را در اقصی نقاط
جهان را ساقط کرده و دولتی جدید در آن کشور ها به سر کار آمده ،

لذا می توان گفت مسئولیت اکثریت قریب به اتفاق جنگها و خونریزی ها و نابسامانی های دنیای امروز بر گردن
آمریکایی هاست . از جنگ و خونریزی در خاورمیانه گرفته تا فقر و گرسنگی در آفریقا
از تخریب محیط زیست و تولید روز افزون گازهای گلخانه ای و عدم پیوستـن به معاهده کیوتو
گرفته تا راه انداختـن گروههای تروریستی و جنایتکار .

باز هم تأکید می کنم که وضعیت امروز جهان واضح و آشکار است و احتیاجی به دیکتاتور خطاب کردن
هــم وطـن کامنت گذاری مثل من نیست . چون نقش امثال من در اداره کره زمین در مقایسه با نقش هیأت
حاکـمه ایالات متحده آمریکا ، مقایسه عدد یک است با عدد یک میلیارد .

Good Evening

ناشناس گفت...

مطابق همین که نوشتی همین نظام آخوندی مصداق بارز جنایات آمریکاست. و البته دیکتاتور دانستن رهبر این فضاحت عین حقیقت ولو بخواهی حقیقت را انکار کنی. استدلال نداری. تنها توجیه داری. توجیه جنایات یک دیکتاتور که البته پول می دهد تا جنایاتش را بپوشانی و بپوشانند و البته موفق نیستی و نیستند.

ناشناس گفت...

به شما نگفتن دیکتاتور به خامنه ای گفتن. این حرف درستیه و باز هم باید گفت.