۱۳۹۵ مرداد ۱۱, دوشنبه

سپاه پاسداران بجای ارائۀ سند تنبیه سردار عباسی در شش سال پیش و عذرخواهی؛ ریاکارانه توپ را انداخت توی زمین آن بدبخت!بالاخره بعد از دو روز از انتشار سخنان حسن عباسی علیه ارتش ایران امروز دو مقام سپاهی نسبت به این اظهارات واکنش نشان دادند. اول سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران بود که گفته است:
سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف مسئول روابط عمومی کل سپاه اظهار کرد: انتشار ویدئو مربوط به بخشی از سخنان یکی از کارشناسان پیرامون ارتش که در 6 سال قبل و در تیرماه سال 1389 و در جمع دانشجویی ایراد شده است، اقدامی سؤال برانگیز به شمار رفته و به واسطه اهداف تفرقه افکنانه قابل تأمل بوده و می‌تواند مورد پیگرد قرار گیرد. وی افزود: طرح اینگونه مسائل هرگز مورد تأیید سپاه نبوده و هر حرکتی که موجب تضعیف نهادها و ساختارهای نظام مقدس جمهوری اسلامی شود محکوم است

بعد هم سردار جزایری معاون ستاد کل آن را محکوم کرده است:
سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری معاون ستاد کل نیروهای مسلح در واکنش به انتشار ویدئویی سخنان یک کارشناس در فضای مجازی پیرامون ارتش گفت: هر چند این سخنان مربوط به شش سال قبل است اما محتوای آن با اصل وحدت و یکپارچگی نیروهای مسلح متناقض بوده و مغایر با فرامین امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای (مدظله العالی) مبنی بر پرهیز از هرگونه سخن تفرقه افکنانه پیرامون نیروهای مسلح و مدافع کشور است.
1- پرواضح است که حسن عباسی خودش عضو سپاه است و تا کنون این عضویت تکرار شده در بیوگرافی های گوناگون او تکذیب نشده است. راستش وقتی در جریان فیش بازی های اخیر گفتند شریعتمداری مدیر کیهان فقط حقوق سرداریش را از سپاه می گیرد و از کیهان حقوقی نمی گیرد من باندازۀ کافی شوکه شدم که مگر حسین شریعتمداری هم نظامی بوده - کجا - و مهمتر اینکه کی مدارج سردار شدن را طی کرده؛ در حالیکه از سال 72 در کیهان مشغول روزنامه نگاری عملیات روانی شبانه روزی بوده است. اما چون قرار ندارم با غیض و بدبینی و نگاه سیاسی و تهمت های برادران قاچاقچی و از این قبیل اتهامات - بیشتر سیاسی - موضوع را تحلیل کنم. لذا با یک درصد شکّم در عضو سپاه پاسداران بودن حسن عباسی؛ قبول می کنم که او عضو سپاه نیست و نباشد.

2- خب اگر حسن عباسی عضو رسمی سپاه پاسداران  نباشد در کارشناس مورد وثوق و تدریس کنندۀ سپاه بودنش که تردیدی نیست. خب برای حفظ صداقت گزارش تحلیلی ام  مجدداً حرفم را پس می گیرم و قبول می کنم که تردیدی نیست در جمهوری اسلامی تردیدی است خوانده می شود و حسن عباسی کارشناس و مدرس سپاه هم نیست. 

3- اما در اینکه حسن عباسی کارشناس سخنران محافل حزب اللهی و منتسب به مدافعان انقلاب است که دیگر نباید شکی داشت. زیرا همین دنیای مجازی پر است از ویدیوهای صوتی و تصویری سخنرانی های ایشان در مجامع مذهب انقلابی و حزب اللهی. اما لعنت بر شیطان که اوضاع چنان قاراشمیش است که ممکن است همین ادعا هم تکذیب شود. پس من هم قبل از تکذیب از ادعایم صرفنظر می کنم.

4- اما در اینکه هرنوع سخنرانی ایدئولوژیک در چهار گوشۀ کشور زیر نظر تیزبین و محافظ امنیتی و اطلاعاتی سپاه - از جمله همین سخنرانی - قرار دارد که نمی شود کشکی تشکیک کرد. چون اگر چنین باشد توهین بسپاه پاسداران انقلاب است که از جریانات مربوط به محافل انقلابی غافل است و لذا نباید به چنین سپاه بی اطلاعی دل بست و از پاسداری انقلاب آسوده بود. بابا شیطان! باز آمده روبرویم و بروبر نگاهم می کند و می گوید نچ. باشد من از رو رفتم و قبول کردم که سپاه از این قبیل سخنرانی ها بی اطلاع است.

5- اما شیطان رجیم جان این را چه می گویی که مستمعین همین سخنرانی جنجالی حسن عباسی خود سپاهیان و بسیجیان حاضر در جلسه بوده اند. شیطان لب ور می چیند که دلقک کم آوردم با این مدرک حالا بنال منظورت چه است.

6- عرض می کنم خدمت شیطان منصف که پس این چس ناله های دو سردار قبه دار و مسئول سپاهی که اولاً با فرافکنی بی اهمیت کردن موضوع بوقوعش در شش سال پیش و سپس محکومیت آبکی بعد از دو روز گذشته از افشای ویدیو دیگر چیست. مگر نه اینکه آنان از این سخنرانی و از این ویدیو و از این حسن عباسی در همان شش سال پیش خبر داشتند. شیطان می گوید بخدای جلال و جمال که حق باتوست دلقک مسخره.

7- و حرف آخرم را می زنم که ارتش گول نخورد - منظورم بدنه است و نه فرماندهان که بقول حسن عباسی همه جا را آب ببرد آن ها را خواب می برد - بچه ها کمترین وظیفۀ صادق سپاه این باید می بود که اولاً مسئولیت این سخنان را می پذیرفت. ثانیاً سند قابل اعتنا و معتبر نشان می داد که بخاطر همین حرف زشت حسن عباسی را در سال 89 تنبیه کرده است. ثالثاً توضیح می داد که چرا این ویدیوی توهین آمیز را منهدم نکرده است. و رابعاً مثل بشرهای اولیه هم یک عذرخواهی می کرد از پرسنل ارتش. نه اینکه بیاید مثل کر و کور و لال ها خودش را بنادانی بزند و وسط صف "حسن عباسی غلط کرد" فتنه راه بیاندازد. یا...هو

بعد از تحریر:
دیدم امیر حیدری عزیز رییس کانون بازنشستگان نیروهای مسلح دفاع جانانه ای کرده از ارتش در توپیدن به حسن عباسی و موضع قابل قبولی گرفته و خوشحال شدم و از ایشان تشکر می کنم و می گویم امیر همه تان کمی بیشتر سفت باشید آخر اینطور که نمی شود!

تکمیل طنز تلخ: دو حسن در معرض اتهام. حسن روحانی رییس جمهور و حسن عباسی بالاتر از رییس جمهور. همه منتظر ظهور این دو و دفاع از خودشان هستیم. آیا حسن عباسی اینقدر وجودش را دارد که جلو بزند از حسن روحانی و قبل از سخنرانی او در سه شنبه شب - بشرط بتأخیر نیفتادن چندباره - سخنرانی منتسب بخودش در ویدیوی پخش شده را تکذیب کرده و ما را روسفید کند؟ امیدوارم. 

۸ نظر:

Arvand Amirkhosravi گفت...

تیمسار جان جفنگیات حسن عباسی که تازگی ندارد ,حتی شمخانی در مصاحبه تلویزنی در مورد مشخص و فعالیت های او عنوان کرد ,که این آقای استراتژی حتی پشت بنه گروهان اسشپزخونه بسیجیها هم سیب زمین پوست نکنده است .باور کن کنه این مشکل اساسی به ان, سردارن ,بیسواد و پر مدعا بر میگردد ,که او را برای خود نخبه ای پنداشتند,افسوس که بخش فراوانی از افسران نیروی زمینی هنوز هم در سکوت میباشند ,وگرنه اگر روزی روزه سکوت را بشکنند,این سردآرانی که درجه ها بر شانه هایش سنگینی میکند وضع آنها بهتر از این آقای استراتژی نمیباشد .
درست به یاد دارم زمان جنگ امریاکا با عراق ,این جفنگ گو شده بود کارشانس نظامی شبکه جام جم سردار بی قبه سپاه ,علی لاریجانی .از تیوری پخت قورباغه زنده ,توسط صدام حسین,و زمینگیر کردن سربازان امریکای ,در صحرای کربلای و تاییید سخنانان محمد صهاف ,به شیوه طوطی وار ,سخنگوی حزب بعث .
طوری فضای جنگ عراق و امریاکا را ترسیم میکرد ,تو گوی جرج بوش بجای صدام در سوراخ موش جای گرفته بود ..

ناشناس گفت...

عذرخواهی کرد حسن، انداحت گردن اونیکی حسن که ویدیو را منتشر کرده.

ناشناس گفت...

تا پیش از این صرف نظر از مطلب، نثر شیوایی که در نوشته هایتان داشتید، باعث می شد خواندن نوشته هایتان لذتی دو چندان داشته باشد.تحلیل های بسیار عالی در لفافه ادبیات وزین.
اما متاسفم از اینکه چندی است نوشته هایتان دچار دیوث واژگی شده. خواهش می کنم نگاهی به نوشته های اخیرتان بیاندازید و چاره اش کنید.

ناشناس گفت...

این حسن خان عضو سپاه هست و حضور امروزش در دادسرای نظامی رسما تایید می کند که او یک نظامی است
http://www.asriran.com/fa/news/483366/%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%B9%D8%B0%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF-%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%B9%D8%A8%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D8%B3%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C

هر چند مطلب دلقک طنز بود ولی این جناب دلقک که گویا عامل حکومت هم نیست گاهی چیزهایی میگوید که آدم شک می کند به اینکه آیا او یک بچه 7 ساله است یا مردی دنیادیده و عاقل که خودش هم اتفاقا توکار همین سیستم بوده و فساد و مشکلاتش را دیده و شنیده شخصا.

نمی دونم کدام کامنت دلقک بود که اخیرا دیدم نوشته بود سرداران سپاه زاهد هستند و برخی هم نادان هستند اما هیچ کدام را فاسد ندانسته بود! یاد حرف سالها پیش مهاجرانی افتادم که گفته بود لکه سیاهی در کارنامه مالی خامنه ای نمی بیند! و اکنون که ایران تقریبا به زانو درآمده است و عالم و آدم کوچک و بزرگ در ایران عامل اصلی این تباهی را خامنه ای می دانند و فساد مالی اش. حداقل 90 میلیارد دلار ثروت خامنه ای در ستاد اجرایی فرمان امام که توسط نهادهای مستقل تایید شده است. همین چند روز پیش هم دادگاه های آمریکا حکم مصادره اموال بنیاد علوی وابسته به همین ستاد امام رو لغو کردند. در حین انتشار حکم مصادره مشخص شده بود که تنها یک فقره از این اموال که یک برج در نیویورک بوده 1 میلیارد دلار ارزش دارد. مرد اول اجرایی حکومت یعنی احمدی نژاد که طبعا به بسیاری از اطلاعات دسترسی دارد که مردم معمولی ندارند چند سال پیش این سرداران رو برادران قاچاقچی نامید. یکی دو سال پیش هم روحانی که باز او هم حتما به اطلاعات محرمانه دسترسی دارد سخن مشهوری گفت که وقتی پول، رسانه و قدرت در یکجا جمع شود فساد می آورد که مشخصا منظورش همین سرداران سپاهی بود. حالا نمی دونم این دلقک که حالا باید مطمئن شویم که به موضع گیری های احمقانه اش کم کم مشهور خواهد شد مامور مخفی حکومت در لندن یا واقعا عقلش در حد یک بچه 7 ساله کار می کنه. ایشون مصداق بارز ضرب المثل ایرانی سر را مثل کبک در برف فرو کردن هستند که تمایلی به دیدن شواهد و مدارک ندارند. از جمله موضع گیری های جنجالی دیگر ایشون میشه به موارد زیر اشاره کرد:

دفاع از احمدی نژاد و مکتب ایرانی مشایی
انکار فساد در زمان احمدی نژاد و دزدی عبارت حیف و میل که یک نویسنده دیگر آن را اختراع کرده بود و تقلیل دادن فسادهای احمدی نژاد و معاونانش در حد حیف!
دروغ خواندن تقلب در سال 88 که این رو عالم و آدم دیگه براشون بدیهی و مسلم شده
دفاع از موجودی به نام قالیباف در حد بیمارگونه
و حالا زاهد خواندن سرداران سپاه
و خدا میدونه در پست جنجالی بعدی اش چه ایده احمقانه دیگری از مغرش تراوش خواهد کرد

دلقک یا مامور حکومت هست. یا یک احمق

ناشناس گفت...

از زماني شما را بعنوان فرمانده گروهان ششم مركز اموزشهاي هوايي شناختم وصحبت هاي شما ميشنيدم همواره بعنوان يك افسر ورزيده واگاة مورد احترام من و دوستان هم گروهاني ام بوده ايد دوستانتان شما را ( سيا ) صدا ميزدند سال ١٣٤٨ و افتخار اين را دا شتم كه در پايگاه دوم شكاري باز از نزديك از دانش فرماندهي و سخنان ارزشمند شما بهرمند گردم ،،،،وديگر از شما خبري نداشتم تا اينكه با دلقك ايراني و افكار جالبش اشنا شدم كه بنظرم اشنا ميامد ، همه ما خواهان ايراني امن با مردماني كه از رفاه نسبي برخوردار باشند هستيم و اين در سايه عدالت اجتماعي به معناي عام امكانپذير است ولي متاسفانه كساني مثل حسن عباسي كه خود را يكي از تدوين كنندگان دكترين نظام ميداند در الفباي عدالت جا مانده و يا دوست دارد كه جا بماند و باز متاسفانه از اين قبيل افراد در اين مملكت زياد داريم ،همه ما بايد تلاش تا به قول كتاب دبستان ان سالها ايراني اباد و ازاد داشته باشيم،،تيمسار ارزوي شلامتي براي شما دارم،،،،،برقرار باشيد

ناشناس گفت...

*: شاید اگر کارمند شهرداری تهران نبودم راحت تر می توانستم درباره افاضه امروز آقای زیباکلام حرف بزنم.

آقای دکتر قالیباف در مدیریت شهری ده یازده سال دیکته نوشته... احتمالا این دیکته غلط هایی هم دارد که گاهی خود ما هم به آن پرداخته‌ایم.

اما این که استاد هیجانی ما که بارها سخنانی گفته که مجبور به عذرخواهی از آن شده همچنان در پوزیشن انتخابات دلش می خواهد قالیباف را بزند یا حداقل بدش نمی‌آید به تحریک این و آن نوازشی هم نثار شهردار تهران نماید، چیز عجیبی نیست.

اما دلم می خواهد چند نکته را نه در دفاع از دکتر قالیباف، بلکه در دفاع از شرف خودم به استاد زیباکلام عرض کنم.

اول این که واقعا اگر ایشان راهی بهتر برای اداره شهر دارند، بگویند. چون در این هفده سالی که در شهرداری کار کرده‌ام فارغ از جناح هایی که شهر را اداره کرده‌اند، شهر مشکلات خودش را داشته و دولت ها نیز جز در زمان غلامحسین کرباسچی معمولا به شهرداری کمکی نمی کردند، نحوه اداره شهر از حیث منابع همواره بر فروش تراکم استوار بوده است. چه اینکه به نسبت اندازه شهرداری هیچ کس به اندازه شهردار محبوب شما شهر نفروخت.

دوم این که از همین حالا بسیاری از پرسنل شهرداری نگران نتیجه انتخابات سال آینده هستند.

صادقانه می گویم رفقای همفکر شما سابقه بسیار بدی از ایجاد تنش در مدیریت شهر دارند.
نمی خواهم بگویم رفقای نزدیکتان در شورای اول شهر با روح و روان ما چه کردند؟ و هم اینک هم گاهی اظهارات یک عده کم اطلاع و کم انصاف با امنیت عاطفی و روانی نیروی کار در بخش های شهرداری چه می کند اما انتظاری جز این نداریم که این نوع افاضات جنابتان زمینه سازی و جاده صاف کنی برای همان داس به دستانی باشد که با شعار تعدیل و خصوصی سازی فرهنگ و واگذاری امور به ان جی او ها و پادوهای سیاسی دولت در سالهای ابتدایی دهه هشتاد کمر ما را شکستند.

و سوم این که من شخص زیباکلام را عملگرا تر از این می دانستم که بخاطر یک رقابت سیاسی بخواهد چشم هایش را نسبت به خیلی از تلاش های قالیباف ببندد.

حدود شش سال از صدارت خاتمی، شهرداری دست اصلاح طلبان بود. شما خودتان دیدید همین هایی که شعار جامعه مدنی می‌دادند هیچیک حاضر نبود برای راه اندازی شوراهای محلی یک انباری تحویل آن‌ها بدهد، اما امروز برای پیشبرد نهادهای مدنی وی -همین فرد به اصطلاح خودتان سرهنگ- چند صد عمارت تحویل همین نهادها داده است.
شما اگر واقعا دموکراسی طلب هم باشید، نمی توانید منکر خدمات او حتی به ارمانهای خودتان باشید.

قالیباف به تهران آرامش داد؛چیزی که اصلاح طلبها مدام از تهران گرفته اند.

*مدیر فرهنگسرای معرفت

Dalghak.Irani گفت...

زیبا کلام حسن روشنفکر توده بودن را دارد اما گاهی از فرط علاقه اش به مطرح بودن - یا دلسوزی خاله خرسه برای ایران - سوزنش گیر می کند روی مسایلی که اشراف ندارد و یک کلمه را مدام تکرار می کندو مثل نام آدام اسمیت در هر حرف اقتصادی که بخواهد بزند. یا همین نام قالیباف که هرجا کم بیاورد و پاسخگوی مواضعش نباشد مثل موضعش در فیش های حقوقی - البته استادان دانشگاه و قضات حقوق هایی می گیرند که حقوق های نجومی به چشم شان نیاید - یک سر می رود سراغ او تا با شهرت او به پاکدستی و مدیریت ایز گم گند و در نقش ترولر ظاهر شود. البته ضدیت هیستریک و عقده ای روزنامۀ شرق با قالیباف هم نقش اصلی را دارد در این بخاکی زدن استاد صادق. زیر هروقت شرق می خواهد روشنفکر و قلم بدستی را بکوبد به "صخرۀ قالیباف" می رود سراغ زیبا کلام. چون روشنفکر واقعی خودش را آلت دست این و آن نمی کند و ثانیاً نمی تواند جای روز و شب را عوض کند. در ضمن زیبا کلام خیانت کرده در سال 84 با دمیدن زیر پوستین عالیجناب سرخ پوش و ایران را محروم کرده از قالیباف و ویران کرده با احمدی نژاد - کاشکی ملاحظه نداشتم بخاطر جناح کثیف - عقب افتاده و زاهد! - راست و سوء استفاده شان و می نوشتم که همۀ کثافتکاری های مضاعف این 12 سال زیر سر دانستۀ رذیلانه یا نادانستۀ جاهلانه - مثلث هاشمی امثال زیبا کلام و امثال تاجزاده بوده است. یا...هو

Dalghak.Irani گفت...

از دوست و همقطار بسیار عزیزم که مرا با ادرس های درست بیاد آورده و کامنت داده بسیار پوزش می خواهم برای بی ادبیم در دیر کردن برای پاسخ. بله درست می فرمائید متأسفانه من خیلی زود رفتم سر هنرجو ها و ارتباطم با گروهان شما قطع شد. اما چون شروع کار من در نیروی هوایی با گروهان شما بود همیشه نوعی تشخص ویژه برای شماها داشتم و دارم. مرسی از لطفت. یا...هو