۱۳۹۷ فروردین ۵, یکشنبه

آیت اله خامنه ای دلقک ایرانی را برسمیت شناخت و از او نام برد. مچکرم!


Image result for clown

قبل از متن: این مطلب را در همان تاریخ 19 بهمن نوشته بودم و نمی خواستم منتشر کنم. ام چون دارم می آیم که امروز مطلب جدیدی بنویسم. گفتم این پست طنز و جدی را منتشر کنم برای پیش درآمد و عید شما مبارک تا گرم شوید و آمادۀ پست جدید!

1- امروز سالروز رژۀ معروف همافران نیروی هوایی در مقابل آیت الله خمینی در 19 بهمن سال 1357 خورشیدی است و مثل هرسال تعدادی از پرسنل منتخب نیروی هوایی به اجبار و بنابدستور به بیت رهبری رفته و با او ملاقات کرده اند. خامنه ای در این دیدار حرف مهمی نزده غیر از اینکه بصراحت اعلام کرده که 70 درصد مردم 80 میلیونی ایران را برسمیت نمیشناسد و از نظر او مردم تنها آن 30 درصد مردم سنتی هستند که بهردلیل - اعتقادی یا منفعتی - در مراسم های رسمی جمهوری اسلامی - مثل 22 بهمن - یا شرکت میکنند و یا تعارضی با آن ندارند. آنجائیکه ایشان بهمۀ دیگر مسئولن و هیئت حاکمۀ جمهوری اسلامی هم توصیۀ مؤکد کرده است که مردم تنها اینان هستند و آنان هم باید فقط روی این مردم متمرکز باشند و بقیه مردم نیستند. او گفته است:
 مردم چه کسانی هستند؟ مردم همان کسانی هستند که حماسه ۲۲ بهمن هر سال را بوجود می آورند، مردم همان کسانی هستند که پس از وارد شدن اغتشاشگران به صحنه، حتی اگر اعتراضی هم داشتند، خود را کنار کشیدند و در روز ۹ دی به میدان آمدند. مردم همین ها هستند. آنها را اشتباه نگیرید. 
2- من بارها و بارها گفته ام که 70 درصد ملت ایران یتیم و بی سرپرست و رها شده هستند که از سوی جمهوری اسلامی برسمیت شناخته نمیشوند و حداکثر در حد کفار جزیه پرداز تحمل میشوند. و حالا رهبر جمهوری اسلامی با تصریح مؤکد میگوید که چنین است و حکومت مسئول سرنوشت و چگونه بودن این جمعیت حداکثری نیست و آنان را جز در هنگام مجازات بدلیل اخلال در آسایش و آرامش آن سی درصد مردم و مطیع جمهوری اسلامی بحال خودشان رها کرده و کاری بکارشان اعم از آموزش و امنیت و تأمین خواسته ها و نیازهایشان ندارد.

3- اما فقط برای گفتن این نکتۀ بدیهی نیامده بودم. بلکه - همانطور که در منشن طنزی در توئیتر هم نوشتم - بیشتر به این خاطر آمدم که بگویم خامنه ای در سخنان امروزش یک کردیتی هم بشخص من و سیرک و دلقک داده که دوست دارم آنرا برسمیت شناخته شدن خودم بعد از ده سال فعالیت اجتماعی در فضای مجازی بدانم. خامنه ای گفته است:
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شیوه‌های متنوع و گسترده دشمنان برای مقابله با انقلاب خاطرنشان کردند: آنها از متفکر نماها، نظریه پردازان قلابی، روزنامه نگاران و قلم به مزدها، دلقک و همه امکانات فضای مجازی استفاده می کنند تا بر مردم تأثیر بگذارند اما ناگهان در برخی ایام‌الله همچون ۲۲ بهمن و یا ۹ دی سال ۸۸ و یا ۹ دی امسال و راهپیمایی‌های خودجوش و پرشور و پرهیجان بعد از آن، سیل جمعیت به خیابانها می آیند و با سر دادن شعاری واحد، همه محاسبات دشمنان را به هم می زنند.
4- خامنه ای در این فراز از حرفهایش وقتی دشمنان و شیوه های تبلیغی و القایی آنان را میشمارد در همۀ صفات برشمرده اش از صفات جمع مثل متفکرنماها و نظریه پردازان و روزنامه نگاران و قلم بمزدها استفاده میکند الا صفت زیبای دلقک. تا جائیکه هنگام خواندن متن سخنرانی کلمۀ دلقک مفرد سکته ایجاد می کند و خواننده ناخوداگاه میخواهد دلقک را نیز دلقکها تلفظ کند و میکند. در حالیکه متن منتشر شده در همۀ خبرگزاری ها و سایت ها متفقاً دلقک نوشته اند و نه دلقکها. چنین ادعا و باور دارم که منظور خامنه ای از گفتن دلقک - تاجایی که یادم است اولین بار است که او از این لفظ استفاده کرده است - من دلقک ایرانی بوده و نه اشاره اش بعنوان یک صفت عام برای تحقیر همۀ مخالفانش. این ادعا در آنجایی قابل باور هم است که یک رابطۀ شکلی بین من و نیروی هوایی - مخاطبان سخنرانی - وجود دارد و دوم اینکه من قطعی میدانم که خامنه ای با نام دلقک ایرانی آشناست و محتمل برخی نوشته هایش را هم خوانده باشد از طریق دفترش.

5- همۀ اینها را به این دلیل نگفتم که خودم را مهم جلوه بدهم و برای خودم کردیت خامنه ای بخرم. - البته هرکسی خوشحال میشود اگر مورد توجه حتی دشمنش قرار بگیرد - بلکه خواستم این را بگویم که چرا دست و دلم بنوشتن بیشتر وبلاگ نمیرود و محتمل توئیتر را هم بزودی تعطیل کنم. واقعیتش این است که مدتهاست به این هم فکر میکنم که آیا از نوشته ها و تحلیل های من استفاده میشود یا سوء استفاده. و از آنجائیکه مطمئن شده ام مخاطبان اصلاحطلب نوشته هایم بدلیل برج عاج نشینی و بلاهت و خودکفا پنداری و ... از نوشته هایم استفادۀ تصحیح استراتژی و تاکتیک ها نمیکنند. خیلی نگران این شده ام که تحلیل های فلسفی ام بشدت مورد سوء استفادۀ اصولگرایانی قرار میگیرد که در داخل خودشان تحلیلگری با عمق آینده نگری چون دلقک ندارد. این را نه تنها از پایش مدام نوشته هایم از سوی حسین شریعتمداری و عواملش می فهمم بلکه از فالو شدنم در توئیتر توسط نماینده هایی - چند نمایندۀ مهم مجلس - از اصولگرایان و حتی سفرایی از کشورهای عربی به قریب به یقین بودن رسیده ام.

6- لذا تصمیم سخت ننوشتن بقصد جلوگیری از سوء استفاده هم یکی از مهمترین دلایل تمایلم برای کمتر و کمتر نوشتن از آینده نگری های محتمل است که بیش از اینکه بکار اپوزیسیون بیاید - یا حتی عنایت کافی بشود - بخش سخت و ایدئولوژیک حکومت خامنه ای را هشیار میکند و به برنامه ریزی های خنثی کنندۀ آنان می انجامد. دلم نمیخواهد این را در قاب و قالب خودشیفتگی بخوانید. زیرا چنین نیست و در همین مدتی هم که در توئیتر بوده ام دریافته ام که بندرت روشنفکری می یابم که مثل خودم به جمهوری اسلامی بعنوان پدیده ای فلسفی نگاه کند نه پدیده ای صرفاً سیاسی. لذا همۀ راه حل ها و پیشنهاد ها و نظریه پردازی ها هم برمبنای همان دیدگاه "نگاه سیاسی صرف" تولید و عرضه میشود و عقیم میماند. البته و خوشبختانه با ظهور و بروز دختران خیابان انقلاب و تلاش های خستگی ناپذیر و مبارک مسیح علینژاد گویا جامعه خودش مشکلاتش را درحال بازتعریف بسمت درست است. و امروز هشتگی را در توئیتر دیدم بنام "بی مناشات" که مردم عادی از آرزوهای مثبت و زیستی خودشان میگویند و این خیلی زیاد مهم است. یا...هو

پی نوشت:
این مطلب را یکماه پیش نوشتم اما منتشر نکردم به همان دلیل "خودنوشابه بازکنی". اما امروز میخواستم یک پست کوتاه بنویسم که تقریباً - قریب به تحقیقاً - همۀ روند امور در ماه های اخیر بسمت پیش بینیهای روشن بین من از ساله ها پیش بوده که مهمترینش موضوع حجاب و آزادیهای اجتماعی مقدم بر خواسته های سیاسی و برجسته ترینش افول و سقوط ایدئولوژی اسلامی با ظهور داعش که من گفته بودم این آخرین تنفسهاست. بهرحال با اینکه اینروزها بره کشان من است و دلم میخواست بودم و پز میدادم بشما و بمخالفان تحلیل هایم که چه دقیق میدیدم اما نیستم و حاقل تا پایان تعطیلات عید نوروز نخواهم بود. یا...هو

حالا اما آمده ام که 5 فروردین یک مطلب جدید بنویسم و این مطلب را درژانر جدی طنز دستگرمی میفرستم برای خواص و یاران. منتظر تا آخر شب امروز باشید.

۵ نظر:

ناشناس گفت...

سال نو مبارک
1-منظورش سید محمد حسینی بود نه شما
2-حتما مطالب شما را بدلیل عمق زیاد می خوانند اما استدلالتان برای ننوشتن درست نیست.
3-دوستت داریم اما صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
یه دوست و خواننده قدیمی

Dalghak.Irani گفت...

آره درست میگویی! اصلاً یاد رقیب ری استارتی خودم نبودم بدیهیست که منظورش او بوده و من خودم را انداخته ام وسط. البته روز نیروی هوایی بودنش هم گولم زد. و مهم این است که جدی نبودم زیاد در آن قسمت!
عید تو هم مبارک باشد.

ناشناس گفت...

تیمسار عزیز نورزتان پیروز چندین سال است خواننده وبلاگ شما هستم < باید عرض کنم پیش بینی های شما کاملا درست بوده وهست < در مورد وضعیت امروز کشورمان (نقل به مضمون ) نوشته بودید هر اندازه در مسپله حجاب وکنسرت و.... جلو برویم ارتجاع عقب نشینی خواهد کرد ......و .

ناشناس گفت...

سلام
به به چراغ سردر سيرك روشن شد! هر روز خدا سر ميزدم و قرار هم نداشتم كه سر نزنم ولي نا اميد بودم از نوشتن شما. انقدر مطلب هست كه دوست دارم نظر شما رو بدانم . انشالله كه به نوشتن ادامه ميدهيد در اين سال اخر حكومت( به نظر من) نوشتن شما امر محتوم را عقب نخواهد انداخت.
ارادتمند- يزد

ناشناس گفت...

دروداستاد از تماشاگران قدیمی سیرک هستم وبجزمعدود زاویه در برخی موارد مثل جانبداری ازقالیباف که اصلا متوجه استدلالتون دراونموردنشدم ولی درکل بسیار از تحلیلهاتون اموختم.خیلی دلتنگتون بودیم.امیدوارم در تصمیمتون تجدیدنظر کنید و نوشتنو ترک نکنید.درضمن منظور اون بنده خدااز دلقک حسینی بود.سال نو مبارک.دوستتون داریم