۱۳۹۵ شهریور ۱۶, سه‌شنبه

اگر روحانی اینبار هم سپر جام زهر نوشی خامنه ای نشود؛ هواداران او می فهمند که رجز خوانی رهبرشان برای فریب آنان است!

Image result for FATF


1- دوست محترمی خیلی اصرار دارد که من راجع به FATF مطلب بنویسم چون آن را سونامی دیگری می بیند بعد از توافق هسته ای و خیلی هم پربی ربط نمی گوید. اما من نظرم را چندین بار و در پست های مختلف با این گزارۀ کلی نوشته ام که "ما دیگر نیازی به ناز کشیدن از روحانی نداریم. زیرا فشار از بیرون اهداف ما را - استحاله - پیش خواهد برد و این اوست که باید بدنبال ما بدود". و هنگام نوشتن این گزاره همیشه یکی از این فشارها هم همین ناگزیری پیوستن به FATF بود. اما با این حال دیشب داشتم بمناسبت مصاحبۀ بسیار زیبایی از دکتر مسعود پزشکیان در همین باره - بهترین و کوتاه ترین و نقطه سرخط ترین بیان ممکن است از یک باکس کلی "ناگزیری پذیرش قاعدۀ بازی" که یک روشنفکر می تواند بگوید (اینجا) - بودم با عنوان "من با صفدر حسینی مخالفم زیرا مسئولیت دارم از مسعود پزشکیان مراقبت کنم". اما بزرگی و زیبایی آمنۀ بهرامی آمد وسط و تسلیم شکوه حقجویی این انسان مدرن شدم و مطلب ایشان را پست کردم. بنابراین الان موقعیت خوبی است که مجدداً راجع به پیمان FATF بنویسم.

2- راجع به خود پیمان FATF چیز اضافه تر از آنچه که همه از بهرید ندارم تا اضافه کنم. و آن عبارت از این است که این پیمان می گوید چرخش پول هر کشوری در دنیا که بخواهد از چرخۀ اقتصاد جهانی - به محوریت بانک ها - استفاده کند باید مبداء معلوم - از کجا تحصیل شده - و مقصد معلوم - به کجا می رود - داشته باشد و الا قادر به استفاده از تسهیلات شبکۀ بانکی بین المللی نخواهد بود. ارزش داوری هم نمی کنم که این خوب است یابد؛ بوجود آورندگانش غرب بوده یا صهیونیست ها یا هرکه، در عمل گردانندگان آن بی طرف عمل می کنند یا با استانداردهای دوگانه و از این قبیل. بلکه فقط به این بسنده می کنم که بقول دکتر پزشکیان عزیز این "قاعدۀ بازی" است. و بزبان لمپن من "آش خاله است/ بخوری پاته است نخوری هم پاته". و به همین خاطر است که پیوستن به FATF برای اقتصاد ایران - در بحران ورشکستگی - یک ضرورت است و نه انتخاب. دقیقاً - حتی - ضروری تر از جام زهر برجام. چون هرنوع تحرک اقتصادی از سوی ایران در غیاب ورود به این پیمان محال قطعی است.

3- وقتی که موضوعی در ایران از انتخاب گذشت و به ضرورت تبدیل شد. معنایش این است که دولت تصمیم گیرندۀ اصلی نیست و نظام باید این ناگواری را بپذیرد و هضم کند. بهمین خاطر هم است که با همۀ هیاهویی که پیاده نظام خامنه ای راه انداخته اند؛ رسماً اعلام شده است که پیوستن به FATF در شورای امنیت ملی تصمیم گیری می شود / شده است. و چه کسی شک دارد که وقتی می گویی "شورای امنیت ملی" غیر از تصمیم شخص خامنه ای چیزی دیگر نیست. پس پیوستن به FATF تصمیم نظام است و خود خامنه ای مجوزش را صادر کرده است. مثل مذاکرات هسته ای که جام زهر اول خامنه ای بود و متأسفانه حسن روحانی با شلوغ کاری - بلکه هم بعمد - آن را بنام خود و دولتش مصادره کرد و باعث وقاحت بیشتر پیاده نظام خامنه ای شد و حالا هم هرچه اصرار می کنند که ایهالناس این گه کاری خود خامنه ای بوده که عقب نشینی کرده و ربطی به خواست این دولت و آن دولت نداشت. مگر شریعتمداری می گذارد بگوش کسی برسد.

4- حرف اصلی من اما با حسن روحانی این است - البته امیدی به توجه ندارم - که ما در ماجرای مذاکرات هسته ای چون قدم اصلی و مهم و نقطه عطف بود و می ترسیدیم که نکند وسط کار یکی دیوانگی کند و بشویم کرۀ شمالی؛ با تو (حسن روحانی) همراه شدیم و نه تنها مرتب کردیت به تو دادیم که بارک الله حسن که مذاکرات را خوب اداره کردی و پیش بردی؛ بلکه هر نوع قمیش آمدن ها و تنبلی ها و کندی ها و خلف وعده هایت در بقیۀ زمینه ها را هم تحمل کردیم و برویت نیاوردیم که بگذار از این پیچ اصلی (برجام) بگذریم بسلامت و روحانی را هول نکنیم. اما حالا دیگر وضع کاملاً فرق می کند و ما نه نیاز به پرده پوشی داریم و نه حرکت لاک پشتی تو را تحمل می کنیم. زیرا تو وظیفه داشتی با دست گرفتن برجام سرعت پیوستن ما به جهان توسعه را دو چندان سرعت می دادی. و نه اینکه تازه خودت هم بروی توی اردوی متحجران و نه تنها تصمیم نظام (پیوستن به FATF) را تصمیم دولت نمایش بدهی؛ بلکه به جبهۀ رهبر این کردیت را هم بدهی که بازهم شریعتمداری در کیهان پیوستن به FATF را تصمیم انتخابی و غلط حسن روحانی تبلیغ کند و مثل ماجرای برجام همۀ کاسه کوزه ها را بگردن دولت بیاندازد و خامنه ای را از تیر رس جام زهرنوشی دوم هم در ببرد در نزد هواداران. در حالیکه اگر بصراحت می گفتید و بگویید چنین ضرورتی تصمیم نظام (خامنه ای) بوده است. هواداران تیفوسی هم یکبار برای همیشه می فهمیدند و می فهمند که نظام به آخر رجزخوانی های الکی خامنه ای رسیده؛ و در نتیجه چرخ های وصل شدن به جهان با چوب لاهای کمتری روبرو می شد. یا...هو

۱۱ نظر:

ناشناس گفت...

آقا اصلا حرف من این است که خود روحانی برای سپر بلا شدن آمده است همچون آن شبان نگون بخت در سریال سلطان و شبان با این تفاوت این نقش آگاهانه بوده است. در کشوری که رهبر در مورد واردات یک برند خودرو آمریکایی به سرعت و به روز موضع گیری می کند، روحانی خر کیست که ابتکار هسته ای داشته باشد.

ناشناس گفت...


وزیر اقتصاد ایران: بدون همکاری با گروه مالی تبادلات بین‌المللی ممکن نیست
http://www.radiofarda.com/a/f35_iran_fatf_tayyebnia/27971473.html

ناشناس گفت...

یعنی راه دور زدن نداره؟

دَوّآر گفت...

https://www.facebook.com/StealthyFreedom/videos/vb.858832800797482/1495114800502609/?type=3&theater

صحبت های مسیح علینژاد

ناشناس گفت...

صداهایی که کم کم بلند می شود؛ پس از احمد منتظری و علی مطهری. بد نیست. بخوانید:
http://www.radiofarda.com/a/f4_taleqani_children_say_doubt_death_father/27973593.html

ناشناس گفت...

احسنت به مسیح علی نژاد. واقعا همچون دلقک سالها پیش، به یکی از ارکان اصلی تفکر استبداد شرعی با شهامت حمله کرد. کار ایشان همچون مارتین لوترکینگ در آمریکاست. کاش به جای شیرین عبادی به او جایزه نوبل را می دادند (و یا حداقل دومین نوبل).

ناشناس گفت...

حمله دوباره خامنه‌ای به حاکمان سعودی: این شجره خبیثه‌ ملعونه لیاقت اداره حرمین را ندارد

دلم خنک شد. آل سعود در این مورد خاص(در آوردن کفر) متشکریم.

ناشناس گفت...

نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در استان خراسان رضوی روز چهارشنبه ۱۷ شهریور بار دیگر دولت حسن روحانی را به باد انتقاد گرفت که به گفته وی، در قضیه برجام «سر مردم را کلاه گذاشت» و از «مثلثی شوم» سخن گفت که باعث شده ایران «استقلالش را از دست بدهد».

آیت‌الله احمد علم‌الهدی که در گردهمایی «ائمه جمعه استان خراسان رضوی» سخنرانی می‌کرد، «مثلث شوم» را که به گفته وی، باعث از دست دادن استقلال ایران شده است شامل «برجام»، «قراردادهای نفتی» و جنجال بر سر «پولشویی» دانسته است.

سوالی از جناب آقای مرندی دارم.
با توجه به ساختار تصمیم گیری در ایران و آنهم موضوعات مهمی که علم الهدی در بالا بیان کرد آیا می پذیرید که ایشان از ساختار تصمیم گیری با اطلاع نباشد؟
آیا کارکرد سخنان ایشان و افرادی از این دست همان نقش بازجوی بد و در اینجا گروه های مرتجع، فناتیک، واپس گرا، جناح راست، جامعه روحانیت مبارز و یا هر اسم دیگری که از اواسط دهه شصت مطرح شد و سعی در ایجاد فضای دو قطبی در جامعه داشته است، نمی باشد؟
سید احمد خاتمی در مصاحبه ای اشاره کرد که در جریان گفت‌وگو های هسته ای با وزارت خارجه هماهنگ بوده، از مذاکرات خبر می گرفته و هرگاه طرف مقابل موضعی سخت داشت او هم در خطبه های نماز جمعه لحن سخنانش را شدیدتر می کرد.
آیا این نقش بازی نیست تا به دنیا بقبولانند که گروهی منفور در ایران هستند که منتظر سرنگونی دولت میانه‌رو هستند که با ابتکار شخص خود مشکلات دنیا را با غنی‌سازی حل کرده‌اند و حالا به شیرینی و پاداش نرمش خود نرسیده اند؟

ناشناس گفت...

عروسک‌فروش بی آزار میدان امام حسین، چشمش‌های خسته‌اش را به روی تیرگی این جهان بست.
ایرج خدری عضو سابق تیم ملی بسکتبال، به آسمانی پرکشید که قامت 216 سانتیمتری‌اش به همانجا تعلق داشت.
پدر دو فرزند خردسال و همسر زنی که بیماری ام اس دارد. چه بر سر این خانواده می‌آید که پدر معلول، همین روزی ناچیز از دستفروشی را هم به خانه نخواهد آورد؟
چقدر گفتیم و نوشتیم. چندبار تلویزیون، وضعیت وخیم او را پخش کرد! اما وزیر بهداشت با همراهی عکاس وزارتخانه، عادت به بالین سلبریتی‌ها دارد.
شرمساری از مرگ ایرج به رخسار مسئولین و دولتمردانی می‌نشیند که انقلاب ما انفجار فیش‌های حقوقی‌شان شد.
ایرج می‌خواست جایی به او کار بدهند که دیگر روی پلکان مقابل بانک سینا ننشیند. ایرج اصلاً فیش حقوقی نداشت. داغ داشتن شغلی با حقوق بخور نمیر، به دل ایرج ماند. کیست که جگرش آتش نگیرد از چنین مرگی؟
ایرج رفت و از زحمت ماموران سد معبر شهرداری کاست که بارها با خشونت، بساط حقیر او را برچیدند. همان شهردار که مصادف با مرگ ایرج، جشن مجلل عروسی دخترش در پارک جنگلی لویزان برپا بود.
ایرج روزی پر کشید که خبر قهرمانی دختری از خاندان بشار اسد در تهران منتشر شده. با اسب اصیلی که قیمتش را فقط خدا می‌داند و دبیر فدراسیون سوارکاری که گفته دختر بشار می‌تواند الگوی دختران ایرانی باشد!
ایرج هیچ نداشت جز ته مانده غروری برای حفظ کانون خانواده. سهراب برای او سروده انگار.
صداش
به شکل حزن پریشان واقعیت بود
...
و رفت تا لب هیچ
و پشت حوصله نورها دراز کشید
و هیچ فکر نکرد
که ما میان پریشانی تلفظ درها
برای خوردن یک سیب
چقدر تنها ماندیم.

ناشناس گفت...

اگر برای بار سوم هم حمله کند، کسی توجه نمی کند، متاسفانه رهبر ما عرب نیست هر چند خودش خیلی دلش بخواد.

پری بلنده گفت...

اتفاقا خوبه که این تصمیمات این چنینی که به طبقه متوسط خوشش میاد رو روحانی به نام خودش بزنه و تصویر اختلاف بین خودش و خامنه ای رو بین مردم تقویت کنه چون باعث رای آوریش میشه. چند ماه بیشتر تا انتخابات نمونده.