۱۳۹۱ اسفند ۲۸, دوشنبه

خر داغ می کنند؛ بوی کباب نیست. رمز گشایی از مصاحبۀ داوطلب بابک زنجانی با بی بی سی!

A profile portrait of an elderly man with prominent white whiskers wearing a top hat.

Adrianus Jacobus1- بابک زنجانی که شناختش را مدیون فواد صادقی نازنین در سایت بازتاب امروز هستم و هستیم؛ مصاحبۀ نسبتاً مشروحی با بی بی سی فارسی کرده (اینجا) و ضمن تآیید کامل هر آنچه از حرف و سابقه و عکس و فیلم - برای اولین بار از سوی سایت بازتاب -  از وی منتشر شده است؛ اذعان نموده که دلال رسمی رژیم بوده و برای دور زدن بسیار گران و فاسد تحریم ها تجارت می کرده است و بطور ضمنی مقر آمده که تشخیص مقامات غربی دقیق بوده در تحریم نام او. او گفته است که مجبور شده بخش در خطر سرمایه اش را که رقم ناقابل 4 میلیارد یورو - درست متوجه شده اید 5500000000 دلار! معادل 16500000000000 تومان بنرخ هر دلار 3000 تومان - بوده را بداخل کشور بیاورد و بیش از118 شرکت سازمان تأمین اجتماعی - بیمه گزار فقیر ترین و محروم تری طبقات اجتماعی را بدون هیچ گونه مجوز و طی تشریفات قانونی - خریداری نماید. اصل ماجرا را خودتان می دانید و من هم قبلاً به آن پرداخته ام.

2- اینک اما مصاحبۀ او با بی بی سی را داریم که قطعاً کمتر از خونریزی وعده داده شده ام برای بازگشت اضطراری نیست و مجبورم چند مورد مهم را بنویسم.

الف- این مصاحبه قطعاً هماهنگ شده بوده است و اگر بی بی سی فارسی را هم از این هماهنگی قبلی مبرّای نسبی فرض کنیم ماجرا چنین می تواند بوده باشد که بابک زنجانی خودش را عمداً در تور مصاحبۀ بی بی سی قرار داده در تاجیکستان. مهمترین دلیل اینکه بی بی سی فارسی همۀ دلمشغولی رژیم در آستانۀ انتخابات است و زنجانی جز در صورت فرار از کشور نمی توانست چنین مصاحبه ای را انجام دهد. شرح ماجرا بدیهی است و می گذرم.

ب- این مصاحبه بضرر احمدی نژاد انجام شده است زیرا او ضمن تکذیب ارتباط رشوه خواه فاضل لاریجانی با خودش؛ سرکوب جنبش سبز توسط میرکاظمی(حسن رعیت) را وظیفۀ سازمانی دفاع از وطن و انقلاب تأیید کرده است. لذا چنین معلوم است که نیروهای امنیتی خودشان به زنجانی توصیه به مصاحبه با تلویزیون دشمن کرده اند تا:

ب1- با عادی نشان دادن و در جهت نظام کار کردن زنجانی را جهانی کنند تا او را و منافع همپوشان مافیای اقتصادی امنیتی سپاه را از توبرۀ احمدی نژاد قطع و به کاسۀ حمایت از ولایت فقیه (خامنه ای) بریزند تا آسیبی نبیند.

ب2- اگر شرایط طوری پیش رفت که نظام (خامنه ای) هم مجبور شد و از مافیای امنیتی اقتصادی سپاه اعراض کرد . فرصت داشته باشند تا در فاصلۀ سقوط (حذف) احمدی نژاد در اردیبهشت یا خرداد و حوادث متعاقب آن برای سقوط احتمالی خامنه ای بتوانند از چپاول های صدها میلیارد دلاری این شبکۀ گسترده که بابک زنجانی یکی از صدها فاسد آن است حفاظت کرده و این سرمایۀ عظیم را جابجا کنند.

پ- این به این دلیل هم مستند است که امروز معاون فرهنگی و تبلیغات سپاه معترف شده است (اینجا) که فتنۀ بزرگ 92 قبل از انتخابات اتفاق خواهد افتاد و محتمل است انتخابات برگزار نشود. لذا تقریباً مسجل است که سپاه تصمیم دارد با موافقت یا مخالفت خامنه ای هم و قبل از انتخابات 92 احمدی نژاد را از صحنۀ سیاسی حذف کند: انتخاب راه حذف یا با زبان خوش یا آن خونریزی که وعده اش را داده ام هم بستگی به مقاومت احمدی نژاد دارد. یا...هو
*********************

 این هم پست 7 ماه پیش در مورد مداحان و حسن رعیت. جالب و تازه اگر دوست دارید:

حسن رعیت سرکوبگر جنبش سبز کیست و چگونه صعود کرده است! نگاهی تازه به حزب مداحان. 

تبلیغ خورشید مرتضوی برای بهار اسفندیار  و نامۀعزل رؤسای دانشگاه ها و برکناری عنقریب کامران دانشجو: دو نمونه از رادیکالیسم منجر به زد و خورد پیش ِ رو!

۱۳ نظر:

ناشناس گفت...

تیمسار عزیز، با درود
واقعا که چه مصاحبه ساختگی و سراسر دروغی :) یکی از نکات؛ اشاره به وجود شخص دیگری بنام مرتضوی در گفتگوهای انتشار یافته است که از آن دروغ های شاخدار بنظر میاید. نکته دیگر؛ اشاره به عکس های حمل سلاح کاظمی و مقایسه مسخره وی با پلیس است، نکته دیگر؛ عکس های خود این شخص همراه با مسلسل و کلت است که با وقاحت تمام میگوید مربوط به پانزده سال پیش است :)) لابد این بابا اکسیر جوانی را پیدا کرده که از پانزده سال پیش تا حالا چهره و اندام و حتی طرز لباس پوشیدنش هیچ تغییری نکرده و اصولا اینکه آنزمان چند ساله بوده؟.... و بسیاری نکات دیگر که میتوان یکی یکی به آنها اشاره کرد.
پیروز باشید و پیشاپیش نوروزتان را شادباش میگویم.

ناشناس گفت...

سلام
جایی خواندم این آقا 38 سال سن دارد.جای دیگری نوشته متولد سال 49 است که میشود 42 سال. گفته عکس ها مربوط به 15 سال پیش است. یعنی عکس ها در 23 سالگی و یا 27 سالگی ایشان گرفته شده است!
الف- به طراحی داخلی وخارجی اتومبیل هایی که ایشان با اسلحه و در 15 سال پیش با آنها عکس دارند نگاه کنید!آیا اینها اتوموبیل های 15 سال پیش اند؟و ما جماعت احمق؟
ب-طبق ادعای ایشان و با توجه به سن و سال امروز این تاجر بزرگ!،در زمان چکانده شدن شاتر دوربین عکاسی!او فقط 23 و یا 27 سال داشته است!آیا ایشان از رحم مادر، بزرگ تاجر و بزرگ بازرگان به دنیا آمده اند؟
ج-روابط تجاری ایران با عراق و بخش کرد نشین اش در 15 سال پیش یعنی چهار سال قبل از حمله ی آمریکا به عراق چگونه بوده است؟! آیا او در 23/27 سالگی مامور دور زدن تحریم های نفت در برابر غذای سازمان ملل علیه رژیم بعثی عراق بوده؟!
د-مدعی است فعالیت اقتصادی هولدینگش را 10 سال پیش آغاز کرده! پس 15 سال پیش کدام تجارتخانه را اداره می کرده است!
در پایان، یک چنین آدم خنگی که تکلم ساده را هم بلد نیست و حتی شخصیت یک ثروتمند(فرق ها هست بین ثروتمند و سرمایه دار و متاسفانه ما در ایران اکثرا ثروتمند داریم و نه سرمایه دار) را هم ندارد و مثل یک کودک با اضطراب دست راستش را تکان میدهد و دروغ پشت دروغ می بافد(از قبل بافته است)، از کدام جهنم دره ای الا جیب مردم بدبخت و فلک زده ی ایران مالتی میلیارد دلاری و یورویی و پوندی شده است؟میگوید سرمایه اش از خارجی هاست!کدام خارجی با وضعیت فعلی ایران پول و سرمایه اش را در ایران به قمار میگذارد؟آنهم به قول ایشان برای بیش از 100 شرکتی که بعضیشان (نقل به مضمون)نیاز به کمک مالی داشته و در حال ضرر دهی بوده اند!وانگهی-قصد داشته سرمایه اش در خارج از کشور را از شر تحریم ها حفظ کند یا سرمایه ی خارجی ها را از اروپا و برای جلوگیری از تحریم ها به داخل ایران رهسپار کند؟!
آیا هیچ کدام از ما اپسیلونی از استعداد این تاجر هوشمند را نداریمکه لااقل اپسیلونی از ثروت ایشان را داشته باشیم؟
روح ملک الشعرای بهار شاد که گفت:
زین نا کسان که مرتبت تازه یافتند
دیگر به هیچ مرتبه جاه و فری نماند
تند نوشته ام...غلط املایی و گرامری ای اگر هست عفو کنید.
دوستت دارم
الی المهرج الایرانی

ناشناس گفت...

متن خوبی‌ بود، گفتم بخونی‌

http://sibestaan.malackut.org/archives/2013/03/post_921.shtml

ناشناس گفت...

شما گفته بودید که امسال سال اخر خامنه ای است ولی چنین نشد.

Dalghak.Irani گفت...

داوری تان کمی زود و بسیار بی رحمانه است:
1- کمی زود است به این دلیل که هنوز سال 91 تمام نشده است.
2- بسیار بی رحمانه است به این دلیل که 90 درصد ماجرا طبق تحلیل های من پیش رفته و فقط ده درصدمهم و نهایی هنوز بوقوع نپیوسته است.
3- ضمن اینکه من برای تحلیل هایم از داده های عینی و دلایل مادی و حرکات رقبا متکی بر تیپ شناسی آنان استفاده می کنم لذا نمی توانم مغز این آدم های سیاستمدار موجود بالفعل و بالقوه در ایران را بخوانم که چرا مثل جن رفتار می کنند و نه آدم. بعبارت دیگر از منظر منطق و دانش و علم سیاسی خامنه ای تا حالا سقوط کرده است منتها حالا اگر کسی نیست راه خروج را به او نشان دهد و همۀ مخالفینش موافق تر از موافقینش در آمده اند تقصیر من نیست. برای سقوط یک جسم هم یک حداقل نیروی شتاب دهنده ای از طرف فاعل سوم نیاز است که متأسفانه اصلاح طلبان خودشان عامل نیستند و جلو دیگران را هم مثل سد سکندر سد کرده اند.
4- سال مالی هم معمولاً خرداد بسته می شود به بیلان حساب و کتاب. چطور سقوط یک دیکتاتور دینی را شما با دقت ثانیه از تحلیل گر می پرسی.
5 این بلایی که سر رژیم ایران و خامنه ای آمده و من اکثرش را پیش بینی کرده بوده ام اگر در هر کشور و رژیم دیگری اتفاق افتاده بوده ده بار سقوط کرده بود.
6- من تا خرداد 92 به این دلیل مانده ام وبلاگ نویس که در نرفته باشم و سقوط خامنه ای را جشن بگیریم باهم. انشاءالله.
7- می دانم تو قصد انتقاد نداشتی و بیشتر شوخی می کنی. لذا می گویم که من هم ادعایی نداشتم و ندارم و این توضیح را نوشتم که دیگران هم متوجه بشوند قول و قرار دوساله را. یا...هو

TodayBoy گفت...

تیمسار عزیز.
من از خوانندگان دایمی شما بودم. از نوشته های شما در سالی که گذشت لذت بسیار بردم. در آستانه سال نو صمیمانه برایت شادی و سلامتی آرزو دارم و به همه عزیزان دور از وطن درود می فرستم و یاد میکنم از زندانیان سیاسی و خانواده های چشم انتظار آنها. به امید شادی برای همه و صلح و توسعه برای ایران عزیز.

ناشناس گفت...

سلام دوست عزیز
سال نو و عید شما مبارک،
سلامتی شما و خانواده تان را از خداوند خواستارم. امیدوارم که امسال سال پیروزی مردم ایران باشد و همه عزیزان از وطن دور با شادمانی و پیروزی به دیارشان بازگردند.

ناشناس گفت...

http://www.roozonline.com/persian/tanssatire/tans-satire-article/archive/2013/january/07/article/-29556022c4.html

ناشناس گفت...

http://www.roozonline.com/persian/tanssatire/tans-satire-article/archive/2013/february/07/article/-cab5a70c66.html

سهراب گفت...

دلقک جان عیدت مبارک
ولی دیگه کافیه
برگرد اینجا رو سر و سامون بده
قربانت

ناشناس گفت...

سلام آقای بینام

از خوانندگان مطالب شما هستم و فعالین سکولار آزادیخواه میخواستم در صورت امکان یک دعوت نامه بالاترین به این آدرس برایم بفرستید

ممنون میشم

helen.h1975@hotmail.co.uk

با تشکر
هلن

چیچیل گفت...

(تیمسار عزیز کامنتم را سه بار حضورتان ارسال کردم که اصلی و غلط گیری شده اش این است. ممنونم)
سلام تیمسار گرامی و دلقک عزیز. بیش از یک سال است که هر روز نوشته ها و مطالب شما را که راجع به اوضاع ایران می نویسید با دقت و ولع می خوانم و از آن لذت می برم اگر چه خودم یک افغانستانی ام اما از آنجایی که پدر مرحومم شاه بیت سخنانش این بود که در یک جامعه زیستن و در سیاست دست نداشتن جرم است!! اینجانب هم نسبت به اوضاع و احوال جامعه ای که در آن زندگی می کنم بی تفاوت نیستم هرچند که تمام ارکان جامعه از بی دین ترین تا با دین ترین در این بیش از بیست سالی که در این جامعه زندگی می کنم نسبت به من و امثالم همیشه بی تفاوت بوده و هستند از خاتمی که دروازه ی گفتگوی تمدنها را برای جهان گشود اما در دوره دوم ایشان و وزارت کشوری موسوی لاری بدترین ستم ها در حق مهاجرین و کودکان آنها شد و سهم آنان از این گفتگوها اخراج چند ده هزار نفری کودکان مهاجر از کلاسهای درس در سراسر ایران آن هم در وسط سال تحصیلی به خاطر مشکلات اقامتی پدر و مادرش بود تا دکتر عزیز که فرمود کاری خواهم کرد که کابل برایتان گلستان شود!!
در این مدتی که وبلاگ شما را مطالعه می کنم مطالب زیادی از شما فرا گرفتم و با ذکر ماخذ در جمع دوستان ایرانی ام به آنها منتقل کرده و معرفی کردم می دانم شاید این درخواستم از نظر خیلی ها خنده آور باشد که به قول معروف در این هیری ویری و اوضاع قاراشمیش، وقتی چند تا مهندس گفتگو می کنند کارگر افغانی وسط حرفشان نمی پرد که دسته ی بیلم شکسته اما از آنجایی که شما را انسانی با دیدگاه انسانی و انسان دوستانه یافته ام تقاضا دارم راجع به اوضاع مهاجرین افغانی در ایران هم یک بار بنویسید با آن قلم جادوگر و بیان خلاقانه و شیوایتان. که ما هم مردمانیم جدا شدا از همین دیار و ایران عزیز که شما همیشه می فرمایید که به خاطر بی لیاقتی شاهان و بی کفایتی حاکمان گذشته ایران، از شما بریده شده و جدا افتاده ایم مطلبی که همیشه در جواب دوستان ایرانی ام که می گویند شما هم ایرانی هستید گفته ام.
خدا و خنده همیشه با شما باد و به امید روزی که شما و دیگر دوستان دورافتاده از ایران و در بندم را آزاد و رها در هرکجای این سرزمین زیبا که دوست دارند باشند ببینم. جور باشید و تندرست.

ناشناس گفت...

چيچيل عزيزم،
من خودم مهاجرى هستم از ايران به كانادا، بايد بگويم درسى كه از مردم اينجا در ولايت كفار !!! گرفتم اين است كه چگونه بايد انسان بود و انسانها را با يك نگاه نگريست. واى بر ملت و دولت ايران كه همه جا انتظار دارند با نگاه برابر و حتى والاتر نگريسته شوند ولى خود به ملل ديگر با نگرشى پست تر مينگرند واين چيزى نيست به جز فقر فرهنگى ، حتى بسيارى از ايرانيان مقيم اينجا هنوز نرسيده و عرق تنشون خشك نشده با نگاهى دون تر به مهاجرينى كه سالهاست در اينجا زندگى ميكنند مينگرند و هميشه طرف چينست و يا هنديست ويا افغانيست و غيره و منم كه رستم بود پهلوان. واى به حال ايرانيان خود ايران كه بلا نسبت به قول خود شما مهندسينى با كمالات هستند و كارگر افغانى نبايد به ميان سخنشان بدود. يكى نيست بگويد كه توى اين دويست سيصد سال اخير جه گلى به سر بشريت زديد كه انقدر به خود مى نازيد. وطن دست بى وطنان است و كارگر افغانى شرف دارد به دكتر رييس جمهور و مجتهد مفت خور.

دلقك عزيز به زودى سيزده رو به در كن و كركره رو بكش بالا ميترسم پشتت باد بخوره بالاخره يكى دوتا مطلب به عنوان مشق عيد مينوشتى بد نبود. اميدوارم خستگيت در رفته و شاد و قبراق در سيرك و باز كنى.
دوستدارت افشين.